Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Top7-Western Digital prezentuje dyski do systemów monitoringu wizyjnego bazujące na sztucznej inteligencji

Western Digital prezentuje dyski do systemów monitoringu wizyjnego bazujące na sztucznej inteligencji

W kompleksowym Edge-To-Core portfolio rozwiązań do systemów monitoringu Western Digital pojawił się nowy model Purple 12TB, przystosowany do współpracy z rozwiązaniami z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego

Firma Western Digital Corporation rozszerzyła swoją ofertę dysków twardych przeznaczonych do systemów monitoringu – o model Western Digital® Purple 12TB, wyposażony w unikalną, autorską technologię AllFrame AI. Nowy dysk zaprojektowano tak, by idealnie wpasowywał się w specyfikę nowoczesnych systemów monitoringu wizyjnego, wykorzystujących kamery o coraz wyższej rozdzielczości oraz aplikacje analizujące obraz w czasie rzeczywistym. Najnowszy produkt w portfolio Western Digital oferuje użytkownikom ogromne możliwości – pozwala bowiem na zapisywanie jednocześnie wielu strumieni wideo wysokiej rozdzielczości przy symultanicznym odczytywaniu zarejestrowanych wcześniej danych (np. na potrzeby analityki czy uczenia maszynowego). Tę funkcję zastosowano w urządzeniu właśnie z myślą o nowoczesnych, wciąż rozwijających się systemach DVR oraz NVR, bazujących na sztucznej inteligencji i potrafiących np. automatycznie wykrywać i identyfikować określone incydenty i wydarzenia (bazując na predefiniowanych parametrach).

Z danych firmy analitycznej IDC wynika, że do roku 2021 r. ilość danych zapisywanych i generowanych przez systemy monitoringu będzie rosła nawet o 25% rocznie1 – ten wzrost będzie stymulowany przez popularyzowanie się coraz nowocześniejszych kamer (o wyższej rozdzielczości) oraz coraz powszechniejsze wykorzystywanie systemów analizujących materiały rejestrowane przez kamery. Tradycyjne systemy monitoringu potrafią co najwyżej wykryć ruch i nie oferują żadnych dodatkowych informacji na jego temat – nowoczesne mogą np. samodzielnie dokonać analizy owego ruchu, zidentyfikować rejestrowane przez kamerę obiekty i automatycznie odróżnić fałszywy alarm od realnego zagrożenia (fałszywe alarmy mogą być wzbudzane np. przez zwierzęta, liście czy nawet smugi światła). System bazujący na sztucznej inteligencji potrafi więc nie tylko „zobaczyć” ruch, ale również rozpoznać obiekt i określić, czy stanowi on potencjalne zagrożenie.

WD Purple 12TB

WD Purple 12TB

Co więcej, algorytmy uczenia maszynowego pozwalają na zastosowanie w nowoczesnych rozwiązaniach z dziedziny monitoringu funkcji znacznie bardziej zaawansowanych niż wykrywanie ruchu – mowa tu np. o rozpoznawaniu twarzy czy przewidywaniu ruchów obiektów (co może przydać się nie tylko w systemach ochrony, ale również np. w obiektach handlowych czy kinach – do analizowania i przewidywania tras, którymi przemieszają się klienci).

Systemy monitoringu wizyjnego robią się coraz bardziej inteligentne. Nowe rozwiązania z tej dziedziny, bazujące na sztucznej inteligencji, projektowane są z myślą o nowych procesorach i układach graficznych – co pozwala im na skuteczniejsze uczenie się i przyspiesza pracę algorytmów wykrywających obiekty czy twarze. Systemy NVR wyposażone w funkcje uczenia maszynowego wymagają jednak ogromnej przestrzeni dyskowej i bardziej zaawansowanego przetwarzania danych – jest do niezbędne do prowadzenia zaawansowanej analityki, takiej jak choćby analizowanie miejsca czy twarzy. Co istotne, do takiego uczenia się system NVR potrzebuje dostępu do materiałów wideo z wielu tygodni czy nawet miesięcy. Podobnie jest z systemami monitoringu wykorzystywanymi w handlu do analizowania zachowań klientów – do stworzenia map tras, którymi przemieszczają się klienci, niezbędne są materiały z wielu godzin pracy systemu” – wyjaśnia Brendan Collins, wiceprezes ds. marketingu produktów działu Devices Business firmy Western Digital.

Wraz z zwiększaniem się możliwości i zakresu funkcji naszych rozwiązań do monitoringu, rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową do rejestrowania, przechowywania i analizowania danych z milionów kamer, instalowanych na całym świecie w inteligentnych miastach, transporcie i innych systemach bazujących na monitoringu. 12-terabajtowy dysk Western Digital – oraz całe portfolio rozwiązań firmy dla systemów monitoringu wizyjnego – pozwala nam na zapewnienie naszym klientom produktów idealnie wpasowujących się w ich potrzeby” – dodaje Derek Yang prezes Hikvision Europe.

Dysk klasy surveillance Western Digital Purple 12TB pozwala na maksymalne zwiększenie pojemności wszelkich kompatybilnych systemów monitoringu. Dyski Western Digital Purple 10TB oraz 12TB wyposażone są w unikalną, autorską technologię AllFrame AI, stworzoną właśnie z myślą o takich zastosowaniach – dzięki niej dyski obsługują dwukrotnie więcej kanałów AI (16 kanałów AI, 32 strumienie wideo AI) niż konkurencyjne produkty. Dzięki temu wdrażający je użytkownicy mogą być pewni, że ich systemy będą gotowe na wdrażanie wszelkich nowych rozwiązań bazujących na wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym w systemach nadzoru wideo.

Dostępność

Dyski Western Digital Purple klasy surveillance są dostępne w sieci autoryzowanych resellerów Western Digital. Sugerowana przez producenta cena (Manufacturers Suggested Retail Price) to w USA 399 USD za model 10TB (#WD101PURZ) oraz 479 USD za wersję 12TB (#WD121PURZ). Nowe dyski uzupełniają dotychczasową ofertę produktów firmy dla systemów monitoringu, w której znajdziemy m.in. karty Western Digital Purple microSD™ (stworzone z myślą o zastosowaniach w kamerach monitoringu), razem tworząc kompletne (edge-to-core) portfolio do systemów nadzoru wizyjnego. Więcej informacji na temat tych produktów można uzyskać na stoisku Western Digital na targach IFSEC International (Excel London UK – stoisko #E200) lub na stronie https://www.wdc.com/solutions/edge-to-core.html.

źródło: Western DigitalAutor |2018-06-19T19:32:21+02:0020 czerwca 2018 09:27|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.