Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Tablety-Na nowych tabletach firmy Archos pojawi się logo Kodak

Na nowych tabletach firmy Archos pojawi się logo Kodak

Eastman Kodak Company ogłasza rozpoczęcie współpracy z firmą ARCHOS, francuskim producentem urządzeń mobilnych, w zakresie licencjonowania marki na europejskim rynku tabletów.


Czy to jednak wystarczy, żeby przekonać do siebie klientów pamiętających czasy świetności marki, która w 2012 roku była o krok od bankructwa? To kolejna próba szturmu rynku urządzeń mobilnych, jakiej podejmuje się Kodak. Na targach CES 2015 mogliśmy zobaczyć pierwszy smartfon producenta aparatów fotograficznych. Wyprodukowany przez firmę Bullitt Group, smartfon Kodak IM5, początkowo zapowiadany na Q1 2015r, do europejskich sklepów trafił dopiero, w połowie 2015 roku. Aleich pierwszy smartfon przeszedł zupełnie bez echa. Więcej na ten temat informowaliśmy w artykule: Kodak IM5: smartfon producenta aparatów trafił na rynek

Szczegóły dotyczące specyfikacji smartfonów Kodaka nie są jeszcze znane, ale wg firmy urządzenia mają się cechować „świetnym designem oraz interfejsem”. Firma ma plan wykorzystać szerokie kanały dystrybucji produktów Archos w Europie i podkreśla, że to właśnie Francuzi jako jedni z pierwszych wprowadzili na Stary Kontynent tablety z Androidem.

Informacja prasowa:

Eastman Kodak Company ogłasza rozpoczęcie współpracy z firmą ARCHOS, francuskim producentem urządzeń mobilnych, w zakresie licencjonowania marki na europejskim rynku tabletów.

Podpisanie umowy z firmą ARCHOS to następny krok w realizacji programu udzielania licencji KODAK i konsekwencja rozpoczętych działań na rynku mobilnym, zaraz po wprowadzeniu w Europie nowego smartfonu fotograficznego KODAK Ektra.


Jesteśmy bardzo dumni, że staliśmy się jednym z licencjobiorców i możemy wspólnie rozwijać markę KODAK w świecie tabletów. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie pierwszych urządzeń
– mówi CEO ARCHOS, Loïc Poirier.

Cieszymy się, że ARCHOS znalazł się w gronie naszych licencjobiorców – mówi Brian Cruz, wiceprezes i dyrektor generalny działu produktów konsumenckich firmy KODAK. Francuska marka jako pierwsza wprowadziła tablet z systemem GOOGLE ANDROID w 2009 roku i jest uznawana za jednego z kluczowych graczy na europejskim rynku tabletów, biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie i szerokie możliwości sprzedażowe.

Tablety KODAK będą stanowiły połączenie eleganckiego designu z najnowszymi technologiami. Entuzjastów fotografii i amatorów tworzenia wideo zadowolą, specjalnie dedykowane do tych celów, preinstalowane aplikacje.

Nowe urządzenia będą dostępne w europejskich sklepach przed latem 2017 r.

Archos jest pionierem rynku przenośnego sprzętu audio i wideo, specjalizującym się w produkcji tabletów i smartfonów opartych na systemie Android. Firma od 1988 roku wielokrotnie rewolucjonizowała tablet z systemem Android. Obecnie firma oferuje autorskie serie smartfonów i tabletów, jak również zajmuje się dystrybucją i sprzedażą innowacyjnych produktów związanych z rynkiem mobilnym. Archos posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji.

źródło: Archos

KanAutor |2017-02-17T05:57:54+02:0017 lutego 2017 05:57|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.