Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Goclever Smart Band MAX FIT Premium – aby zadbać o swoją kondycję

Goclever Smart Band MAX FIT Premium – aby zadbać o swoją kondycję

Opaska wyróżnia się minimalistycznym stylem i zachwyca funkcjonalną prostotą.  Istotną bardzo przydatną funkcją wyróżniającą go na rynku jest możliwość bezpośredniego ładowania z ładowarki z wejściem USB. Nie potrzeba dbać o dedykowane kable, można go naładować bez najmniejszych problemów bezpośrednio z ładowarki lub powerbanka. Smart Band MAX FIT Premium ma przyjazny dla użytkownika 0,96-calowy ekran dotykowy Colourful TFT LCD. Kolorowy wyświetlacz, efektowny kształt i dodatkowy wymienny pasek w kolorze granatowym, czy to przepis na modny look na treningu i funkcjonalność w jednym? – sprawdziliśmy.

DSCF5159

Goclever Smart Band MAX FIT Premium

Obsługa sprzętu odbywa się za pomocą jednego przycisku i ekranu dotykowego. Aby przełączyć ekran na widok poszczególnych danych wystarczy delikatnie przesunąć po nim palcem. Uruchomienie trybu snu umożliwia analizowanie trendów naszego odpoczynku. Opaska została zaprojektowana w taki sposób, aby spełniać swoje zadania przez całą dobę: lekkie, przyjemne w dotyku tworzywo, z którego jest wykonana, wodoodporna obudowa, umożliwiają komfortowe korzystanie z niej pod prysznicem czy podczas snu. MAX FIT Premium wyróżnia wysoka klasa wodo- i pyłoodporności, poświadczona certyfikatem IP67 co oznacza, że jest to produkt całkowicie szczelny, nie przepuszczający wody nawet przy pełnym zanurzeniu (do głębokości do 50 cm).

Jeżeli miałbym na coś zwrócić uwagę, to chyba na silikonowe tworzywo, z którego był zrobiony pasek opaski – podczas gorących dni tego lata, nadgarstek bardzo się pocił pod nim, co nie było zbyt komfortowe.

Goclever Smart Band MAX FIT PREMIUM to niezwykle zaawansowana opaska fitness w funkcjami pomiaru parametrów ciała takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetria) – przy czym, jak zapewnia producent, charakteryzuje się dużą dokładnością pomiarów. Tutaj musimy wierzyć na słowo, bo trudno nam było to porównać, ze specjalistycznym urządzeniem, które zazwyczaj mają lekarze.

DSCF5193

FitCloud

Warto skupić się na aplikacji „FitCloud”, która jest powiązana z gadżetem na nadgarstek, bo to ona jest bodźcem do działania, a co za tym idzie do osiągnięcia postawionego przed sobą celu. Aplikacja ta służy ustaleniu jasnego i konkretnego celu, by następnie „wirtualny trener” mógł podsumować naszą dotychczasową aktywność i motywować do kontynuowania ruchu, aż do uzyskania założonego rezultatu. Dzięki temu żaden ambitny, aczkolwiek czasem też nieco leniwy użytkownik, nie opuści zaplanowanego treningu. Dzięki unikalnej funkcjonalności, poza statystykami fitness jest także dostępny podgląd przebytej trasy na mapie, w twoim Smartfonie.

Po instalacji aplikacji, na ekranie głównym opaski wyświetla się ikonka połączenie Bluetooth, pojemność baterii, czas i data. Krokomierz pokazuje łaczną liczbę kroków w ciągu dnia. Spalanie kalorii, to liczba kalorii spalonych w danym dniu. Interfejs odległości, to całkowity dystans przebyty w ciągu dnia. Tutaj warto pamiętać, aby właczyć GPS w aplikacji i telefonie, uzyskamy w ten sposób dokładniejsze dane. Porównując z aplikacją na moim smarfonie Galaxy 7 egde, mogę powiedzieć, że wyniki były w miarę podobne. Monitor snu wykrywa sen i automatycznie, po godzinie 20:00 wchodzi w tryb snu. Późniejsza jego analiza pomaga dobrać nam najlepsze warunki dla snu.

Dodatkowo bransoletka pozwala nam odczytać pełną treść powiadomienia pojawiającego się na ekranie naszego telefonu. W łatwy i nierzucający się w oczy sposób możemy odczytać tytuł wiadomości e-mail, treść SMS-a czy inne powiadomienia pochodzące z aplikacji. W dyskretny sposób opaska powiadomi także użytkownika o połączeniu przychodzącym, wyświetlając kontakt.

Oprócz typowych funkcji przydatnych sportowcom Smart Band MAX FIT PREMIUM ma funkcję REMOTE CONTROL tj. pilota do sterowania migawką aparatu w smartfonie, dzięki której informuje o przychodzących rozmowach telefonicznych oraz wiadomościach, przez powiadomienia i wibracje. Bardzo przydatną funkcją modułu jest identyfikacja numerów.

Tyle na plus, a minusy, bo zawsze jakieś są. Ogniwo o pojemności 110 mAh odrobinę mnie zawiodło. Według producenta sprzęt na baterii ma działać do 10 dni. W trybie uśpienia ma działać 18 dni. Niestety tak długo nie mogłem testować, więc skupię się na trybie pracy. Smartband już po 3 dniach monitorował o połowie zużycia pojemności baterii. Czas ładowania, przez standardowe gniazdo micro USB – około 1 godziny, producent podaje 45 min.Autor |2018-08-27T21:00:20+02:0026 sierpnia 2018 09:23|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Nemo 27 sierpnia 2018 w 20:06 - Odpowiedz

    „Smartband juz po 3 dniach, monitorował o połowie zurzycia pojemności baterii”.
    Jeśli już, to zużycia, à propos już, zamiast ż jest z i niepotrzebny przecinek po dniach.

    • Kan 27 sierpnia 2018 w 21:02 - Odpowiedz

      Oczywiście, dzięki za zwrócenie uwagi

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.