Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Recenzja Deerma VC40 – mocny, super lekki, bezprzewodowy odkurzacz

Recenzja Deerma VC40 – mocny, super lekki, bezprzewodowy odkurzacz

Tyle z parametrów, a jak wygląda użytkowanie?

Co tu dużo pisać, urządzenie jest bardzo intuicyjne w użytkowaniu, podobnie jak VC20. Dokładnie tak jak powinno być. Po wyjęciu odkurzacza z opakowania montujemy, zasilacz, rurę ze szczotką lub samą szczotkę, włączamy przycisk i możemy rozpocząć sprzątanie.

Aby zweryfikować jakość urządzenia wykonałam kilka testów:

 • sprzątanie podłóg w mieszkaniu
 • sprzątanie sztucznej trawy na balkonie
 • sprzątanie mebli szczotką
 • czyszczenie podłogi korkowej miękką aksamitną szczotką
 • sprzątanie wysokiego dywanu
 • sprzątanie dywaników i siedzeń w samochodzie
 • sprzątanie maszyn do szycia
 • sprzątanie kaloryferów podłogowych

Zacznijmy od tego, że Deerma VC40, podobnie jak VC20 jest bardzo wygodnym urządzeniem w użytkowaniu. Trzyma się go bardzo wygodnie w jednej ręce zarówno, gdy odkurzamy podłogi jak i w skróconej wersji podczas sprzątania kanapy czy samochodu. VC40 jest sporo cięższy niż VC20, ale mimo tego, nadal nie wpływa to na komfort użytkowania. To co znacząco wyróżnia VC40 względem VC20, to jego moc, która w testowanym urządzeniu wynosi 250 W, czyli 2,5 razy większa niż w poprzedniku. Moc tą można odczuć na każdym kroku. VC40 dużo lepiej poradził sobie, nie tylko z kurzem, piaskiem czy paprochami w maszynie, które zostały po szyciu, ale również grubszym brudem czy włosami wbitymi w dywan. Za to duży plus. Co więcej w VC40 mamy do dyspozycji kilka dodatkowych szczotek, których nie znajdziemy w VC20, a które dodatkowo pomogą w nam lepszym utrzymaniu porządku w naszym mieszkaniu. Względem VC20 otrzymamy również dodatkowe szczotki takie jak z włókna węglowego, z miękkiego aksamitu, szczotkę elektrostatyczną oraz miękką szczotkę. Nie znajdziemy tutaj natomiast turbo szczotki. Najczęściej jednak będziemy używać szczotkę 2w1 oraz z włókna węglowego. Krótko mówiąc odkurzacz nadaje się spokojnie do  codziennego użytkowania w niewielkim mieszkaniu ( ok 50-60 m). Bez problemu wysprzątałam kurze na podłodze, krótki i długi dywan, niewielkie liście, które opadły z kwiatków na balkonie, piasek w samochodzie, kaloryfer podłogowy czy nici pozostawione w maszynie po zakończonym szyciu. Co więcej  miękka  szczotka idealnie sprawdziła się również do mojej podłogi korkowej. Również czas pracy odkurzacza w pełni wystarczył mi do wysprzątania moich 50 metrów, a po zakończonych pracach podłączyłam akumulator do prądu, a już po około 2,5 h mogłam ponownie rozpocząć porządki. To dużo szybciej niż w VC20, w którym na pełne ładowanie należało poczekać aż 4h. Co więcej dioda umieszczona na górze jednostki głównej cały czas informowała mnie o poziomie rozładowania akumulatora.

Zaraz po zakończonym sprzątaniu bez problemu rozkręciłam urządzenie i wysypałam wszystkie brudy. Wszystkie elementy są dobrze spasowane i nie stawiają żadnych oporów podczas rozkładania i składania. Co więcej plastikowe elementy możemy również przemyć pod bieżącą wodą.

Podsumowanie

Derma VC40 z każdej strony przewyższa swojego poprzednika VC20. Oba odkurzacze są niewielkich rozmiarów i bardzo wygodne w użytkowaniu i pozwalają nam na szybkie wysprzątanie podłóg czy mebli. Co więcej możemy zabrać je ze sobą i wysprzątać również samochód. Ale w wielu miejscach VC40 znacząco przewyższa VC20. Są to chociażby: ilość dodatkowych szczotek, moc odkurzacza, szybkość ładowania, pojemność akumulatora. I nawet jak VC40 jest nieco cięższy i minimalnie głośniejszy, no i droższy (cena VC40 to ok. 699 zł), to jeżeli szukamy odkurzacza podręcznego, który zastąpi nasz dotychczasowy sprzęt, to lepiej zainwestować właśnie w ten model.

TECHNOSenior

Uwaga! Tylko w ten weekend 13-15.09 można zakupić VC40 w promocyjnej cenie na stronie Empiku:

Promocja_EmpikAutor |2019-09-13T17:01:27+02:0013 września 2019 16:59|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |3 komentarze

3 komentarze

 1. xxx 15 września 2019 w 10:10 - Odpowiedz

  gówniane są takie urządzenia w prawdziwym zyciu – dużo zabawy mało efektów a życie to nie test

 2. MartaCZ 10 października 2019 w 10:21 - Odpowiedz

  W prawdziwym, życiu gdy mamy mało czasu na sprzątanie, znacznie bardziej praktyczne są samojezdne. Sam mam irobota 671, którego mogę odpalić zdalnie i ogarnia mieszkanie bez mojej pomocy. Mi pozostanie wytarcie kurzu z blatów.

 3. Marta 1 marca 2020 w 12:42 - Odpowiedz

  A ja mam pytanie czy filtr HEPA z VC20 pasuje do VC40?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.