Jesteś tutaj:-, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Lenovo Legion Stereo Headset

Lenovo Legion Stereo Headset

Użytkowanie:

Jak już wspomniałam wcześniej zestaw słuchawkowy jest bardzo wygodny o ile mamy nie za duże uszy. Duży plus za możliwość dopasowania zarówno pod względem długości pałąka jak i samych ruchomych nauszników (Ruch zarówno w jeden bok jak i w poprzek: góra – dół). Dzięki temu bezproblemowo dopasowałam je do mojej głowy, a uszy schowały się całkowicie w ich środku. Nic nie uwiera i nie ściska, a ja nie odczułam żadnego bólu czy dyskomfortu. Co więcej, pomimo swojej elastycznej budowy, słuchawki są dosyć ciasne i bardzo dobrze trzymają się głowy. Chciałabym również zwrócić uwagę na to, że słuchawki możemy bez problemu ułożyć na płasko, co znacząco może ułatwić ich potencjalny transport.

Słuchawki Lenovo Legion może nie posiadają idealnego tłumienia dźwięku z zewnątrz. Mimo wszystko przy włączonym telewizorze na standardową głośność bez problemu mogłam słuchać muzyki (muzyka z YouTube ustawiona na pełną głośność, a na komputerze głośność ustawiona na 30/100), a do mnie nie dochodziły dźwięki, które  by mi specjalnie przeszkadzały. Oczywiście delikatnie słyszałam głośniejsze momenty w filmie, ale nie mogłam za bardzo odróżnić słów. Podobnie jest z w drugą stronę – osoba stojąca obok słyszy dochodzący dźwięk ze słuchawek, ale nie jest on specjalnie uciążliwy.

Muzyka w słuchawkach jest bardzo czysta i wyraźna. Rewelacyjnie sprawuje się w nich bass, a wszystko to za sprawą przetworników o wielkości 50 mm. Czyli to co gracze lubią najbardziej. Co więcej, podczas gier czy oglądania filmów, bez problemu możemy się zorientować skąd nadciąga przeciwnik czy dochodzą strzały. Troszeczkę słabiej wypadają tutaj wysokie czy niskie tony, ale o ile nie jest ktoś zagorzałym melomanem, to ani te robne niedociągnięcia jak i agresywny bass nie powinien przeszkadzać przy grach czy codziennym słuchaniu muzyki. Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że w tym przedziale cenowym (ok 130-150 zł) ciężko szukać słuchawek dla graczy, które wypadały by znacznie lepiej jeżeli chodzi o jakość dźwięku.

Jeżeli chodzi o sam mikrofon, to tak jak wspomniałam wcześniej, bardzo fajnym rozwiązaniem jest to, że możemy go schować. Co więcej mikrofon umiejscowiony jest na elastycznym kablu, który całkiem dobrze trzyma się tak jak go sobie ustawimy. Jeżeli chodzi o samą jakość mikrofonu, to producent zadeklarował, że posiada on redukcję szumów. Nie jest ona niestety idealna. Przy rozmowie przez skype dotarły do mnie delikatne szumy z telewizora, a dodatkowo dźwięk był minimalnie przytłumiony. Niemniej przy codziennym użytkowaniu czy grach nie powinno to przeszkadzać.

Podsumowanie:

Można śmiało powiedzieć, że wybierając zestaw słuchawkowy Lenovo użytkownicy otrzymają nieźle wyglądający sprzęt z całkiem dobrym dźwiękiem. Oczywiście to kwestia gustu, ale sami przyznacie, że nie można przejść obok nich obojętnie. Ta czerń z czerwienią komponuje się naprawdę świetnie. Pomijając małe niedociągnięcia jak nie do końca idealnie działający mikrofon czy braki przycisków, to na pewno warto rozważyć je podczas zakupów. Tym bardziej, że zachęca nas do tego nie tylko sam wygląd czy dobrej jakości dźwięk, ale również cena – ok 130 -150 zł. A jak wiadomo w takim przedziale cenowym ciężko o dobre słuchawki z przeznaczeniem dla graczy. Zestaw ten niezaprzeczalnie będzie nam długo służył podczas ulubionych gier.

TECHNOSeniorAutor |2019-03-30T08:17:43+02:0030 marca 2019 08:17|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. jona 1 kwietnia 2019 w 17:22 - Odpowiedz

    znam ten model, czaję się na niego. słuchawki to jednak bardzo ważna rzecz. a jak widać i w tym zakresie lenovo stoi na wysokim poziomie. te legionowe są mega wygodne, muszle są dopasowane, nic nie gniecie nawet przy długim graniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.