Terminal posiada funkcję obsługi szybkiego transferu danych 4G/LTE Cat 12 (100 Mbit/s / 600 Mbit/s.) Mi Mix 2 świetnie radzi sobie z utrzymywaniem połączeń w miejscach, gdzie występuje słaby zasięg sieci. Pomaga w tym ulepszona technologia poczwórnej anteny. Znajdziemy tutaj, też obsługę technologii NFC.

DSCF4416

Oprócz wymienionych cech smartfon wyposażony jest w Bluetooth oraz GPS (z A-GPS) + GLONASS i BeiDou. Wbudowane Wi-Fi obsługuje podwójne sieci w standardzie 802.11 a/c.

mi mix2 sc3

Karta sieciowa jest dobra, spokojnie łapie sygnał sieci domowej kondygnację wyżej, a połączenie jest stabilne i nie zostaje zrywane.

mi mix2 sc6

Jeżeli chodzi o technikalia, to koncern „Mały Ryż” wyposażył swoje urządzenie najlepiej, jak tylko mógł swój flagowy model. Mi Mix 2 napędzany jest przez bardzo wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 835, a grafikę wspomaga Adreno 540. W połączeniu z  64/128/256 GB, zależnie od wybranego wariantu pamięci wewnętrznej i 4 GB pamięci RAM, tworzy to jeszcze dziś, jedno z mocniejszych urządzeń w tym segmencie rynku.

mi mix2 sc8

Generalnie pod względem działania Mi Mix 2 nie tylko konkuruje, ale spokojnie przewyższa większość droższych telefonów innych firm. Podzespoły dają radę, a reakcja na polecenia jest natychmiastowa i powinien obsługiwać większość gier za sklepu play. Duży ekran w połączeniu z pokaźną mocą obliczeniową sprawiają, że Mi Mix 2 świetnie spisuje się również, jako przenośne urządzenie do grania. Nawet najbardziej wymagające gry mobilne będą działały bez przycięć. Warto też podkreślić, że przy tym wydziela naprawdę minimalną ilość ciepła, nawet podczas intensywnego grania pozostaje przyjemnie chłodny.

Poniżej możecie zapoznać się z tabelą wyników, jakie MI Mix 2 osiągał w popularnych benchmarkach: AnTuTu i Geekbench

Telefon działa obecnie na systemie Android 7.1.1 z autorską nakładką MIUI w wersji Global 9.2. Nie ma jednak powodów do zmartwień, bo uaktualnienie do Androida 8.0 „Oreo” to tylko kwestia czasu, obiecuje producent.

DSCF4414

Oprogramowanie telefonu działa stabilnie, nakładka MIUI zapewnia szerokie możliwości konfiguracji ustawień. A w tej edycji systemu pojawia się całkiem sporo nowości i udoskonaleń.

mi mix2 sc7

Najbardziej rzucającą się w oczy stanowi ekran Przewodnika, pomysł zapożyczony z iOS-a. Po przesunięciu w prawo ekranu głównego, mamy dostęp do konfigurowalnego ekranu z widżetami i przydatnymi skrótami: np. przycisk, który pozwoli jednym pacnięciem wyczyścić pamięć podręczną czy utworzyć notatkę.

mi mix2 sc

Na rozwijanej z góry ekranu menu skrótów i powiadomień znajdziemy belkę, która pokazuje ilość danych przesłanych przez sieć operatora w danym dniu oraz w miesiącu. Jest to także skrót do bardziej zaawansowanego menu. Niewątpliwą zaletą nakładki MIUI jest fakt, że pomimo, wydawać by się mogło, natłoku opcji, nakładka pozostaje bardzo przejrzysta i przyjazna użytkownikowi. Pozbawiona jest również zbędnych funkcji i „śmieciowych” aplikacji, a mamy te najważniejsze jak na przykład możliwość włączania specjalnego trybu nocnego, by nie męczyły się nasze oczy, czy nagrywania rozmów telefonicznych, czy blokowania wybranych numerów. Po dwóch tygodniach spędzonych z MI Mix 2, muszę przyznać, że używanie takiego smartfona jest po prostu bardzo komfortowe.