Telefon ma podwójny aparat z funkcją AI składający się z głównego sensora Sony IMX36312 o rozdzielczości 12 MP (drugi 5 MP do efektu bokeh), który korzysta z technologii Dual Pixel Autofocus. Duży piksel 1,4μm w soczewce głównej poprawia jasność, klarowność i jakość zdjęć, jednocześnie drastycznie poprawiając szybkość autofokusa, szczególnie w ruchu lub przy słabym oświetleniu.

DSCF5438

Xiaomi Pocophone F1

Zastosowane soczewki i oprogramowanie pozwala na robienie ładnych zdjęć, ale ich jakość nie rzuca na kolana i da się zauważyć działanie technik odszumiających. Zwłaszcza zdjęcia panoramiczne i nocne prezentują niewiele szczegółów. Po zastosowanym sensorze Sony z przysłoną ƒ/1,9 należało oczekiwać więcej. Bardziej zaawansowanych fotoamatorów usatysfakcjonuje możliwość wykonywania zdjęć w technologii ustawień ręcznych.

Z przodu Pocophone F1 ma aparat o rozdzielczości 20 MP z technologią Super Pixel 2μm  (Super Pixel 4-w-1), która łączy informacje z czterech pikseli w jeden duży o rozmiarze 1.8μm, aby uzyskać jaśniejsze zdjęcia z mniejszym poziomem szumów. Zarówno przedni, jak i tylny aparat wykorzystują efekty AI Portrait, AI Beautify 4.0, AI Scene Detection oraz HDR.

Poniżej przykłady:

Usatysfakcjonowani będą również mobilni filmowcy – Pocophone F1 oferuje nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości 4K. Z filmami, jest podobnie jak ze zdjęciami – są poprawne, ale można przyczepić się do stabilizacji w materiałach wideo, ponieważ mogłaby ona być lepsza.

W Pocophone F1 zastosowano baterię o pojemności 4000mAh, która według producenta wystarcza m.in. na 8 godzin ciągłego grania. Smartfona musiałem ładować co drugi dzień, z drugiej strony używałem go dość intensywnie.

Moje motto na dziś – phablety zostały stworzone nie tylko z myślą o pełnieniu funkcji telefonu, ale także, aby móc korzystać z internetu. W przypadku testowanego smartfona mocna bateria bardzo się przydała. Ładowanie akumulatora wspomaga oraz system Quick Charge 3.0 (9V/2A).