Jesteś tutaj:-, Gadżety, Inne, Newsy, Produkty z Chin, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Tablety, Telefony, Top30, Top7, Xiaomi-„Podwójny” składany smartfon Xiaomi pokazany na wideo

„Podwójny” składany smartfon Xiaomi pokazany na wideo

Elastyczne urządzenia Samsung i Huawei zachwyciły nas nie tylko swoimi innowacjami, ale i niesamowitą ceną. Miejmy nadzieję że smartfon który przygotowuje Xiaomi będzie nieco tańszy.

Prezes Xiaom – Lei Jun –  potwierdził niedawno, że firma pracuje nad składanym smartfonem. W styczniu tego roku pojawiły się pierwsze rendery urządzenia, teraz kolej na filmik.

Widać na nim urządzenie, które można złożyć z obu stron. Po złożeniu ma 6,5-calowy wyświetlacz,  po rozłożeniu zwiększa się on do 10 cali. Firma Xiaomi jest przekonana, że symetryczny  podwójny składany design, idealnie łączy w sobie doświadczenie pracy z tabletem i smartfonem. Jest to jednocześnie praktyczne i piękne rozwiązanie.

Przedni aparat umieszczony jest w otworze ekranu, skaner linii papilarnych również wbudowany jest w wyświetlacz. Według dostępnych informacji, obecnie firma jest w trakcie wyboru nazwy dla urządzenia. Są dwie opcje: Xiaomi Dual Flex i Xiaomi MIX Flex. Jednak niewykluczone są też inne nazwy.

Elastyczny składany wyświetlacz  smartfona opracowany został przez Xiaomi wspólnie z firmą Visionox.  Premiera urządzenia powinna nastąpić jeszcze w tym roku, ale konkretnej daty jeszcze nie ma.



1 komenarz

  1. K4r0l 13 marca 2019 w 07:20 - Odpowiedz

    To psikus z nazwą, albowiem na Forum MIUI (globalnym) swego czasu był konkurs na nazwę, i prowadziła propozycja: OrigaMi

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.