Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Tablety-Fujitsu PalmSecure: uwierzytelnianie biometryczne (wideo)

Fujitsu PalmSecure: uwierzytelnianie biometryczne (wideo)

Firma Fujitsu opracowała system uwierzytelniania biometrycznego FUJITSU PalmSecure, który zapewnia ochronę dostępu do danych poufnych w środowiskach SAP. System ten wykorzystuje technologię rozpoznawania układu żył w dłoni. W połączeniu z oprogramowaniem bioLock firmy realtime AG tworzy niezawodne rozwiązanie, które uniemożliwia uzyskanie dostępu do danych osobom niepożądanym (np. hakerom, byłym i tymczasowym pracownikom, konsultantom, audytorom itd) lub z pominięciem uwierzytelniania biometrycznego.


Koszty ponoszone przez przedsiębiorstwa i instytucje z powodu cyberoszustw i działalności hakerów stale rosną. Ponieważ hakerzy stosują w celu kradzieży danych, dokonywania przelewów lub powodowania szkód w wybranych miejscach coraz bardziej wymyślne metody, nawet najbardziej złożone hasła nie zapewniają wystarczającej ochrony. System Fujitsu PalmSecure wymaga nie tylko hasła, lecz także zgodności danych biometrycznych. Dzięki temu podwójnemu uwierzytelnianiu „złamane” hasła stają się bezużyteczne.

Oprócz ataków z zewnątrz znaczne ryzyko powodują także działania osób wewnątrz firm. Przedsiębiorstwa muszą przestrzegać różnych przepisów, które często wymagają dokładnej rejestracji działań. Uwierzytelnianie użytkowników przez cały czas ma szczególne znaczenie zwłaszcza w instytucjach finansowych i ochrony zdrowia oraz działach kadr, gdzie pracownicy logują się do oprogramowania jednorazowo z samego rana i potem pozostawiają otwartą aplikację aż do końca.

Oprogramowanie bioLock w połączeniu z systemem FUJITSU PalmSecure zapewnia dodatkową kontrolę zdarzeń w aplikacji SAP w punkcie logowania, nawet jeśli użytkownik jest już w systemie. System żąda od użytkowników uwierzytelniania się w określonych chwilach, przy uzyskiwaniu dostępu do plików poufnych określonych typów lub w przypadku dużych transakcji finansowych. Gwarantuje to ochronę dostępu przez cały czas.

FUJITSU PalmSecure z oprogramowaniem bioLock może zapobiegać oszustwom dotyczącym zakupów, płac, inwentaryzacji, sprzedaży detalicznej i innych kluczowych obszarów. Uwierzytelnianie biometryczne powoduje na przykład, że każdy użytkownik jest odpowiedzialny za wszystkie edytowane przez siebie faktury lub transakcje finansowe, które wykonuje. Na stanowiskach sprzedaży detalicznej system PalmSecure zapobiega udzielaniu nieautoryzowanych rabatów, korzystaniu z fałszywych kart podarunkowych i nadużyciom związanym z hasłami, ponieważ pracownicy nie mogą się logować za pomocą wspólnego hasła. PalmSecure z oprogramowaniem bioLock zapobiega także nadużyciom dotyczącym czasu obecności w pracy, ponieważ pracownik, aby zweryfikować godziny przyjścia i wyjścia, musi się uwierzytelnić przez zeskanowanie układu żył w dłoni. Dane te są przesyłane do aplikacji płacowej SAP, co eliminuje możliwość wprowadzania tych godzin za kolegów.

W przypadku uwierzytelniania opartego na zarządzaniu tożsamością biometryczną (zamiast samych tylko haseł lub urządzeń) tożsamość użytkownika jest niepodważalna, co umożliwia rejestrację zdarzeń i jednoznaczne przypisywanie odpowiedzialności za działania konkretnym osobom. Firmy mogą kontrolować takie działania, jak eksportowanie, drukowanie, zapisywanie, modyfikowanie i przeglądanie danych. Mogą także ograniczyć dostęp użytkowników do określonych ekranów, maskować pola danych poufnych lub wyłączać przyciski zapisu i eksportu.

Ceny i dostępność System FUJITSU PalmSecure z oprogramowaniem bioLock jest dostępny na całym świecie od 1 maja 2014 r. Można go zakupić bezpośrednio w firmie Fujitsu.

źródło: Fujitsu

KanAutor |2014-06-27T12:04:37+02:0027 czerwca 2014 12:04|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.