Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia, Xiaomi-Xiaomi opatentowała smartfon z kamerami w rogach obudowy

Xiaomi opatentowała smartfon z kamerami w rogach obudowy

W internecie pojawiły się zdjęcia nowych patentów Xiaomi, które pokazują nowe spojrzenie firmy na problem umiejscowienia kamerek selfie w telefonach. Jeszcze kilka lat temu aparat spokojnie mieścił się w górnej ramce nad wyświetlaczem, ale trend na bezramkowe ekrany wszystko zmienił: pojawiły się więc wycięcia na górze i wyjeżdżające z obudowy moduły.

Schematyczne grafiki od Xiaomi pokazują kilka wariantów umieszczenia kamer. Jeden z przykładów — instalacja w górnych rogach: być może kamery nie będą rzucały się w oczy, jak w przypadku wycięcia.

 

Xiaomi opatentowała smartfon

 

Inne rozwiązanie jest jeszcze bardziej interesujące — nad obudową są małe wypustki, w których znajdują się kamery. Chociaż trudno powiedzieć, na ile będzie to wygodne w przypadku używania — wypustki mogą zaczepiać za kieszenie.

 

Xiaomi opatentowała smartfon

 

Na razie są to jednak tylko zgłoszenia patentowe i czas pokaże, czy Xiaomi zdecyduje się na ich wdrożenie.Autor |2019-10-14T09:54:15+02:0014 października 2019 09:54|Kategorie: Android, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia, Xiaomi|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.