Jesteś tutaj:-, Rynek, Wydarzenia-CYBERSEC 2018 – ruszyła rejestracja na IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa

CYBERSEC 2018 – ruszyła rejestracja na IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa

Ruszyła rejestracja na IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2018, które odbędzie się 89 października w Krakowie. CYBERSEC to jedna z najważniejszych w Europie konferencji poświęconych tematyce cyberbezpieczeństwa. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Kościuszki.

CYBERSEC wychodzi naprzeciw najbardziej aktualnym wyzwaniom cyfrowego świata. Jednym z celów konferencji jest wypracowanie praktycznych rekomendacji usprawniających cyberobronność jak również zacieśnienie współpracy między poszczególnymi jednostkami i państwami w zakresie przeciwdziałania cyberprzestępczości.

Organizowane od 2015 roku forum CYBERSEC cieszy się uznaniem jako jedno z największych i najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie. Prelegentami i gośćmi konferencji będą, jak co roku, światowi eksperci z zakresu cyberbezpieczeństwa, liderzy opinii, decydenci polityczni, przedstawiciele rządów, międzynarodowych organizacji pozarządowych i wiodących mediów z całego świata, a także liderzy sektora prywatnego. Konferencja jest miejscem nawiązywania współpracy publiczno-prywatnej, a odbywające się w jej trakcie dyskusje prowadzą do podejmowania kluczowych decyzji dotyczących cyberbezpieczeństwa. Konferencja będzie się odbywać w ramach czterech równoległych ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes.

  • Ścieżka Państwo poświęcona będzie między innymi pakietowi cyberbezpieczeństwa zaproponowanemu przez Komisję Europejską, a także problematyce Cyfrowego Trójmorza. Zainaugurowany w 2016 r. projekt Trójmorza ma na celu pogłębienie współpracy krajów Europy Środkowo-Wschodniej i umocnienie ich pozycji w UE. Inicjatywa skupia się na trzech wymiarach: energii, transporcie i wymiarze cyfrowym, z których tylko dwa pierwsze rozwijają się dynamicznie. Celem Inicjatywy Cyfrowego Trójmorza, którego pomysłodawcą jest Instytut Kościuszki, jest wzmocnienie współpracy w filarze cyfrowym oraz uzupełnienie pozostałych filarów o aspekt związany z cyberbezpieczeństwem. Uczestnicy dyskusji spróbują odpowiedzieć także na pytanie, jak państwa i decydenci powinni reagować na różne rodzaje cyberataków i w jaki sposób poprawić identyfikację atakujących w cyberprzestrzeni. Będą też omawiać mechanizmy i ramy usprawniające zrozumienie i stabilność polityczną w cyberprzestrzeni.
  • Ścieżka Obrona skupi się na systemach cyberobrony poszczególnych państw. W jej ramach omówione zostaną m.in. działania cybernetyczno-elektromagnetyczne (CEMA), a także kwestia cyberobronności NATO, które włączyło cyberprzestrzeń w swoje domeny operacyjne.
  • Ścieżka Przyszłość będzie śledzić aktualne trendy i kierunki rozwoju we wciąż ewoluującym środowisku cybernetycznym, skupiając się m.in. na dogłębnej analizie korzyści płynących z technologii chmury oraz wyzwań, jakie za sobą pociąga, Internecie nowej generacji w UE oraz komputerach kwantowych.
  • Ścieżka Biznes, poświęcona sektorowi prywatnemu, obejmie takie tematy jak: nowa generacja technologii mobilnej 5G, blockchain, rewolucja ochrony danych osobowych związana z wejściem w życie RODO oraz implikacje związane z inteligentnymi samochodami. Jej celem jest wypracowanie rekomendacji obejmujących zaangażowanie biznesu w proces wzmacniania bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa „Cyfry Kody Szyfry. 100 lat Niepodległej” przybliżająca wkład Polaków w rozwój matematyki, kryptologii i informatyki, a tym samym popularyzująca historię Polski w setną rocznicę odzyskania przez nią niepodległości. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 września, a zwiedzanie będzie możliwe do 12 października.

Rejestracja na IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2018 możliwa jest pod adresem: https://cybersecforum.eu/pl/krakow/rejestracja/

źródło: Instytut Kościuszki

Autor |2018-07-31T10:26:41+02:0031 lipca 2018 07:24|Kategorie: Newsy, Rynek, Wydarzenia|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.