Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Tablety-Linie Emirates wprowadzają wypożyczalnię tabletów

Linie Emirates wprowadzają wypożyczalnię tabletów

Linie Emirates uruchomiły kolejną usługę, która złagodzi skutki niedawno wprowadzonego zakazu wnoszenia urządzeń elektronicznych na pokład samolotów lecących do Stanów Zjednoczonych. Od 5 kwietnia pasażerowie Emirates klasy pierwszej i biznes mogą wypożyczyć tablet na czas lotu do USA, dzięki czemu nie muszą przerywać pracy podczas podróży.

Nowa usługa powstała w odpowiedzi na przepis wydany przez amerykański Urząd ds. Bezpieczeństwa Transportu (Transportation Security Administration, TSA), zgodnie z którym wszyscy podróżujący na trasach bezpośrednich z Dubaju do USA powinni zadeklarować swoje laptopy, tablety i inne urządzenia elektroniczne większe od smartfona w punkcie odprawy celnej.

W ramach usługi klienci premium mają do dyspozycji tablety Microsoft Surface z pakietem Microsoft Office 2016. Pliki potrzebne do pracy mogą zgrać na pendrive, który wolno wnieść na pokład, po czym podłączyć go do wypożyczonego tabletu i pracować dalej.

Usługa nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami i jest dostępna na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates z Dubaju do kierunków w Stanach Zjednoczonych.

Dla osób, które wolą schować swoje urządzenia i po prostu skorzystać z oferty wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej i obsługi w czasie lotu, linie Emirates zapewniają możliwość przechowania laptopów i tabletów podczas podróży do USA. Usługa ta nie wymaga dodatkowych opłat i jest dostępna dla pasażerów we wszystkich klasach od 25 marca tego roku, czyli od dnia, w którym zaczęły obowiązywać nowe przepisy TSA.

Dzięki niej pasażerowie mogą korzystać z laptopów i tabletów do samego momentu wejścia na pokład samolotu na trasach do Stanów Zjednoczonych. Następnie podróżni muszą zgłosić swoje laptopy, tablety i inny sprzęt elektroniczny objęty zakazem na odprawie celnej i przekazać je służbom ochrony na bramce przed wejściem na pokład samolotu lecącego do USA, gdzie zostaną zapakowane i oznakowane przed umieszczeniem ich w luku bagażowym.

Jak usługa Emirates działa w praktyce można zobaczyć na filmie:

Do tej pory z możliwości przechowania laptopów i tabletów skorzystało blisko 8 000 pasażerów Emirates podróżujących jednym ze 112 bezpośrednich lotów realizowanych tygodniowo z lotniska w Dubaju do miast w USA. Przewoźnik spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony klientów, a usługa cieszy się jednakową popularnością we wszystkich klasach rezerwacyjnych.

Dwie nowe usługi wprowadzone przez linie Emirates dają podróżującym do Stanów Zjednoczonych kilka możliwości: mogą oni spakować swój sprzęt elektroniczny do bagażu rejestrowanego przed odlotem, korzystać z laptopa lub tabletu na pierwszym etapie podróży i podczas postoju w Dubaju przed wejściem na pokład samolotu lecącego do USA, a klienci premium mogą także pracować na pokładzie na wypożyczonych urządzeniach. Na większości tras pasażerowie mają możliwość korzystania z telefonów komórkowych, wbudowanych w fotele telefonów z funkcją wysyłania SMS-ów i maili, a także z telewizji na żywo. Obecnie 85% samolotów pasażerskich Emirates wyposażonych jest w sieć bezprzewodową na pokładzie.

Nowy zakaz wydany przez TSA nie obejmuje lotów Emirates do USA przez Mediolan (EK205) i Ateny (EK209). Nie dotyczy również lotów ze Stanów Zjednoczonych ani połączeń Emirates poza USA.

źródło: Emirates

Kan

Autor |2017-04-06T11:33:24+02:006 kwietnia 2017 11:33|Kategorie: Internet, Newsy, Rynek, Tablety|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.