Test Honor View20

Smartfon HONOR View20 to nie tylko zachwycająca budowa czy świetny aparat, ale również mocne podzespoły.  Sercem telefonu jest 8-rdzeniowy procesor HiSilicon Kirin 980 CPU (2 x Cortex-A76 2,6 GHz, 2 x Cortex-A76 1,92 GHz, 4 x Cortex-A55 1,8 GHz). Jest to dokładnie ten sam procesor, który znamy już z modelu Huawei Mate 20 Pro – czyli pierwszy na świecie komercyjny procesor produkowany w najnowocześniejszym 7-nanometrowym procesie litograficznym. W porównaniu do 10-nanometrowego, 7-nanometrowy proces technologiczny pozwolił na zwiększenie wydajności o 20% i podniesienie efektywności energetycznej aż o 40%. Kirin 980 jest pierwszym procesorem opartym na rdzeniach Cortex-A76, które są o 75% wydajniejsze i o 58% bardziej efektywne energetycznie w porównaniu do poprzedniej generacji chipów.

Clipboard06

Clipboard06

System Kirin CPU wykorzystuje inteligentny mechanizm Flex-scheduling, który tworzy 3-stopniową architekturę efektywności energetycznej, składającą się z dwóch super dużych rdzeni Cortex-A76, dwóch dużych Cortex-A76 i czterech małych rdzeni Cortex-A55. Takie rozwiązanie pozwala na szybsze uruchomienie aplikacji, lepszą wielozadaniowość i ogólną poprawę płynności działania urządzenia. Kirin 980 wspierany jest przez procesor graficzny Mali-G76, który zapewnia wzrost wydajności o 46%. Dzięki temu nawet najbardziej zaawansowane aplikacje działają płynnie i szybko. Smartfon zarządzany jest przez system Android w wersji 9 Pie oraz nakładkę MagicUI 2.0.1

Jak widać mamy tu do czynienia z mocnymi podzespołami, które nie tylko sprawdzają się na co dzień, ale są wystarczające do zapewnienia płynnej pracy urządzenia, nawet podczas wymagających zadań i wielu programach działających w tle. W benchmarku AnTuTu telefon uzyskał ponad 260597 punktów. Co więcej na duży plus zasługuje fakt, ze CPU nie emituje sporej ilości ciepła nawet przy pełnym obciążeniu.

Dla porządku dodamy, że smartfon wyposażono oczywiście w takie rozwiązania jak obsługa 4G/LTE,  Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi 2,4 GHz: 802.11 b/g/n, 5 GHz: 802.11 a/n/ac . Nie zabrakło także GPS z obsługą dwóch częstotliwości, QZSS (dwie częstotliwości L1 + L5) i Galileo (dwie częstotliwości E1 + E5a).

HONOR View20 wyposażono potrójną antenę Wi-Fi z modułem sztucznej inteligencji zapobiegającym osłabieniu sygnału w smartfonie trzymanym w rękach. Podczas korzystania z Wi-Fi nie doświadczyłam problemów z szybkością jak i stabilnością połączenia. Działaniu Bluetooth także nie mogę nic zarzucić.

HONOR View20 wyposażono w technologię doboru satelitów GPS ze sztuczną inteligencją oraz GPS pracujący na dwóch częstotliwościach. Nie ma się tutaj co rozwodzić, GPS jest dobry, bezproblematyczna, po prostu pozwala na wygodne korzystnie z niego jako nawigacji samochodowej czy też pieszej.

Honor Viwe20 został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy oczekują od smartfona najwyższej wydajności. Smartfon wyposażono w pojemną baterię 4000 mAh, która wystarcza na więcej niż jeden dzień intensywnego użytkowania. Co więcej przy zwykłym użytkowaniu bateria wystarczyła mi na nawet 2 dni użytkowania. Oczywiście mówimy tutaj o sytuacji, w które nie jestem podłączona na stałe do sieci czy nie oglądam intensywnie filmów. Mówimy, tutaj o sporadycznym użytkowaniu Internetu, zrobieniu kilkunastu zdjęć czy kilku krótkich rozmowach w ciągu dnia.  Gdy smartfon trafi do jeszcze mniej „hardcorowego” użytkownika, ten czas zapewne wydłużyłby się do 3-4 dni. Jak na tak duży ekran i mocne podzespoły to bardzo dobry rezultat. Dla wyjątkowo szybkiego ładowania, do telefonu została dołączona ładowarka Huawei SuperCharge 5V/4.5A. Huawei Mate 20 Pro otrzymał nieco mocniejszy model – 10V/4A. Jedyne czego tutaj nie znajdziemy, to ładowanie bezprzewodowe, a szkoda.

 

Telefon został wyposażony w system Android 9 Pie z nakładką MagicUI 2.0.1, który moim zdaniem jest całkiem dobrze zoptymalizowany. Działa całkiem płynnie. Nie zauważyłam innych problemów. Aplikacje i gry otwierają się szybko.

Na swoją uwagę zasługuje również funkcja, która pozwala na rozpoznawanie przedmioty, takie jak owoce leżące na stole (Znana już z modelu Huawei Mate 20 Pro). Po chwili może poinformować, ile poszczególne z nich zawierają kalorii czy wyszukać je w sklepach. Przyznam, że funkcja ta jest bardzo ciekawa i ma potencjał, ale nie zawsze działa idealnie. Czasami rozpoznany obiekt nie był tym, który leżał na stole…

Warto tutaj jeszcze nadmienić, że Marka HONOR zaprezentowała podczas Mobile World Congress (MWC) pakiet aktualizacji HONOR Gaming+. Zawiera on szereg rozwiązań technologicznych, które znacząco podnoszą wydajność układu graficznego oraz jakość i rozdzielczość obrazu w grach na HONOR View20. Aktualizacji towarzyszy ekosystem aplikacji aparatu TOF 3D, które rozpoczynają nową erę rozszerzonej rzeczywistości (AR). Więcej: TutajAutor |2019-03-16T10:31:03+02:0016 marca 2019 10:31|Kategorie: Android, Artykuły, Huawei, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.