Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony-Google podpowie, jaki smartfon z Androidem jest dla Ciebie

Google podpowie, jaki smartfon z Androidem jest dla Ciebie

W sprzedaży jest wiele smartfonów, a każdy z nich ma inną specyfikację techniczną oraz wady i zalety. Przekopanie się przez wszystkie te informacje bywa niezwykle czasochłonne, a i tak będziemy mieli tylko dostęp do suchych danych, więc należy ręcznie porównywać parametry wszystkich urządzeń, by wyłonić to, które najlepiej spełnia nasze potrzeby. Na szczęście z pomocą przychodzi Google, które stworzyło narzędzie ułatwiające wybór.


Google uruchomił właśnie specjalną witrynę o nazwie Which Phone, której zadaniem jest udzielenie konsumentom pomocy w wyborze właściwego dla nich smartfonu z systemem Android.


Poradnik Google, na podstawie określonych kryteriów dobierze nam taki model smartfona, jakiego potrzebujemy. Warto dodać, że modele, które podpowiada aplikacja produkowane są przez różnych producentów. Najpierw użytkownikowi zadawane są pytania, których celem jest określenie jego potrzeb. Ankieta Google zawiera 12 zastosowań: aparat, muzyka, produktywność, sieci społecznościowe, gry, filmy, lokalizacja, aktywność fizyczna, wiadomości SMS i korzystanie z komunikatorów, rozmowy, internet, pozostałe. Musimy wybrać przynajmniej trzy, a następnie je doprecyzować.


Po określeniu kryteriów użytkownik dostanie kilka propozycji, które najlepiej spełniają jego wymagania, wraz z charakterystyką poszczególnych modeli.


Narzędzie internetowego giganta może być bardzo użyteczne dla osób, które posiadają zbyt dużej wiedzy na temat tych urządzeń i gubią się w gąszczu parametrów technicznych. Dzięki Which Phone będą mogły znacznie łatwiej wybrać sprzęt dla siebie. Strona przeznaczona jest dla klientów z USA, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy również z niej skorzystali.

źródło: Onet.pl

KanAutor |2015-06-14T07:11:07+02:0014 czerwca 2015 07:11|Kategorie: Android, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Nina 14 czerwca 2015 w 07:20 - Odpowiedz

  Chyba jednak Polak sam potrafi lepiej sobie dobrać smartfon. A po drugie wybór często uzależniony jest od tego co oferuje operator.

  • Marcin 14 czerwca 2015 w 08:23 - Odpowiedz

   A kto umiejący liczyć kupuje aparat u operatora? W wolnej sprzedaży zawsze jest taniej. A tak poza tym to google wyświetli telefony z najwyższej półki. Czyli G4, Note 4, S6..

 2. Pikolo 14 czerwca 2015 w 08:44 - Odpowiedz

  ednak iPhone. Jakikolwiek. Nawet 4s dostaje iOS 9. Żaden z telefon z adrobiedą niedostanie więcej niż 1 update 😥

 3. KarolSk 14 czerwca 2015 w 12:00 - Odpowiedz

  Mało konkretne te kryteria. Nie wchodzące w szczegóły. Mogliby to jednak inaczej przedstawić.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.