Jesteś tutaj:-, Gry, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Tablety-Nvidia wprowadza platformę Kai tablety za 199 dolarów
PL R200 NV 970x200 071119

Nvidia wprowadza platformę Kai tablety za 199 dolarów

Nowa strategia koncernu Nvidia polega na dostarczaniu jak największej liczby tanich i bardzo wydajnych tabletów opartych na rozwiązaniach zastosowanych w chipsecie Tegra3. Do tego celu opracowana została platforma Kai.


Tablet koncernu Nvidia jak i innych producentów oparty na rozwiązaniach zastosowanych w chipsecie Tegra3 za 199$ może pojawić się szybciej niż przypuszczaliśmy. Nvidia chce aby na ich nowej platformie nazwanej Kai powstawały tanie i bardzo wydajne tablety.

Jen-Hsun Huang Nvidia’s CEO powiedział:

Nasza strategia wobec Androida to po prostu umożliwienie aby cztero-rdzeniowe tablety na systemie ICS były produkowane i oferowane na rynku za 199$, i chcemy to zrobić dzięki platformie Kai. Platforma ta czerpie z rozwiązań technologicznych chipsetów Tegra3 i pozwala na produkowanie tabletów przy niskich kosztach, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które opracowaliśmy aby obniżyć zużycie prądu przez wyświetlacz oraz przez możliwość zastosowania tańszych komponentów.

Tablety na platformie czerpiącej z rozwiązań zastosowanych w chipsecie Tegra3 za 199$ to brzmi naprawdę zachęcająco, może pierwsze efekty zobaczymy jeszcze w tym roku.

źródło: theverge
Jarek ŚwierczewskiAutor |2012-05-24T07:41:40+01:0024 maja 2012 07:41|Kategorie: Android, Gry, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.