Jesteś tutaj:-, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Hoover Ultra Vortex – pogromca roztoczy – recenzja odkurzacza do materacy z lampą UV-C

Hoover Ultra Vortex – pogromca roztoczy – recenzja odkurzacza do materacy z lampą UV-C

Każdy wie, że czysty dom to zdrowy dom. Przywiązujemy dużą wagę do czystych podłóg, sterylnej ubikacji, czystej łazienki, dbamy o to by po domu „nie walały się kłęby kurzu” ale mało kto zdaje sobie sprawę jak wiele zanieczyszczeń znajduje się na kanapie, łóżku, materacu.. Niejednokrotne odkurzanie tapicerki, materaca i przetarcie mokrą szmatką nie rozwiązuje problemu. Z pomocą przychodzi odkurzacz Hoover Ultra Vortex z lampą UV-C do zabijania roztoczy i alergenów. Zapraszam do recenzji owego sprzętu.

Odkurzacz zapakowano w charakterystyczne dla producenta czerwono czarne kartonowe opakowanie. W środku znajdziemy opisywany odkurzacz oraz instrukcję obsługi.

img 20190330 085817217

Hoover Ultra Vortex

Ultra Vortex jest mały i poręczny, choć moim zdaniem końcówka czyszcząca z lampą UV mogła by być niecą węższa by móc swobodnie dostać się do wszystkich zakamarków i elementów materaca czy kanapy. Urządzenie nie jest zbyt ciężkie – waży 2 kilogramy lecz używanie go przez dłuższą chwilę w pionie by wyczyścić na przykład oparcie kanapy będzie wymagało włożenie w to nieco wysiłku. Na początku wydawać się może że kabel może nas ograniczać przy używaniu opisywanego odkurzacza lecz jego długość – 5 metrów pozwala na to by móc go swobodnie używać w dużej odległości od gniazdka. Silnik o mocy 500 W pozwala na skuteczne czyszczenie tapicerki.

W rączce znajdziemy dwa przyciski – włącznik oraz przycisk wyboru trybu pracy. W końcówce czyszczącej od górnej strony widoczne są trzy niebieskie diody informujące o wybranym trybie pracy. Urządzenie posiada trzy tryby pracy:

 •  tryb odpylania/odkurzania (bez użycia szczotki) który pozwala ostrożnie usuwać brud i kurz z najgłębszych warstw materiału. Tryb nadaje się do czyszczenia delikatnych powierzchni.
 • tryb trzepania, który uruchamia obracającą się turboszczotkę (4200 obrotów na minutę) dzięki czemu dociera głęboko to włókien materiału usuwając roztocza i alergeny
 • tryb lampy UV gdzie do zasysania i obracającej się szczotki włączona zostaje lampa UV-C która usuwa 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy, a ponadto zapobiega ich ponownemu rozprzestrzenianiu się. W okolicach lampy, na spodzie urządzenia znajdują się trzy czujniki zbliżeniowe które powodują wyłączenie lampy po oderwaniu odkurzacza od podłoża i ponowne jej włączenie po zbliżeniu odkurzacza do materaca.

Jak na takie małe urządzenie to Ultra Vortex jest dość głośne, odkurzacz wytwarza hałas 89 dB

Odkurzacz Ultra Vortex zamiast standardowego worka posiada specjalny zbiornik, do którego zasysa powietrze wraz z zanieczyszczeniami. Następnie jest ono wprowadzane w ruch wirowy i cząsteczki kurzu zostają od niego skutecznie oddzielone. Dzięki temu zyskujemy pewność, że zanieczyszczenia nie powracają na zewnątrz odkurzacza.

Pojemnik na zanieczyszczenia ma pojemność 0,3 litra i bardzo łatwo go odczepić od odkurzacza by błyskawicznie pozbyć się z niego brudu i kurzu, W pojemniku na zanieczyszczenia znajduje się również filtr.

Po wyczyszczeniu kanapy i materaca z łóżka w pojemniku znajdowało się mnóstwo bardzo drobnego kurzu, zanieczyszczeń – gdzie dodam że mieszkanie sprzątane jest skrupulatnie i na bieżąco. To tylko potwierdza jak skuteczne jest opisywane urządzenie i obrotowa szczotka która dogłębnie wbija się w materiał i czyści powierzchnie.

Podsumowanie

Prawdę mówiąc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony opisywanym odkurzaczem, nie do końca zdawałem sobie sprawy jak wiele zanieczyszczeń może kryć się w kanapie czy materacu sypialnianego łóżka. Dodatkowym atutem jest lampa UV-C która zabija 99,9% roztoczy, alergenów i bakterii. Opisywanym odkurzaczem powinny zainteresować się nie tylko ludzie z alergią lecz wszyscy którym zależy na swoim zdrowiu (a dysponują oczywiście wolnymi środkami na zakup dodatkowego sprzętu AGD) Ceny opisywanego odkurzacza zaczynają się od kwoty 399 zł. Małym minusem może okazać się szeroka końcówka czyszcząca która może nie dotrzeć do niektórych części łóżka, kanapy.

TECHNOSeniorAutor |2019-04-07T08:54:15+02:007 kwietnia 2019 08:54|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: |3 komentarze

3 komentarze

 1. Papeć 24 czerwca 2019 w 15:00 - Odpowiedz

  ja sobie z kurzem i roztoczami radzę najpierw Roombą która odkurza i zbiera kurze a potem mopem parowym co 2-3 dni i problem zniknął

  • as 25 czerwca 2019 w 10:18 - Odpowiedz

   roomba droga a tym tez rozwiążesz problem i to za mniejsze pieniadze

  • tootoo 2 sierpnia 2019 w 22:00 - Odpowiedz

   Roomba po kanapie zasuwa?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.