Jesteś tutaj:-, Artykuły, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7-Test TP-LINK Neffos C9 – łączy nowoczesne technologie z atrakcyjną ceną

Test TP-LINK Neffos C9 – łączy nowoczesne technologie z atrakcyjną ceną

Komunikacja w TP-Link Neffos C9 stoi na typowym dziś dla smartfonów poziomie. Znajdziemy tutaj wsparcie dla transmisji danych w standardzie 4G/LTE Kat4 (w obu slotach sim) – pobieranie do 150Mb/s /wysyłanie do 50Mb/s), Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11b/g/n, oraz moduł GPS z A-GPS + GLONASS.  Urządzenie szybko łapie sieć 4G i nieźle radzi sobie z utrzymywaniem połączeń sieciowych.

IMG 20190209 092752

TP-LINK Neffos C9

Wbudowane Wi-Fi obsługuje sieci w standardzie 802.11 b/g/n. Wbudowana antena jest dostatecznie czuła, nie zdarzało się, że urządzenie gubiło zasięg Wi-Fi w miejscach, gdzie nie powinno to się zdarzyć. Udostępnianie połączenia jest możliwe za pośrednictwem funkcji Wi-Fi hotspot.

Pierwsze łapanie tzw. „fixa” oraz lokalizacja położenia zajmuje urządzeniu kilka sekund. Połączenie było stabilne, nawet bez wspomagania A-GPS’em, a zatem mogę śmiało napisać, że odbiornik GPS w tym modelu sprawuje się poprawnie.

 

Jednostka centralna to 64-bitowy procesor MediaTeka 6739WW, składających się z 4-rdzeni Cortex-A53 taktowanych 1,5 GHz. Za wyświetlanie obrazów odpowiada procesor graficzny IMG8XE1PPC, który otrzymał wsparcie ze strony 2 GB pamięci operacyjnej RAM. O dobrą wydajność zadba również wbudowana pamięć flash o pojemności 16 GB (ponad 12 GB dla użytkownika). Dzięki temu potencjalny nabywca może liczyć na bezproblemową pracę wielozadaniową, sprawnie zarządzanie czynnościami związanymi z codziennym użytkowaniem, jak i intensywną grą.

Neffos C9  (TP707A) pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo z najnowszą wersją autorskiego oprogramowania NFUI 8.0, które dba o bezpieczeństwo, optymalizuje pracę i ułatwia codzienne użytkowanie urządzenia. Osobiście mi on bardzo przypadł do gustu. TP-Link na dodatek postarało się o kilka przydatnych modyfikacji. To, czy uznamy je za przydatne – pozostaje inną kwestią, dość subiektywną. Warto jednak podkreślić, że producent ograniczył swoje dodatki do minimum, co wyszło wyłącznie na korzyść.

Poza klasycznymi programami Google’a znajdziemy tu urządzenie do „Zarządzania systemem” i przydatną aplikację do robienia zrzutów ekranu. Oprogramowanie Neffos należy, więc uznać za jak najbardziej kompletne. Po kilku dniach użytkowania muszę stwierdzić, że wszystko działa naprawdę stabilnie i szybko. Widać, że twórcy oprogramowania bardzo dobrze je zoptymalizowali, a nakładka nie obciąża za mocno możliwości urządzenia. Warto pochwalić dystrybutora, że praktycznie wszystkie komunikaty, funkcje i ich opisy są wyświetlane w języku polskim.Autor |2019-02-10T13:20:01+02:0010 lutego 2019 13:20|Kategorie: Android, Artykuły, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.