Jesteś tutaj:---Nowe programy radiowe w HbbTV

Nowe programy radiowe w HbbTV

Na portalu telewizji hybrydowej (HbbTV), dostępnym dla widzów Multipleksu 8 (MUX-8) naziemnej telewizji cyfrowej, uruchomione zostały kolejne programy radiowe. Są to programy grupy EuroZET: Radio ZET, Meloradio, Antyradio, Radio ChilliZET oraz 11 stacji Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia. Oferta kanałów radiowych liczy już 27 programów.

Kanałów radiowych mogą słuchać odbiorcy sygnału MUX-8 na odbiornikach telewizyjnych podłączonych do Internetu, obsługujących funkcje HbbTV. Aby uruchomić telewizję hybrydową należy wybrać na pilocie kanał 99.

Technologia HbbTV umożliwia poszerzenie przekazu telewizyjnego o dodatkowe treści multimedialne. Oprócz odtwarzania stacji radiowych możliwe jest korzystanie z usług wideo (np. VOD, internetowego streamingu na żywo) i dodatkowych usług informacyjnych, np. rozbudowanego przewodnika po programach, prognozy pogody, wiadomości. W odróżnieniu od aplikacji typu SmartTV zainstalowanych na odbiorniku TV, korzystanie z aplikacji HbbTV na telewizorze nie wymaga jej instalowania i ogranicza się jedynie do wybrania właściwego kanału naziemnej telewizji cyfrowej.

Od początku uruchomienia naziemnej telewizji cyfrowej platforma ta cieszy się dużą popularnością pośród widzów w Polsce. Multipleks 8, na którym dostępne są obecnie 4 kanały telewizyjne, wzbogacony jest dodatkowo o treści multimedialne w ofercie tak zwanej telewizji hybrydowej. Jestem przekonany, że kolejny pakiet stacji radiowych jeszcze bardziej uatrakcyjni odbiór Multipleksu 8. Mogę też zapewnić, że rozwój oferty telewizji hybrydowej będzie kontynuowany ” – powiedział Piotr Siemieniec, Dyrektor Biura Usług Radiowych i Telewizyjnych.

źródło: EmiTel

Autor |2018-02-19T07:29:44+01:0019 lutego 2018 07:29|Kategorie: Newsy|Tagi: , , , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Mirel 20 lutego 2018 w 06:05 - Odpowiedz

    Programy są tylko że mam komunikat program zaszyfrowany.dlaczego ?

  2. Grzegorz 20 lutego 2018 w 06:54 - Odpowiedz

    Cóż z tego jak nie mogę oglądać tych programów bo zasięg słaby

  3. zaix 20 lutego 2018 w 10:37 - Odpowiedz

    Wszystko działa, filmy tez bez problemu można oglądać, radio też. Najlepiej uruchamiać hbb na kanale eska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile