Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy-Nokia będzie zarządzała siecią światłowodową Nexery

Nokia będzie zarządzała siecią światłowodową Nexery

NEXERA realizuje obecnie projekt budowy dostępowej sieci światłowodowej w 13 obszarach na terenie 4 województw, dzięki któremu ponad 450 000 gospodarstw domowych i ponad 2 600 szkół uzyska dostęp do szerokopasmowego Internetu. Spółki podpisały 5-letnią umowę „managed services”, w ramach której Nokia będzie zarządzała siecią oraz usługami hurtowymi oferowanymi w przyszłości przez NEXERĘ.

Logo internet

Nokia zapewni NEXERZE usługi zarządzania siecią ze swojego centrum usług – Global Delivery Hub – w Bydgoszczy. Będzie również odpowiedzialna za utrzymanie sieci światłowodowej, która zlokalizowana będzie na terenie 4 województw w środkowej i północno-wschodniej Polsce.

Współpraca z Nokią w zakresie zarządzania naszą siecią i usługami hurtowymi jest dla nas bardzo ważna, ponieważ zapewni stabilność działalności operacyjnej NEXERY i umożliwi świadczenie najwyższej jakości usług naszym klientom – detalicznym operatorom telekomunikacyjnym. Wysoka jakość usług będzie naszym priorytetem i wyróżnikiem na rynku” – powiedział Jacek Wiśniewski, członek zarządu Nexera Holding Sp. z o.o. ds. Operacyjnych.

Projekt ten to jedna ważniejszych inicjatyw w obszarze cyfrowej transformacji naszego kraju. Mając pełną świadomość jego znaczenia cieszymy się, iż to właśnie kompetencje serwisowe i doświadczenie Nokii w Polsce przyczyniają się do zapewnienia użytkownikom sieci najwyższej jakości usług każdego dnia” – powiedział Piotr Kaczmarek, Prezes Zarządu Nokia w Polsce.

Projekt budowy dostępowej sieci światłowodowej realizowany jest przy udziale środków z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Zgodnie z harmonogramem, pierwsze gospodarstwa domowe zostaną podłączone do sieci NEXERA w połowie tego roku, a wszystkie 450 000 gospodarstw znajdzie się w zasięgu sieci najpóźniej w 2020 roku. Po wybudowaniu sieci NEXERA będzie działała w formule hurtowej, oferując dostęp do swojej sieci zainteresowanym operatorom telekomunikacyjnym na równych zasadach. Operatorzy detaliczni natomiast będą świadczyć usługi klientom detalicznym.

źródło: NEXERA

Czytaj też: Nexera Holding – kolejny etap budowy hurtowego operatora telekomunikacyjnego

NEXERA – pilotaż szybkiego Internetu w szkołach w woj. świętokrzyskimAutor |2018-01-24T10:01:34+02:0024 stycznia 2018 10:01|Kategorie: Finanse, Internet, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.