Jesteś tutaj:-, Aplikacje, e-Sport, Gadżety, Inne, Newsy, Pozostałe, Produkty z Chin, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Xiaomi, Zdrowie-Xiaomi przedstawiła Mi Watch – pierwszy inteligentny zegarek firmy

Xiaomi przedstawiła Mi Watch – pierwszy inteligentny zegarek firmy

Xiaomi do tej pory sprzedawała tylko fitness trackery, a produkcją inteligentnych zegarków zajmowały się spółki zależne. Mi Watch to pierwszy zegarek bezpośrednio od marki Xiaomi.

W zegarku zainstalowano prostokątny wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,76 cm. Z boku znajdziemy mechaniczny przycisk do przeglądania menu — rozwiązanie podobne jak w Apple Watch. Za pomocą tego przycisku  można przełączać się między aplikacjami.

Firma Xiaomi pokazała swój nowy "inteligentny" zegarek ze znanym wzorem

Xiaomi zachwala swój nowy zegarek jako mały smartfon na nadgarstku. W Mi Watch zmieściły się  nie tylko zwykłe anteny Bluetooth i Wi-Fi, ale też wsparcie dla wirtualnych kart eSIM, GPS, NFC oraz dodatkowe moduły płatności za przejazdy środkami transportu publicznego lub karty do wejścia do biura na zamek elektroniczny. Najprawdopodobniej niektóre z tych funkcji będą dostępne tylko w Chinach.

Firma Xiaomi pokazała swój nowy "inteligentny" zegarek ze znanym wzorem

Mi Watch pokazuje czas, powiadomienia, odtwarza muzykę przez słuchawki bezprzewodowe i zapisuje informacje o aktywności człowieka, w tym sen i tętno. System obsługuje treningi w 10 dyscyplinach sportowych — od zwykłego spaceru do pływania.

Przedstawili Mi Watch: pierwszy inteligentny zegarek od Xiaomi

W zegarku można zainstalować aplikacje innych firm,  tak że z czasem pojawi się jeszcze więcej funkcji. Za pomocą zegarka można dzwonić i odbierać wiadomości głosowe. Specjalnie dla zegarka przerobiony został interfejs MIUI — działa na systemie Wear OS od Google. Firma obiecuje czas pracy do 36 godzin na jednym ładowaniu, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Przedstawili Mi Watch: pierwszy inteligentny zegarek od Xiaomi

W Chinach Mi Watch kosztuje 1299 juanów (~ 700 złotych). Pojawi się także lepsza wersja Mi Watch z szafirowym szkłem i obudową z tytanu w cenie 1999 juanów (~1100 złotych).

 Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.