Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Stary telefon na cele charytatywne

Stary telefon na cele charytatywne

Chcecie zrobić coś dobrego dla środowiska i jednocześnie pomóc potrzebującym? Teraz na skupujemy.allegro.pl można pozbyć się niepotrzebnych telefonów, a otrzymane za to pieniądze przekazać na rzecz wybranej fundacji. Wystarczy podczas składania zlecenia wybrać fundację, którą chce się wesprzeć oraz podać kwotę, jaka ma zasilić jej konto.

Działający od kilku miesięcy serwis skupujemy.allegro.pl kupuje używane telefony komórkowe bez względu na ich stan techniczny. Jak to działa? W skupujemy.allegro.pl Sprzedający wybiera model swojego telefonu i ocenia jego stan techniczny. Natychmiast otrzymuje wycenę i, jeśli mu odpowiada, otrzymuje od serwisu zaadresowaną zwrotnie kopertę (w przypadku tanich telefonów), lub do jego drzwi zapuka opłacony z góry kurier (jeśli telefon jest droższy niż 200 zł). Dodatkowo, teraz wszystkim użytkownikom, którzy przysłali telefon samodzielnie przesyłką rejestrowaną i zawarli transakcję serwis zwróci 4,55 zł za wysyłkę (dokładnie tyle kosztuje przesyłka listem poleconym priorytetowym do 350g – telefon powinien się w tej wadze zmieścić). Jeżeli w ocenie rzeczoznawców serwisu otrzymany telefon odpowiada opisowi technicznemu, wskazana kwota przesyłana jest na konto Sprzedającego. Jeśli nie – Użytkownik decyduje, czy akceptuje zaproponowaną kwotę, czy też telefon ma zostać mu odesłany na koszt serwisu. Wszystko odbywa się za pomocą wygodnego panelu na koncie klienta.

Od startu serwisu skupiliśmy prawie 8 tysięcy telefonów od prawie 4,5 tysiąca osób. Rekordzista sprzedał nam 56 telefonów – podsumowuje Diana Tokarska, Kierownik Zespołu Zarządzania Kategoriami w serwisie Allegro. –Najpopularniejsze dotychczas modele to Nokia 6300 – ponad 600 kupionych sztuk, Nokia E51 – prawie 500, Nokia N73 – prawie 350. Najdroższy telefon skupiliśmy za 900 złotych. Dodatkowo skupiliśmy 57 iPhonów, 133 Blackberry, 87 HTC – dodaje Tokarska.

Serwis skupujemy.allegro.pl rozwija swoje funkcjonalności. Podczas składania zlecenia użytkownik ma teraz możliwość przekazania pieniędzy na wybraną, współpracującą z serwisem fundację. W kroku „Potwierdzenie” wystarczy wybrać fundację z listy oraz podać jaki procent kwoty, którą otrzyma się za telefon, chce się przeznaczyć na wsparcie. Pieniądze przekazane fundacji przelewane są na jej konto raz na 3 miesiące.

źrodło: Allegro

Kan

Autor |2013-01-31T14:50:49+01:0031 stycznia 2013 14:50|Kategorie: e-Handel, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Petro 31 stycznia 2013 w 15:59 - Odpowiedz

  Cwaniaki, kwota za telefony pójdzie na cele charytatywne, a oni i tak będą mieli z tego zysk. Pewnie te kwoty są tak beznadziejne, że nie ma sensu sprzedawać tela.

 2. FazaFM 31 stycznia 2013 w 20:23 - Odpowiedz

  Za iphona 4s zaproponowali mi 830 zl 🙂 chyba sprzedm 😛

 3. karolaa1115 31 stycznia 2013 w 20:35 - Odpowiedz

  [quote]nie interesuja mnie pakiety sms, bo w sieci mam za darmo, a poza malo wysylam [/quote]

  obecnie już nie opłaca się wysyłać smsów bo nawet rozmowy tel są darmowe

 4. kwasek320 1 lutego 2013 w 13:37 - Odpowiedz

  Cele charytatywne, jasne, tylko łatwiej kasy szukają

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile