Firma FireEye, dostawca rozwiązań do ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami, poinformowała o rozpoczęciu działalności w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Za funkcjonowanie firmy w 14 krajach(Polska, Czechy, Ukraina, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Mołdawia, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Macedonia) obejmujących region Europy Środkowo-Wschodniej będzie odpowiedzialne nowo utworzone biuro w Warszawie.

Firma FireEye jest liderem w dziedzinie zatrzymywania zagrożeń nowej generacji, ataków typu zero-day i APT, które potrafią ominąć tradycyjne zabezpieczenia a zagrażają ponad 95% sieci. Rozwiązanie firmy FireEye uzupełnia zapory ogniowe oparte na sygnaturach, IPS, antywirusy i bramki; zapewniając jedyne na świecie zabezpieczenie bez sygnatur chroniące przed atakami przez WWW i e-mail, a także zagrożeniami ukrytymi we współdzielonych zasobach plikowych. Jest to jedyne na rynku zintegrowane rozwiązanie dla firm, które zatrzymuje ataki, we wszystkich fazach ich cyklu, od exploitów do eksfiltracji.

Decyzja dotycząca wyboru Polski jako centrali naszych działań dla Europy Środkowo-Wschodniej była podyktowana wieloma czynnikami. Przede wszystkim Polska jest największym potencjalnym rynkiem regionu Europy Środkowo-Wschodniej i posiada dobre perspektywy rozwoju. Ponadto ważny dla nas był poziom wykształcenia kadry technicznej oraz dobra infrastruktura” – powiedział Paul Davis, wiceprezes firmy FireEye odpowiedzialny za Europę.

Stanowisko dyrektora generalnego odpowiedzialnego za region Europy Środkowo-Wschodniej objął Robert Żelazo. Jego zadaniem jest utworzenie oraz zarządzanie przedstawicielstwami firmy FireEye w Europie Środkowo-Wschodniej oraz współpraca z klientami m.in. z sektora publicznego, finansowego, przemysłu i branży telekomunikacyjnej. Przez ostatnie sześć lat Robert Żelazo był dyrektorem regionalnym firmy McAfee w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w firmie Sun Microsystems Polska jako inżynier systemowy. Pracował także w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN), a następnie w Sun Microsystems jako kierownik ds. sprzedaży oprogramowania w regionie Europy Środkowej i w Check Point Software Technologies jako dyrektor generalny.

FireEye na nowo definiuje bezpieczeństwo IT, gdyż stosowany przez firmę model ochrony jest odpowiedzią na współczesne, wysublimowane, wielopoziomowe ataki cybernetyczne i rozbudowane złośliwe oprogramowanie, które potrafią sobie poradzić z tradycyjnymi zaporami czy antywirusami wykorzystywanymi przez organizacje. Jak pokazują wyniki raportów FireEye, w 95% przedsiębiorstw, które już miały zainstalowane systemy zabezpieczeń, co tydzień dochodzi do zainfekowania komputerów poprzez sieć, z czego w przypadku 80% firm do takich sytuacji dochodzi ponad 100 razy. To dowód na to, że do bezpieczeństwa urządzeń IT należy podejść w sposób nietuzinkowy” – powiedział Robert Żelazo, dyrektor generalny FireEye, odpowiedzialny za Polskę oraz region Europy Środkowo-Wschodniej.

źródło: FireEye

Kan