Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rynek-Polska firma w Londyńskim Punkcie Wymiany Ruchu (LINX)

Polska firma w Londyńskim Punkcie Wymiany Ruchu (LINX)

Londyński Punkt Wymiany Ruchu (ang. London Internet Exchange) jest jednym z największych punktów wymiany na świecie, łącząc ponad 770 usługodawców z 76 krajów świata. Obsługuje ruch internetowy o wolumenie ponad 3,85 terabitów na sekundę, a łącza uczestników punktu mają sumaryczną pojemność 20,8 terabitów na sekundę.

Atende Software, spółka dostarczająca kompleksowe rozwiązania technologiczne adla telewizji internetowej, zbudowała swoją infrastrukturę w londyńskim punkcie wymiany ruchu (LINX). Dla widzów z Wysp Brytyjskich i Europy Zachodniej oznacza to wyższą jakość transmisji wideo, a dla nowych klientów biznesowych – możliwość wdrożenia systemu w modelu usługowym.

Atende Software kieruje rozwiązanie redGalaxy, czyli kompleksową platformę OTT (dostarczanie treści video i audio w internecie), do właścicieli praw do treści, operatorów telekomunikacyjnych, a także operatorów telewizyjnych i radiowych, którzy dostrzegają potrzebę swojej obecności w sieci i oprócz tradycyjnych kanałów dystrybucji multimediów, takich jak telewizja satelitarna czy kablowa, skupiają się na Internecie.

Obecność w punkcie London Internet Exchange (LINX) umożliwia klientom z Europy Zachodniej korzystanie z dystrybucji multimediów redGalaxy w modelu usługowym, a więc bez konieczności inwestycji w sprzęt i ponoszenia kosztów związanych z jego utrzymaniem, a jej dotychczasowym odbiorcom – jeszcze lepszą jakość transmisji.

Atende Software to nie tylko system redGalaxy. Firma oferuje platformę redGuardian, której przeznaczeniem jest ochrona przed atakami DDoS, a w konsekwencji przed przerwami w świadczeniu usług dla klientów. Taka ochrona najbardziej potrzebna jest tam, gdzie Internet jest głównym kanałem interakcji i komunikacji z klientem, a więc przede wszystkim – w bankowości, telekomunikacji i hostingu, branży ubezpieczeniowej oraz coraz popularniejszych usługach e-commerce. System redGuardian umożliwia mitygację ataków o wolumenie rzędu setek gigabitów na sekundę.

Dzięki obecności w LINX będziemy w stanie oferować nasze usługi dla znacznie szerszego grona klientów – mówi Przemysław Frasunek dyrektor działu Rozwiązań Multimedialnych i Systemów Bezpieczeństwa Atende Software. „Jesteśmy znani z silnego działu R&D i tworzenia własnych kompleksowych rozwiązań technologicznych. W przypadku redGalaxy naszą mocną stroną jest możliwość błyskawicznego uruchomienia rozwiązania u klienta, jak również elastyczność w zakresie implementacji dedykowanych funkcjonalności. Jeżeli chodzi o redGuardian wyróżnia nas wydajność rozwiązania w relacji do ceny, automatyzacja detekcji ataku i krótki czas reakcji” – dodaje Frasunek.

Atende Software jest liderem w zakresie dostarczania technologii dla telewizji internetowej oraz rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa na rzecz największych podmiotów w Polsce, m.in. do TVN S.A, P4 sp. z o.o. (operator sieci Play), Polkomtel sp. z o.o. (operator sieci Plus), czy ATM S.A. (operator sieci ATMAN).  Po ponad 10 latach stabilnego rozwoju w Polsce, firma wychodzi na zagraniczne rynki.

Londyński Punkt Wymiany Ruchu (ang. London Internet Exchange) jest jednym z największych punktów wymiany na świecie, łącząc ponad 770 usługodawców z 76 krajów świata. Obsługuje ruch o wolumenie ponad 3,85 terabitów na sekundę, a łącza uczestników punktu mają sumaryczną pojemność 20,8 terabitów na sekundę. Infrastruktura Atende Software zainstalowana w LINX będzie miała pojemność 100 gigabitów na sekundę, co stanowi przyrost o 20% względem dotychczasowych zasobów telekomunikacyjnych spółki.

 Autor |2018-03-31T08:31:55+01:0031 marca 2018 08:31|Kategorie: Finanse, Internet, Newsy, Rynek|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.