Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Allview X5 Soul z technologią rozpoznawania twarzy Deep Face ID

Allview X5 Soul z technologią rozpoznawania twarzy Deep Face ID

Allview szykuje swojego flagowca – Allview X5 Soul z technologią rozpoznawania twarzy Deep Face ID. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, telefon nie będzie już potrzebował czytnika odcisków palców.

X5 Soul, nadchodzący flagowiec Allview, będzie wyposażony w najbezpieczniejszą technologię ochrony prywatności dla smartfonów: zaawansowany algorytm rozpoznawania twarzy (Deep Face ID) i stanie się pierwszym smartfonem w portfolio Allview posiadającym tę funkcję. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, telefon nie będzie już potrzebował czytnika odcisków palców.

Aparat IR nowego X5 Soul jest w stanie wykryć głębokość obrazu i jest dedykowany do rozpoznawania twarzy. Kontur twarzy użytkownika jest odczytywany za pomocą dedykowanego projektora podczerwieni i czujnika zbliżeniowego IR. Ponadto, dzięki algorytmom przetwarzania sztucznej inteligencji, przedstawiają one szczegółową i dokładną mapę 3D twarzy użytkownika.

Technologia rozpoznawania twarzy oparta na podczerwieni posiada wiele zalet, podczas gdy detekcja jest równie precyzyjna zarówno przy normalnym oświetleniu, jak i w całkowitej ciemności. Dodatkowo, Jeśli użytkownik nosi okulary, chroniąc się przed słońcem, deszczem i wiatrem, mapa 3D jego twarzy zostanie utworzona z taką samą dokładnością i szczegółowością. Ponadto, jeśli użytkownik ma zamknięte oczy lub obraz twarzy jest skanem, telefon nie przyzna dostępu, zapewniając maksymalną ochronę danych i bezpieczeństwo.

X5 Soul będzie pierwszym smartfonem marki wykorzystującym technologię sieci neuronowych oraz będzie wyposażony w nowy procesor MediaTek, oparty na architekturze Cortex-A73.

źródło: AllviewAutor |2018-03-26T17:17:41+01:0026 marca 2018 17:16|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Irma 26 marca 2018 w 22:12 - Odpowiedz

  Może być świetny

 2. proza 27 marca 2018 w 11:45 - Odpowiedz

  już to widzę… maja problem z awaryjnością prostych urządzeń, powinni to najpierw poprawić

 3. Irma 27 marca 2018 w 22:19 - Odpowiedz

  A mnie zaciekawił ten smartfon

 4. roberto 28 marca 2018 w 10:32 - Odpowiedz

  Rumuńska marka sprzedająca chińską elektronikę w Polce… ktoś tu widzi logikę?

 5. alien 28 marca 2018 w 16:44 - Odpowiedz

  Ja niestety raz kupiłem od nich telefon i to był bardzo duży błąd. Serwis też mają kiepski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.