Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Tablety-Fujitsu Lifebook U904 Ultrabook z komunikacją 4G/LTE

Fujitsu Lifebook U904 Ultrabook z komunikacją 4G/LTE

Na tegorocznych targach CeBIT w centrum uwagi był Fujitsu Lifebook U904 Ultrabook z komunikacją 4G/LTE dla użytkowników, którzy wymagają zaawansowanych funkcji, znakomitych własności ergonomicznych i doskonałej łączności w notebooku o bardzo płaskiej obudowie. Ten najcieńszy w klasie urządzeń 14-calowych Ultrabook dla przedsiębiorstw został nominowany jako wyróżniający się produkt (CeBIT Highlight Product) i zdobył nagrodę CeBIT Preview Award za innowacyjność. Jest to pierwszy ultrabook z nowoczesną technologią rozpoznawania układu żył dłoni Fujitsu PalmSecure.

Fujitsu Lifebook U904
Fujitsu Lifebook U904

PalmSecure to łatwa w użyciu technika biometryczna, która wykorzystuje niepowtarzalny układ pozbawionych tlenu żył w dłoni do identyfikacji użytkownika. Technika ta oferuje znacznie niższy współczynnik błędnych akceptacji (False Acceptance Rate — FAR) w porównaniu z innymi metodami biometrycznymi (poniżej 0,00008%, czyli 1 na 1 250 000). Technologia PalmSecure jest dziesięć razy bezpieczniejsza niż skanowanie tęczówki, 100 razy bezpieczniejsza niż skanowanie linii papilarnych i 1000 razy bezpieczniejsza niż rozpoznawanie twarzy. Bardzo nisko jest również współczynnik błędnych odrzuceń (False Rejection Rate — FRR), czyli liczba przypadków, w których aplikacja odmawia akceptacji osobie uprawnionej. Wskaźnik ten wynosi 0,01% przy zastosowaniu stacjonarnych czytników PalmSecure.

Dzięki PalmSecure LIFEBOOK U904 Ultrabook oferuje najwyższy standard mobilnego bezpieczeństwa, jest zatem idealny dla użytkowników wymagających wysokiej wydajności, znakomitych własności ergonomicznych i doskonałej łączności w urządzeniu o bardzo płaskiej obudowie. Model FUJITSU LIFEBOOK S904, który również został nominowany jako CeBIT Highlight Product, oferuje pracę na zasilaniu z akumulatora przez 24 godziny, łączność 4G/LTE oraz ekran IGZO o dużej rozdzielczości (WQHD), z wyjątkowym kontrastem i doskonałą ostrością. Dzięki płaskiej i lekkiej konstrukcji jest bardzo wygodny dla użytkowników mobilnych.

Aby wykorzystać potencjał dostępnych technologii, firma Fujitsu dopasowała swoje rozwiązania do ról zawodowych w celu zapewnienia klientom optymalnych korzyści, takich jak stały kontakt z kolegami i stały dostęp do danych, możliwość pracy bez kabli przez cały dzień, podróżowanie bez ciężkiego sprzętu oraz wytrzymałość nawet w trudnych warunkach. Cztery „koncepcje dotykowe” Fujitsu — notebooki dotykowe, urządzenia typu 2 w 1, tablety dla firm i tablety specjalistyczne — pozwalają przedsiębiorstwom i użytkownikom wybrać technologię, która zapewni efektywną i wydajną pracę oraz wysoki komfort obsługi: Wszystkie nowe modele mają zabezpieczenia klasy korporacyjnej i system operacyjny Microsoft Windows 8.1. Wszystkie urządzenia z tej serii są opcjonalnie dostępne z ekranem dotykowym.

