Jesteś tutaj:-, Reklama, Rynek, Telewizja, Top7-EmiTel – Cezary Żak twarzą akcji wyszukaj 3 nowe kanały TV naziemnej

EmiTel – Cezary Żak twarzą akcji wyszukaj 3 nowe kanały TV naziemnej

EmiTel  – operator  ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej wspólnie z nadawcami telewizyjnymi METRO, Telewizja WP i ZOOM TV prowadzą w mediach kampanię informacyjną dla odbiorców telewizji naziemnej. Twarzą akcji jest Cezary Żak, który w prosty sposób tłumaczy jak odbierać nowe kanały multipleksu 8, które dostępne są dla ponad 97% populacji Polski.

„Chwyć pilota i sam wyszukaj 3 nowe kanały TV naziemnej” to nazwa kampanii, której twarzą jest znany i lubiany aktor, Cezary Żak. To pierwsza duża kampania informacyjna multipleksu 8. Krok po kroku wyjaśniamy jak skonfigurować odbiornik by móc odbierać nowe kanały Mam też nadzieję, że niebawem zakończymy negocjacje z telewizją publiczną i do obecnych 4 nadawców dołączy TVP z nowymi kanałami, w tym TVP Sport. To byłaby świetna wiadomość dla odbiorców telewizji naziemnej przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w piłce nożnej. – mówi Andrzej Kozłowski, Prezes EmiTel S.A.

Obecnie na multipleksie ósmym (MUX8) dostępne są 4 kanały – METRO, NOWA TV, Telewizja WP oraz ZOOM TV. Budowa sieci MUX8 Naziemnej Telewizji Cyfrowej została ukończona 30 czerwca 2017 roku i została wykonana zgodnie z warunkami konkursu na rezerwację częstotliwości ogłoszonego przez UKE w marcu 2015 r. oraz wydanej decyzji rezerwacyjnej.  Państwowy Instytut Łączności  z Wrocławia potwierdził na podstawie przeprowadzonych pomiarów i analiz (zgodnie z obowiązującą na świecie metodologią), że uzyskano pokrycie ludnościowe obszaru Polski na poziomie 97,63%. Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2017 roku również potwierdza spełnienie wymagań decyzji rezerwacyjnej związanych z pokryciem sygnałem telewizyjnym MUX8 terytorium Polski stwierdzając iż „Obecnie zasięg techniczny MUX8 zbliżony jest do pozostałych multipleksów telewizyjnych (MUX1, MUX2 i MUX3)”.

Sygnał multipleksu 8 umożliwia odbiór nowych kanałów prawie 98% Polakom. Wskazywane w niektórych mediach wyniki braku zasięgu multipleksu ósmego wynikają z technicznych uwarunkowań u samych odbiorców. Często nie są oni świadomi, że aby odbierać nowe kanały trzeba je wyszukać w odbiorniku telewizyjnym. Zdarza się też, że widzowie nie posiadają anteny odbiorczej, której zakup w sklepie nie jest wielkim wydatkiem. W prowadzonej w mediach kampanii staramy się to w prosty sposób wytłumaczyć. – mówi Jerzy Godek, Członek Zarządu ds. Techniki w EmiTel S.A.

EmiTel jest wiodącym operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Spółka jest liderem w zakresie cyfrowych emisji radiowo-telewizyjnych oraz usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej. Firma posiada ponad 60-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji bezprzewodowej, obecnie bierze aktywny udział w rozwoju infrastruktury na potrzeby usług Inteligentnych Miast (Smart Cities), Internetu Rzeczy (IoT) oraz budowie infrastruktury na potrzeby m.in. telefonii komórkowej i łączności kryzysowej.

źródło: EmiTel

Autor |2018-06-04T08:30:53+02:004 czerwca 2018 08:29|Kategorie: Newsy, Reklama, Rynek, Telewizja, Top7|Tagi: , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Mobi 4 czerwca 2018 w 09:23 - Odpowiedz

  Zasięg 8 multipleksu to porażka.

  • Keram 13 czerwca 2019 w 12:49 - Odpowiedz

   Zgadzam się w 100%…

 2. doMobi 6 czerwca 2018 w 02:51 - Odpowiedz

  Mobi, szeroka wiedza w każdej dziedzinie człowiekowi jest zbędna, ale wypowiadanie się bez niej tym bardziej nie potrzebne. Sprawdź najpierw swoją antenę, bo jeżeli masz dobry odbiór mux 1,2,3 na antenie uhf, to prawidłowym objawem jest, że mux 8 nie działa albo działa słabo. Większość nadajników mux 1,2,3 nadaje w polaryzacji poziomej, a mux 8 w pionowej. Dlatego albo potrzebujesz dodatkowej anteny vhf, albo zamiast obecnej nowej, która odbierze zarówno uhf jak i vhf, albo być może jesteś wśród szczęśliwych 2,5% i nie masz faktycznie zasięgu mux 8 ;D

  • Keram 13 czerwca 2019 w 12:55 - Odpowiedz

   Niekoniecznie – MUX123 po 100kW a MUX8 40kW, odległość do nadajnika 100km – nigdy nie będzie siła i jakość sygnału ta sama – liczby mówią same za siebie…

 3. Roman 6 czerwca 2018 w 10:39 - Odpowiedz

  Kupiłem antenę na MUX 1, 2, 3 i 8. MUX 1, 2, 3 jakość 100%, moc 100%, a MUX 8 Moc 60%, jakość 0 do 100%. Nieraz pikseluje, wczym problem?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile