Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Tablety-FireEye wprowadza na rynek platformę Oculus dla małych i średnich firm

FireEye wprowadza na rynek platformę Oculus dla małych i średnich firm

Firma FireEye poinformowała o wprowadzeniu na rynek platformy FireEye Oculus dla małych i średnich przedsiębiorstw. Nowa wersja systemu Oculus łączy technologię, usługi i doświadczenie w dziedzinie walki z zagrożeniami w rozwiązaniu, które dostosowano specjalnie do firm z tego sektora. Oculus wykorzystuje najlepsze w branży narzędzia do zapobiegania zagrożeniom w Internecie, poczcie elektronicznej i na urządzeniach mobilnych, oferując klientom proste, skalowalne zabezpieczenia.

Rozwiązanie udostępnia nowoczesne funkcje ciągłego monitorowania, co pomaga zaspokoić kompleksowe, zaawansowane potrzeby w dziedzinie bezpieczeństwa w tym dużym, ważnym segmencie biznesowym. FireEye ma dziś setki klientów z sektora małych i średnich firm z różnych branż, takich jak finanse, produkcja czy handel detaliczny.

FireEye od lat zapewnia niezrównaną ochronę dla korporacji, nie ma jednak wątpliwości, że małe i średnie przedsiębiorstwa mają równie duże potrzeby w zakresie skutecznej technologii zabezpieczeń jak większe firmy” — wyjaśnił Charles Kolodgy, wiceprezes ds. badań w dziale zabezpieczeń firmy International Data Corporation (IDC).

Oferta stanowi dużą szansę rynkową w zakresie zarządzania zaawansowanymi zagrożeniami. Jak wynika z danych amerykańskiej agencji SBA (Small Business Administration), która wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa, firmy z tego segmentu stanowią 99% amerykańskich podmiotów gospodarczych. W 2012 r. firma Verizon poinformowała, że 77% cyberataków jest skierowanych właśnie przeciwko takim organizacjom. IDC podaje z kolei, że wydatki małych i średnich firm na technologie zabezpieczające wciąż wyraźnie rosną, a w 2015 r. powinny przekroczyć 5,6 mld USD.

FireEye Oculus dla małych i średnich firm obejmuje następujące zabezpieczenia:

  • Ochrona przed zagrożeniami w sieci WWW — dzięki platformie FireEye z serii NX małe i średnie przedsiębiorstwa mogą powstrzymać ataki internetowe, które omijają zapory, systemy zapobiegania włamaniom, programy antywirusowe i bramy internetowe — zarówno te tradycyjne, jak i nowej generacji. Seria NX chroni przed nieznanymi wcześniej eksploitami internetowymi i wywołaniami zwrotnymi dla wielu protokołów. Zabezpiecza w ten sposób poufne dane i systemy.
  • Ochrona przed zagrożeniami w poczcie elektronicznej — małe i średnie firmy mogą wykorzystać opartą na chmurze lub zainstalowaną lokalnie platformę z serii EX, aby chronić się przed zaawansowanymi atakami przeprowadzanymi za pośrednictwem wiadomości e-mail.
  • Ochrona przed zagrożeniami mobilnymi — małe i średnie przedsiębiorstwa mają do dyspozycji opartą na chmurze platformę do ochrony przed zagrożeniami, których celem są urządzenia mobilne. Pozwala to zapewnić bezpieczeństwo użytkowania aplikacji stworzonych z myślą o tych urządzeniach.

Platforma Oculus dla małych i średnich firm jest też wyposażona w funkcję ciągłego monitorowania Oculus Continuous Monitoring, która pomaga zapobiec sytuacji, w której ograniczone zasoby zabezpieczające uniemożliwiałyby firmie walkę z ukierunkowanymi zagrożeniami. Wśród dostępnych tu narzędzi warto wymienić:

  • Continuous Monitoring — analizy zabezpieczeń FireEye rozszerzają możliwości informatyków w firmie klienta i pozwalają im prewencyjnie wykrywać zaawansowane ataki o długotrwałym działaniu (APT).
  • Raporty Cybercon — dostosowane do konkretnych branż informacje o zagrożeniach zapewniają wszechstronniejszy przegląd sytuacji, dzięki czemu małe i średnie firmy są lepiej przygotowane do zarządzania ryzykiem w typowym dla ich branży środowisku zagrożeń.
  • Kontrola kondycji — za pomocą alertów klienci są powiadamiani, jeśli ich wdrożenia nie przejdą pomyślnie zdalnych kontroli kondycji. Pomaga to zagwarantować nieprzerwaną ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami.

źródło: FireEye

KanAutor |2013-12-17T10:08:11+01:0017 grudnia 2013 10:08|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Tablety|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.