Jesteś tutaj:-, Finanse, Newsy, Rynek, Top7-Cyfrowy Polsat odwoła się od zapłaty zaległości podatkowych

Cyfrowy Polsat odwoła się od zapłaty zaległości podatkowych

Małopolski Urząd Skarbowy, po ponownym rozpatrzeniu sprawy, podtrzymuje swoją decyzję o wysokości zaległego podatku, który ma zapłacić Cyfrowy Polsat. Chodzi o 24,2 mln złotych. Spółka nie zgadza się z przedmiotową decyzją Organu i zamierza wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

Zarząd spółki Cyfrowy Polsat informuje, że w dniu 16 lipca 2018 r. powziął informację o otrzymaniu przez pełnomocnika Spółki decyzji Naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie z dnia 10 lipca 2018 r. Organ ten po ponownym rozpatrzeniu sprawy utrzymał w mocy wcześniejszą decyzję z dnia 15 lutego 2018 roku, określającą wysokość zobowiązania podatkowego Spółki z tytułu niepobranego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w roku 2012 w kwocie 24,2 mln PLN powiększonej o odsetki od zaległości podatkowych. Spółka informowała o decyzji Organu wydanej w pierwszej instancji w raporcie bieżącym nr 11/2018 z dnia 5 marca 2018 roku.

Spółka nie zgadza się z przedmiotową decyzją Organu i zamierza wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

Spółka nie zamierza na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej bieżący wynik finansowy” – czytamy w komunikacie Spółki.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel (Plus) tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka należy także Midas. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

źródło: Cyfrowy PolsatAutor |2018-07-17T10:38:10+02:0017 lipca 2018 10:37|Kategorie: Cyfrowy Polsat, Finanse, Newsy, Rynek, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.