Test Honor View20

Jednym z głównych elementów Honor Viwe20 jest nowy aparat, który jako pierwszy wyposażony w matrycę CMOS IMX586 firmy SONY w rozmiarze 1/2 cala i o rozdzielczości 48 Mpix z pikselem o wielkości 1,6 μm w macierzy Quad Bayer. Matryca pracująca pod wydajnym procesorem Kirin 980 obsługuje nowy tryb AI Ultra Clarity i umożliwia robienie zdjęć o niezrównanej ostrości i szczegółowości.

Clipboard04

Aparat wykonuje jednocześnie kilka zdjęć w rozdzielczości 48 Mpix, z których wybiera najwyraźniejsze i najostrzejsze obszary, następnie zestawia je na jednym zdjęciu w tej samej rozdzielczości. Kirin 980 z dwoma układami NPU przetwarza zdjęcie, korzystając z zaawansowanego algorytmu sztucznej inteligencji, który analizuje zdjęcie, optymalizuje szczegóły w ciemniejszych obszarach i koryguje równowagę tonalną barw dla zdjęć z niezwykle żywymi kolorami.

Poręczny, tylny aparat 3D wprowadzi użytkowników urządzenia w nowy wymiar zabawy fotografią i nagrywania filmów smartfonami. Aparat 3D korzysta z modelu impulsowego pomiaru światła (ang. time-of-flight, ToF) do gromadzenia informacji o kształtach obiektów w kadrze, wykrywania głębi, śledzenia sylwetek i przechwytywania ruchu w czasie rzeczywistym. Dzięki aparatowi HONOR View20 może zmienić się w kontroler do gier z wykrywaniem ruchu, zapewniając wyjątkowe wrażenia z gier 3D. Obecnie urządzenie w pełni obsługuje gry Fancy Skiing i Fancy Darts.

Co więcej Honor Viwe20 rozpoznaje wiele scenariuszy oraz obiektów, automatycznie dobierając najlepsze możliwe ustawienia aparatu oraz gwarantuje doskonałe efekty nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Tyle z parametrów, a jak wygląda to w rzeczywistości?

W rzeczywistości również efekt jest niesamowity. Zdjęcia wykonane tym aparatem są bardzo wyraźne, wszystkie szczegóły zostają pięknie uchwycone, a nocne zdjęcia z ręki wręcz zachwycają. Jedyna rzecz, której mi tylko zabrakło, to szeroki kąt, do którego już bardzo się przyzwyczaiłam w modelu Huawei Mate 20 PRO.  Co więcej tryb artystyczny, który możemy wybrać z parametrów aparat, pozwala na wykonanie ciekawych zdjęć, które na pewno zrobią furorę wśród znajomych. Poniżej kilka zdjęć.

Nocne:

Tryb artystyczny v standardowe zdjęcie:

Portretowe:

IMG 20190309 105354

Budniki w środku:

W ciągu dnia:

Jedzenie:

Kwiaty:

IMG 20190308 183748

Poza niesamowitej jakości zdjęciami możemy również wykonać  świetne filmy w rozdzielczości 4K UHD (3840×2160). Najciekawszą funkcją kamery jest nagrywanie filmów w trybie KOLORY AI (znana już z modelu Huawei Mate 20 PRO), która pozwala na rozpoznawanie osób i nagranie ich w kolorach na czarno białym tle. Przyznam, że ta opcja przypadła mi bardzo do gustu. Owszem zdarza się, że czasami telefon gubił kolor przy nagrywaniu, ale występowało to najczęściej przy intensywnej i szybkiej zmianie światła. Poniżej kilka filmów z telefonu:

Tutaj warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że obiektywy są wystające, co sprawia, że niemalże konieczne jest założenie na niego przynajmniej plecków. Jest to też miejsce, które bardzo zbiera wszelkiego rodzaju bród i kurz, co po dłuższym czasie niestety nie jest zbyt eleganckie. Cały czas wymaga wycierania.Autor |2019-03-16T10:31:03+02:0016 marca 2019 10:31|Kategorie: Android, Artykuły, Huawei, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.