Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Ascom Myco – smartfon z Android dla personelu medycznego w Polsce

Ascom Myco – smartfon z Android dla personelu medycznego w Polsce

Firma Kontel, dystrybutor nowoczesnych systemów telekomunikacyjnych, wprowadza do oferty innowacyjny smartfon dla personelu medycznego, integrujący funkcjonalność, wytrzymałość i ergonomię – tak aby codzienna praca pielęgniarek i lekarzy na dyżurze szpitalnym była jak najwydajniejsza.

Ascom Myco
Ascom Myco

Zamysł tego medycznego smartfona zawiera się w jego nazwie, gdyż z angielskiego „Myco” to skrót od my companion, a więc mój towarzysz. Ideą urządzenia jest asystowanie personelowi medycznemu w każdym momencie dnia, pozwalając na dostęp do informacji o pacjentach, obsługę alarmów, prowadzenie rozmów czy przesyłanie informacji innym pełniącym dyżur osobom.
– Rzut oka na specyfikację smartfona Ascom Myco wystarczy, aby śmiało określić go jako Android to profesjonalne narzędzie usprawniające pracę w szpitalach, przychodniach czy prywatnych klinikach – ocenia Marek Wiśniewski, prezes zarządu KONTEL, wyłącznego dystrybutora marki Ascom w Polsce.

Ascom Myco
Ascom Myco

Ascom Myco pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na pokonywanie wielu kilometrów szpitalnych korytarzy. Integracja z centralnym systemem informatycznym sprawia, że informacje o pacjentach oraz alarmy związane ze stanem zdrowia osób znajdujących się pod opieką danej pielęgniarki trafiają wprost na jej smartfona, co znacznie ogranicza możliwość przeoczenia pilnego wezwania i służy budowaniu relacji z pacjentem. Alarmy mają przypisane różne priorytety i oznaczane są hasłowo, aby wymusić konkretną, szybką reakcję, np. po wyświetleniu komunikatu „zatrzymanie akcji serca”.

Obsługa smartfona jest intuicyjna i prosta. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wyświetlić bieżące statusy i informacje o przypisanych pacjentach. Urządzenie komunikuje się z użytkownikiem na wiele sposobów – dźwiękowo, tekstowo, kolorystycznie i wibracyjnie, angażując wszystkie zmysły pielęgniarki, pozwala błyskawicznie podjąć określone pilnością statusu działanie. Producent wyposażył smartfona Myco w skaner kodów kreskowych w technologii 1D i 2D oraz specjalnie zaprojektowany mocny klips do przytwierdzenia urządzenia w kieszeni fartucha.

Warto też zwrócić uwagę na integrację urządzenia z wieloma różnymi środowiskami, jak choćby systemem informacji szpitalnej, specjalistycznym oprogramowaniem medycznym, systemami RTLS, aplikacjami Android oraz platformami MDM, takimi jak fabrycznie zainstalowany Ascom Device Manager, służący do zarządzania wszystkimi smartfonami w obrębie danej placówki medycznej. Ponadto Ascom Myco może działać jako zwykły telefon wewnętrzny szpitalnej centrali telefonicznej, poprzez sieć Wi-Fi.

źródło: Kontel

KanAutor |2015-07-16T12:51:09+02:0016 lipca 2015 12:51|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. tes 16 lipca 2015 w 12:18 - Odpowiedz

  Pomysł dobry ale kto będzie oferował go personelowi medycznemu? A może operator się zdecyduje, bo nie wyobrażam sobie przekładki sim

 2. zorro 16 lipca 2015 w 14:35 - Odpowiedz

  Jak to? Szpital kupi xx takich aparatów jako wyposażenie i dogadają się z operatorem na xx pre paidów po cenach hurtowych. To takie samo zamówienie jak dla innych jednostek administracji, służb mundurowych itp.

 3. swen 17 lipca 2015 w 14:43 - Odpowiedz

  Takie telefony już są tylko starsze modele. W Polsce na pewno zostaną wymienione na ten model lub inny nowy. Takie urządzenia są stosowane w Polskich szpitalach już 20 lat. Najpierw były przywoławcze osobiste, jeszcze używane w niektórych przypadkach. A każdy chirurg ma taki sprzęt. Akurat wiem to z pierwszej ręki bo mam w rodzinie osobę która jest w domu na służbie i gdy tylko takie coś zapiszczy to trzeba wezwać taksówkę i jak najszybciej zebrać się do szpitala. Nie jest tak że polak od razu swoim zwyczajem próbuje obejść system, tylko działa to naprawdę. Szkoda że wiele osób tak bardzo nie wierzy w to że może być dobrze.

 4. gs 8 sierpnia 2015 w 19:40 - Odpowiedz

  Można dezynfekować taką słuchawkę?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.