Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony-Ekran z chipem skuteczną metodą ataku na smartfona (wideo)

Ekran z chipem skuteczną metodą ataku na smartfona (wideo)

Naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona w Izrealu pokazali, że smartfony mogą zostać zaatakowane przez odpowiednio spreparowany ekran. Wystarczy, że zdecydujemy się na wymianę zbitego wyświetlacza od nieznanego producenta przyoszczędzimy trochę grosza. Ekran z odpowiednio zmodyfikowanym chipem może okazać się bardzo skuteczną metodą ataku.


Atak zaprezentowany przez naukowców opiera się na technice chip-in-the-middle. Naukowcy zaprezentowali swoje dokonanie podczas konferencji WOOT ’17 Workshop Program. Podczas eksperymentu zmodyfikowali wyświetlacze do dwóch smartfonów z Androidem, tj. Huawei Nexus 6P oraz LG G Pad 7.0. Jednak specjalnie zmodyfikowane sterowniki współpracują również z iOS, więc iPhone’y oraz iPad’y również nie są bezpieczne.

Cała sztuczka polega na tym, że spreparowany chip przemyca do sterownika systemu operacyjnego smartfona dodatkowe komendy. Zastosowania takiego ataku ogranicza chyba tylko i wyłącznie wyobraźnia przestępcy. Zwłaszcza że może on wyłączyć ekran i zacząć wykonywać akcje, których użytkownik nie będzie świadomy. W celach prezentacyjnych naukowcy przygotowali kilka nagrań, podczas których wyświetlacz pozostał włączony.

źródło: SpeedTest.pl

KanAutor |2017-08-25T12:19:37+02:0025 sierpnia 2017 12:19|Kategorie: Bezpieczeństwo, Internet, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Gobi 25 sierpnia 2017 w 13:44 - Odpowiedz

    Bo trzeba mieć telefon bez systemu

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.