Fujitsu Lifebook U904
Fujitsu Lifebook U904

Oferta Fujitsu „All New in Touch” obejmuje:

 • Notebooki dotykowe przeznaczone dla użytkowników, którzy oczekują inteligentnej wydajności oraz pełnej ergonomiki i łączności. Mogą z nich korzystać m.in. informatycy, analitycy finansowi czy lekarze. W nowej ofercie są następujące modele:
  • FUJITSU LIFEBOOK U904 — najcieńszy notebook biznesowy Ultrabook w klasie notebooków o przekątnej 14 cali, o grubości zaledwie 15,5 mm i wadze 1,39 kg, z krystalicznie czystym wyświetlaczem IGZO Revolutionary o przekątnej 14 cali (3200×1800), z możliwością obsługi dotykowej, zawierający najlepsze zabezpieczenia, podświetlaną klawiaturę oraz opcjonalny replikator portów.
  • FUJITSU LIFEBOOK S904 z przejrzystym wyświetlaczem antyrefleksyjnym Evolutionary o przekątnej 13,3 cala (2560×1440) umożliwiającym korzystanie z urządzenia zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Model ten można opcjonalnie obsługiwać dotykowo. Nawet 24 godziny* pracy bez kabli dają nieograniczone możliwości przetwarzania. Komputer ten zawiera również wnękę na moduły, która umożliwia podłączenie napędu optycznego, drugiego dysku twardego, drugiego akumulatora lub projektora. * Maks. 24 godziny z użyciem pierwszego i drugiego akumulatora.
 • Notebooki „2 w 1” przeznaczone dla pracowników analitycznych wymagających ponadprzeciętnej wydajności, takich jak dyrektorzy generalni, członkowie kadry kierowniczej czy agenci ubezpieczeniowi. W nowej ofercie są następujące modele:
  • FUJITSU LIFEBOOK T904 — wyjątkowy, klasyczny notebook Ultrabook z odwracanym ekranem IGZO o przekątnej 13,3 cala, a do tego wyjątkowo lekki — o wadze 1,6 kg i grubości 17,1 mm. Zawiera wymienny akumulator, ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości (2560×1600) obracany w dwóch kierunkach, a także podwójny digitalizator do wprowadzania danych rysikiem lub palcami oraz podświetlaną klawiaturę i wyciągane złącze LAN.
  • FUJITSU LIFEBOOK T734 z ekranem obracanym w dwóch kierunkach umożliwiającym wprowadzanie danych rysikiem lub palcami i pełnym zestawem zabezpieczeń — w tym kartą procesorową — oraz wnęką na moduły zapewniającą wszechstronność i mobilność.
 • Tablety biznesowe przeznaczone dla pracowników mobilnych, którzy przeglądają treści i udostępniają je innym. Należą do nich sprzedawcy, nauczyciele czy personel pokładowy. Tablety te mogą być również wykorzystane jako terminale informacyjne.
 • Tablety specjalistyczne przeznaczone dla bardzo mobilnych pracowników potrzebujących dodatkowych funkcji. Są to na przykład inżynierowie pracujący w terenie, kontrolerzy produkcji, aptekarze, pielęgniarki, pracownicy transportowi, geodeci czy pracownicy punktów sprzedaży detalicznej.
  • FUJITSU STYLISTIC Q584 — ultracienki, lekki i odporny na wstrząsy tablet z ekranem Revolutionary o przekątnej 10,1 cala i wysokiej rozdzielczości (2560×1600), możliwością wprowadzania danych rysikiem lub dotykowo, opcjonalnym modułem NFC, stacją dokowania i dokowalną klawiaturą.
  • FUJITSU STYLISTIC Q704 — wyjątkowy, tablet odporny na wstrząsy z ekranem o przekątnej 12,5 cala (1920×1080), z wprowadzaniem danych rysikiem lub dotykowo, wyposażony w procesor Core i7 vPro czwartej generacji, tryb podwójnej wydajności zapewniający nawet 16 godzin pracy*, opcjonalny moduł NFC, stację dokowania oraz dwa dokowalne warianty klawiatury.
   * 16 godzin z akumulatorem podstawowym i akumulatorem dodatkowym zawartym w klawiaturze.

Notebooki LIFEBOOK i tablety STYLISTIC nowej generacji są już dostępne w firmie Fujitsu i u jej partnerów dystrybucyjnych. Ceny są zależne od modelu i konfiguracji.

źródło: Fujitsu

KanAutor |2014-03-19T12:39:51+02:0019 marca 2014 12:39|Kategorie: Microsoft, Newsy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

 1. LesH 19 marca 2014 w 21:32 - Odpowiedz

  Parametry rewelacyjne, a ceny? Przystępnie rozsądne będą, czy zaporowe?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.