Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt sieciowy, Tablety-4 zalety monitoringu bezprzewodowego

4 zalety monitoringu bezprzewodowego

Nie ma lepszego sposobu na zabezpieczenie nieruchomości przed próbami kradzieży, niż instalacja monitoringu. Kiedy już nadchodzi moment decyzji zastanawiasz się jaki system wybrać. Na rynku istnieje wiele systemów oraz możliwości. Musisz jednak zadać sobie pytanie czego potrzebujesz?


Alarmy i monitoring doskonale ze sobą współpracują, znacząco podnosząc stopień bezpieczeństwa w domu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że instalacja monitoringu wcale nie musi być trudna czy kosztowna. Przedstawiamy 4 zalety bezprzewodowego monitoringu, które według nas mogą pomóc w decyzji w każdym momencie życia – czy to podczas budowy domu, otwierania nowego sklepu czy też po prostu dla wzmocnienia ochrony.

1.Profesjonalna ochrona

Czym jest w ogóle monitoring bezprzewodowy? To najczęściej kamery IP z możliwością przesyłania obrazu przy użyciu internetu, dodatkowo połączone z alarmem oraz czujnikami PIR. Odpowiadają one za wykrywanie ruchu w pomieszczeniach, a następnie wzbudzają alarm i mogą uruchamiać rejestrowanie obrazu przez wszystkie lub wybrane tylko kamery. Ciekawym przykładem jest kamera SmartCube 300W proponowana przez firmę Airlive. Wszystkie funkcje bezprzewodowego zestawu posiada ona w sobie, przez co ogranicza potrzebny sprzęt. Co więcej posiada mnóstwo funkcji umożliwiających profesjonalną ochronę jak np. wbudowany czujnik ruchu, wbudowany głośnik oraz mikrofon a także slot kart SD umożliwiający nagrywanie bezpośrednio na kartę. Z takim urządzeniem otrzymujesz pełną możliwość profesjonalnej ochrony.


2. Bez kabli

Bardzo istotną zaletą takiego systemu monitoringu jest brak okablowania, który jest niezbędny w przypadku zaawansowanych systemów przewodowych. Tutaj potrzebujesz tylko kabla zasilania i ewentualnie kabla sieciowego (chyba, że skonfigurujesz kamerę do użycia WiFi wtedy i ten kabel odpada. Kiedy się to przydaje? Kiedy nie chcemy lub nie możemy sobie pozwolić na prowadzenie kabli, kucie w ścianach i skomplikowane instalacje. Często wynajmujemy jakieś pomieszczenie gdzie musimy się dostosować do warunków właścicieli dlatego takie rozwiązanie będzie idealne. Nie zapominajmy również o tym, że monitoring bezprzewodowy może mieć zmienne położenie, dlatego jeśli zmienimy lokal bądź będziemy chcieli przenieść monitoring w zupełnie inne miejsce nie będzie z tym najmniejszego problemu.


3. Oszczędność

Monitoring bezprzewodowy jest ciekawą alternatywą z której warto skorzystać choćby z racji przystępnej ceny. W porównaniu z zaawansowanym systemem jest to korzystne rozwiązanie. Warto wspomnieć o możliwości nagrywania bezpośrednio na kartę SD dzięki czemu możemy zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na rejestrator wideo. Decydując się na zakup monitoringu musimy się liczyć z kosztami, które poniesiemy jednak tam gdzie możemy zaoszczędzić lepiej jest z tego skorzystać. Jeśli nie potrzebujemy aż tak zaawansowanego systemu monitoringu to nie warto inwestować w drogie i skomplikowane systemy. Lepiej skorzystać z rozwiązania w rozsądnej cenie, które dostarczy nam mnóstwo możliwości i spełni nasze oczekiwania a będziemy je w stanie obsłużyć sami – oszczędzając na zamówieniu specjalisty od montażu.


4. Prosta obsługa

Wspomniana prosta obsługa to zbawienie dla nas samych. Nie dość, że jesteśmy w stanie samodzielnie skonfigurować sprzęt do działania to dodatkowo sterujemy wszystkim przy pomocy smartfona. Kamera posiada dedykowaną darmową aplikację obsługującą systemy Plus w porównaniu do skomplikowanych programów do monitoringu, gdzie musimy się nauczyć obsługi w każdym możliwym przypadku a co gorsze dzwonić po wsparcie jeśli nie będziemy w stanie czegoś zrobić. Do kamery SmartCube mamy obszerną instrukcję która pozwala na dokładną oraz samodzielną konfigurację sprzętu.

Jak sami widzicie zalety monitoringu bezprzewodowego sprawiają, że w momencie zakupu warto rozważyć taką opcję. Co więcej przykładowa kamera firmy Airlive posiada wiele dodatkowych funkcji, które mogę być bardzo przydatne w małym biznesie.

Autor: AirliveAutor |2016-11-30T13:15:10+02:0030 listopada 2016 13:15|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Sprzęt sieciowy, Tablety|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.