Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Alior Bank udzielił pierwszej pożyczki szerokopasmowej

Alior Bank udzielił pierwszej pożyczki szerokopasmowej

Realizując postanowienia podpisanej w ubiegłym roku umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Alior Bank udzielił pierwszej pożyczki szerokopasmowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Alior Bank jest pierwszym i obecnie jedynym na rynku bankiem, który przygotował atrakcyjną ofertę finansowania inwestycyjnego – pożyczkę szerokopasmową. Dzięki połączeniu środków z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) oraz środków własnych Alior Banku, do dyspozycji przedsiębiorstw telekomunikacyjnych jest ponad 46 mln zł.

 

– Pod koniec stycznia br. Alior Bank udzielił pierwszej pożyczki szerokopasmowej. Z oferty skorzystała firma z segmentu MŚP. Wartość przyznanego na 10 lat finansowania wyniosła 7,8 mln zł. Finansowaniem została objęta inwestycja polegająca na budowie infrastruktury szerokopasmowej na terenie kilku dzielnic Warszawy oraz okolicznych miejscowości. Dzięki zastosowaniu technologii światłowodowej abonenci uzyskają dostęp do szerokopasmowego Internetu (10 mb/s), telefonii cyfrowej i telefonii VoIP. Klient skorzystał również z pomocy de minimis, dzięki czemu oprocentowanie pożyczki jest niższe od warunków rynkowych – mówi Aleksandra Podobińska-Durka, Dyrektor Działu Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych w Alior Banku.

 

O preferencyjne finansowanie z Alior Banku mogą ubiegać się przedsiębiorcy z segmentu małych, średnich i dużych firm, planujący inwestycje w budowę, rozbudowę lub przebudowę sieci telekomunikacyjnej zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu. Warunkiem ubiegania się o pożyczkę szerokopasmową jest wpis przedsiębiorstwa do rejestru prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Finansowaniu podlegają inwestycje na białych, szarych i czarnych obszarach NGA.

 

– Jesteśmy w trakcie oceny kolejnych wniosków. Już w lutym br. podpiszemy umowy o pożyczki szerokopasmowe z nowymi klientami. Pracujemy także nad uproszczoną formą pożyczki, która skierowana będzie do małych i średnich firm. Nowy produkt powinien być dostępny w naszej ofercie pod koniec marca – dodaje Aleksandra Podobińska-Durka.

 

Pełna dokumentacja, wytyczne dla inwestorów, szczegółowy zakres możliwych do sfinansowania kosztów, wzór wniosku o pożyczkę szerokopasmową wraz z informacją o wymaganych od inwestora dokumentach oraz lista najczęściej zadawanych pytań są dostępne na stronie: www.aliorbank.pl/pozyczkaszerokopasmowa.

 

źródło:  Alior BankAutor |2018-02-05T15:53:01+02:005 lutego 2018 15:51|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. click 10 stycznia 2019 w 06:52 - Odpowiedz

    I am here for the share this great fun to all players online just visit free online hearts card game online and start the play card with all friends here thanks.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.