Jesteś tutaj:-, Gry, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Tablety-Nvidia wprowadza platformę Kai tablety za 199 dolarów

Nvidia wprowadza platformę Kai tablety za 199 dolarów

Nowa strategia koncernu Nvidia polega na dostarczaniu jak największej liczby tanich i bardzo wydajnych tabletów opartych na rozwiązaniach zastosowanych w chipsecie Tegra3. Do tego celu opracowana została platforma Kai.


Tablet koncernu Nvidia jak i innych producentów oparty na rozwiązaniach zastosowanych w chipsecie Tegra3 za 199$ może pojawić się szybciej niż przypuszczaliśmy. Nvidia chce aby na ich nowej platformie nazwanej Kai powstawały tanie i bardzo wydajne tablety.

Jen-Hsun Huang Nvidia’s CEO powiedział:

Nasza strategia wobec Androida to po prostu umożliwienie aby cztero-rdzeniowe tablety na systemie ICS były produkowane i oferowane na rynku za 199$, i chcemy to zrobić dzięki platformie Kai. Platforma ta czerpie z rozwiązań technologicznych chipsetów Tegra3 i pozwala na produkowanie tabletów przy niskich kosztach, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które opracowaliśmy aby obniżyć zużycie prądu przez wyświetlacz oraz przez możliwość zastosowania tańszych komponentów.

Tablety na platformie czerpiącej z rozwiązań zastosowanych w chipsecie Tegra3 za 199$ to brzmi naprawdę zachęcająco, może pierwsze efekty zobaczymy jeszcze w tym roku.

źródło: theverge
Jarek ŚwierczewskiAutor |2012-05-24T07:41:40+01:0024 maja 2012 07:41|Kategorie: Android, Gry, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.