We wtorek późnym wieczorem Play rusza z siecią 4G LTE. Ruszyło odliczanie.
Play zapewnia, że zbuduje do końca roku LTE w 13 miastach do końca 2013 r. W ciągu dwóch lat z nowej sieci będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy, którzy są w zasięgu ponad 3 tys. nadajników operatora. W zasięgu 4G LTE ma się znaleźć 70 proc. użytkowników. Dodatkowo ? z okazji wdrożenia nowej technologii ? wszyscy, którzy kupią telefon obsługujący 4G LTE dostaną nielimitowany transfer do końca 2014 r.
Warto przeczytać:
Play: test 4G LTE Toruń
Uruchomienie ultraszybkiego internetu było możliwe dzięki wygranej przez Play w przetargu na częstotliwości z pasma 1800 MHz. Operator otrzymał trzy z pięciu rezerwacji po 5 MHz każda.
źródło: Play
Kan

A gdzie w kujawsko -pomorskim będzie zasięg internetu G4?
w ..+ Rydzykowie +..
W rydzykowie rzeczywiscie dziala i to zajefajnie dobrze.
JAKIE 4G ??? JAK W NIEMCZECH NAWET JESZCZE NIE MA 4G !!! A w Polsce ma być ???, chyba sieć PLAY I ZNOWU KŁAMIE !!!!!!.
13 miast, oby trzynastka nie była pechowa. Ja na razie nie pieję z radości, LTE może i będzie ale oferta dostosowana już nie. Już widzę Play Online LTE z prędkości 4-6mbps.
w tej chwili mam prędkość 6 mega, więc przy LTE musi być większa, inaczej nie było by sensu inwestować w nowa technologie. Jak będzie u mnie zasięg to dopiero będę się zastanawiał czy wchodzić w LTE Play czy wybrać coś innego.
W twojej lokalizacji sa dwa nadajniki ktore zaoferuja ci LTE.
jak w niemczech nie ma a T-Mobile to co ma??4G!!!
pod koniec roku T-Mobile będzie miał LTE już w całych Niemczech
LTE w Play działa już od dawna i to na terenie całego kraju. Wszędzie jest prędkość na poziomie 1000 Mb/s, czasem tylko gdy idę 140 km/h potrafi zerwać połączenie, ale szybki cios z półobrotu w stację nadawczą naprawia problem.
Wkurzony, myślę, że szybciej użyjesz LTE od Playa niż z Magenty czy Pomarańczy
PLay play znowu naglasniaj. O play, play znowu sie zesraj. )zasiegu 0 w play 0zl do wszystkich bo nie ma zasiegu, ledwo im 3g dziala a pchaja sie w LTE, powinni im cofnąc koncesje i dac komukolwiek innemu
Play to niech zacznie budować infrastrukturę a nie tylko bawić się w marketing. Rozumiem, że społeczeństwo nie zna się i można im wmówić wszystko ale pewne granice przyzwoitości są. Jeżeli od 2m-cy reklamują coś czego nie mają w ofercie i komercyjnie nie świadczą, aż sąd musiał im uświadomić nakładając zakaz emisji reklamy, to co będzie się działo jak odpalą komercyjnie 3 nadajniki LTE? Pewnie ogłoszą się pierwszą w kraju siecią 4G LTE.
Dzisiaj mamy wybór całe szczęście i tak jak magentowi wprowadzili tańsze od Play oferty no limit tak podobnie może być z LTE.
Przez długi jeszcze czas dla większości prawdziwe LTE będzie miał tylko Polkomtel.