Budowa myszki:

Cała konstrukcja myszki wykonana jest z plastiku. Powierzchnia pod dłonią jest bardzo delikatna i miła w dotyku – ma się wrażenie jakby była pokryta powłoczką z gumy. Boki myszki wykonane są ze śliskiego plastiku z połyskiem. Pod prawym kciukiem na gładkiej powierzchni umieszczono gumę. Powierzchnia ta jest chropowata, co pozwala na bardziej stabilne ułożenie palca na myszce. A co więcej nie zatrzymuje potu na myszce. Gumowym elementem myszki jest również skroll, co sprawia, że jego ruchy są płynne, a palec się po nim nie ślizga.

Na spodzie myszki znajdziemy:

  • teflonowe ślizgacze, które pozwalają na płynne ruchy na praktycznie dowolnej powierzchni,
  • przełącznik profilu, (malutki przycisk obok sensora). Profile mogą być przechowywane w wewnętrznej pamięci urządzenia i co za tym idzie – dostępne na każdym PC nawet bez instalacji oprogramowania
Profile 1

Profile

  • bardzo wydajny sensor laserowy (Avago 9800 z prędkością skanowania 150IPS, z akceleracją do 30G i prędkością skanowania 12.000FPS)
  • system wagowy (wymienne obciążniki 8 x 2,4g)

Podczas testów wykorzystałam kilka powierzchni: drewniany stolik, biała gumowata serwetka czy materiałowa narzuta na łóżku. Na każdej z tych powierzani myszka przesuwała się bez zarzutu.

Obudowa myszki wyposażona jest w 11 programowalnych przycisków, które można ustawić w oprogramowaniu dedykowanym dla gryzonia ( Do poprania: https://www.lioncast.com/pl/produkty/lm20-gaming-maus/#1513927295357-a34b2ad6-8b56  )

Gryzoń został wyposażony w przełączniki klasy gamingowej Omron, które zdaniem producenta mają niesamowitą wytrzymałość z zagwarantowanym czasem użytkowania do ponad 5 milliona kliknięć i perfekcyjną aktywacją za każdym razem. Liczba raportów 1000Hz pozwala na czas reakcji do 1ms. Z racji krótkiego użytkowania myszy nie jesteśmy wstanie potwierdzić ilości kliknięć. Tutaj musimy wierzyć producentowi na słowo ?.

Ponad to gryzoń wyposażony jest w delikatne podświetlenie RGB oferujące paletę 16,8 milionów kolorów (Kolor logo można zmienić w dedykowanym oprogramowaniu). Podświetlone zostało logo oraz 4 małe kwadraciki po lewej stronie myszki sygnalizujące wybrany poziom DPI.

Mysz wyposażono w pleciony i wytrzymały kabel o długości 180 cm ze złotą końcówką USB. Dużą zaleta jest to, że taki kabel wytrzyma nam długie godziny użytkowania. Kabel nie jest sztywny i nie wpływa na komfort użytkowania.

IMG 20180426 204042

Lioncast LM20

Kształt i komfort użytkowania

Mysz została wyprofilowana z dedykacją dla osób praworęcznych, wiec jak jesteś osobą leworęczną, to niestety musisz poszukać innej alternatywy. Jej wymiary to 121×81×41 mm. Waga 122g łącznie z wymiennymi obciążnikami. Do dyspozycji mamy 8 obciążników o wadze 2,4g każdy.  System obciążników pozwoli dopasować wagę myszki nawet najbardziej wymagającym graczom.

Kształt LM20 docenią osoby zarówno o masywnych dłoniach jak i te o drobniejszych, bowiem gryzoń jest idealnie wyprofilowany i leży bardzo dobrze w dłoni. Wszystkie przyciski ułożone są w odpowiednim miejscu, co jest dodatkowym atutem. Wszystkie krawędzie myszki są bardzo dobrze wygładzone i wykończone. Nigdzie nie odczuwamy dyskomfortu czy niepotrzebnego ucisku. Moim zdaniem myszka jest bardzo wygodna i pomimo kilkugodzinnej pracy czy gry nie czułam zmęczenia w dłoni. Bardzo komfortowo pracuje się na myszce zarówno przy ułożeniu palców 1+2+2 jak i 1+3+1 ( środkowy palec na scrollu).

Precyzja

Mysz wyposażono w bardzo wydajny sensor laserowy Avago 9800 z prędkością skanowania 150IPS, z akceleracją do 30G i prędkością skanowania 12.000FPS.

IMG 20180426 214051

Lioncast LM20

Dzięki nim, gracze mogą korzystać z opcji ustawień rozdzielczości do 16 400 DPI. Dodatkowo, próbkowanie na poziomie 1000Hz / 1ms gwarantuje natychmiastową rejestrację każdego ruchu dłoni użytkownika, nawet podczas najbardziej wymagających i dynamicznych rozgrywek. Przy dziennym użytkowaniu najlepszą konfiguracją okazało się ustawienie jak na zrzucie poniżej:

Jednakże jest to bardzo subiektywne odczucie i każdy może dopasować konfigurację do swoich potrzeb  w załączonym oprogramowaniu.

Poniżej kilka wykonanych testów działania myszki:

Profile

Test akceleracji wstecznej. Aakceleracja wsteczna – występuje – pomimo wyłączonej akceleracji wstecznej jest ona odczuwalna. ( Akceleracja wsteczna to skutek błędnej pracy myszy szybko albo wręcz gwałtownie przesuwanej, a przejawia się nagłym odskakiwaniem kursora lub jego bardzo wolną pracą.)

Test działania myszki w akcji wykonany na drewnianym stoliku bez podkładki na stronie http://www.i-am-bored.com/2008/10/mouse-101-test.html na profilu 3:

Clipboard18

http://www.i-am-bored.com/2008/10/mouse-101-test.html

Test działania myszki na różnych podłożach i przy podnoszeniu: Myszka działała tak samo zarówno drewnianym stolik, białej gumowatej serwetce czy materiałowej narzutce na łóżku. Na każdej z tych powierzani myszka przesuwała się bez zarzutu.

W przypadku podnoszenia myszki można było przesuwać kursor na wysokości 1 płyty CD. Może to przeszkadzać przy niektórych grach wymagającej pełnej precyzji i momentalnego zatrzymania myszki przy podnoszeniu.

Test aplikacją VMouseBench:

  • Interpolacja (jest to „sztuczne” generowanie dodatkowych pikseli, aby zwiększyć maksymalne wartości DPI, jakie dany sensor może osiągnąć, czyli – sensor wysyła fałszywe dane do komputera o swoim położeniu ) – Przerywana linia świadczy o występowaniu tego zjawiska:

Clipboard17

  • Odświeżanie:
Clipboard15

Clipboard15

Test aplikacją Enotus Mouse Test v0.1.4

Clipboard16