Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Tablety-Onyx BOOX M96 Universe z Google Play: może zmienić rynek tabletów

Onyx BOOX M96 Universe z Google Play: może zmienić rynek tabletów

Arta Tech, europejski dystrybutor czytników e-booków Onyx BOOX i urządzeń multimedialnych Midia, wprowadził do sprzedaży nowy model czytnika książek elektronicznych – Onyx BOOX M96 Universe z dostępem do milionów aplikacji oraz e-booków ze sklepu Google Play.

Onyx BOOX M96 Universe
Onyx BOOX M96 Universe

Onyx BOOX Universe, to połączenie czytnika e-booków oraz funkcjonalności tabletu z systemem Android. Duży ekran E InkŸ 9,7 cala wykonany w technologii e-papieru z wysoką rozdzielczością tworzą rozwiązanie do czytania wielkoformatowych dokumentów oraz konsumpcji e-treści. W połączeniu z długim działaniem na jednym ładowaniu baterii – do około 3 tygodni i dostępem do Google Play użytkownicy mogą korzystać z e-czytnika jak z tabletu.

Universe dedykowany jest dla biznesu, edukacji wyższej, entuzjastów e-komiksów, czytelników e-prasy w formacie PDF, prawników oraz radców prawnych, którzy szukają urządzenia klasy premium wśród e-czytników.

Onyx BOOX Universe, to jedyny tak wszechstronny czytnik e-booków na świecie. Wyróżnia się systemem operacyjnym Android z dostępem do sklepu Google Play. Universe dzięki dostępowi do Google Play może zostać zmodyfikowany przez klientów na wiele sposobów. Można uzyskać dostęp do swoich ulubionych e-księgarni – polskich i zagranicznych np. Google Play Książki, czy nawet Amazon Kindle. To jedyne takie rozwiązanie na świecie. To samo dotyczy wykorzystania aplikacji do konsumpcji e-prasy i kanałów RSS w aplikacjach Feedly, Kiosk Google Play, czy treści zapisanych na później w aplikacjach Pocket, czy Evernote.

Oprócz tak unikalnego i wszechstronnego rozwiązania, Onyx BOOX Universe wyróżnia się zwiększoną wydajnością w porównaniu do poprzedniej generacji – Onyx BOOX M92 Black Pearl, oraz dłuższym działaniem na jednym ładowaniu baterii – do 12 000 odświeżeń ekranu.

Czytnik ebooków Onyx BOOX Universe posiada zaimplementowany syntezator mowy IVONA, który umożliwia przeczytanie e-książki w sposób bardzo naturalny. Dzięki zaawansowanym technologiom IVONA jest w stanie przeczytać na głos tekst tak naturalnie jak człowiek. To usuwa bariery dostępu do e-treści dla osób niedowidomych.

Jedną z najbardziej pożądanych przez użytkowników funkcji jest tzw. „PDF reflow”, czyli wyświetlanie wielokolumnowych plików PDF w jednej kolumnie ze zwiększoną czcionką. Dzięki temu odczyt treści jest wygodniejszy. Owa funkcja nie jest obecna nawet w czytnikach Amazon Kindle.

Onyx BOOX Universe umożliwia zmianę wielu opcji wyświetlanego tekstu. Można ustawić swój preferowany krój czcionki wybierając jedną z ponad 50 już wgranych czcionek, wliczając w to Roboto. Można dostosować również marginesy, aby utworzyć swoją idealną stronę.

Onyx BOOX Universe posiada unikalną możliwość dodawania odręcznych dopisków do dokumentów w PDF. Rysikiem można zaznaczać fragmenty tekstu, obrazu i dopisać prosty komentarz. Dodatkowo można pisać adnotacje, zaznaczać ważne fragmenty, i dodawać zakładki. Tak jak w książkach papierowych – tylko wygodniej i bez limitów.

Użytkownicy czytnika mogą również korzystać ze słowników – ponad 75 do pobrania na żądanie – całkowicie za darmo. Universe umożliwia szybkie wyszukanie definicji słowa, bez opuszczania e-książki.

Universe czyta większość popularnych formatów dokumentów tj. PDF, EPUB (również z zabezpieczeniami DRM od firmy Adobe), MOBI (Mobipocket – Amazon Kindle), DOC, DOCX (Microsoft Word) i TXT, CHM, DJVU, HTML, RTF, FB2, PDB. Można również oglądać obrazy (JPG, PNG, BMP) i odsłuchiwać formatów audio (MP3, WAV). W połączeniu z aplikacjami Google Dokumenty czy Kingsoft Office Universe oferuje możliwości tak potrzebne w biurze.

Interfejs jest w pełni w języku polskim, dzięki czemu użytkowanie staje się dużo prostsze. Gwarancja na urządzenie obejmuje okres 24 miesięcy – w tym 1 rok w systemie door-to-door na terenie całego kraju.

Onyx BOOX M96 Universe z Google Play jest dostępny w sprzedaży na oficjalnej stronie onyx-boox.com oraz na Allegro.pl w cenie 1299 złotych.

źródło: Arta Tech

KanAutor |2014-07-17T11:01:27+01:0017 lipca 2014 11:01|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. us3r 17 lipca 2014 w 10:18 - Odpowiedz

    Cena zaporowa….

  2. posiadacz 25 stycznia 2015 w 20:55 - Odpowiedz

    Recenzja przepisana z reklamy producenta. Przy tej cenie – wykonanie i zastosowane materiały są tragiczne!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.