Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy-Edimax XGS-5008 – zwiększy wydajność naszej sieci

Edimax XGS-5008 – zwiększy wydajność naszej sieci

Kto z nas nie zna tego problemu, gdy posiadana sieć czasem zawodzi, a człowieka wiadomo co zalewa na myśl, ile będziemy pobierać dany plik.

Edimax XGS-5008
Edimax XGS-5008

Szybkie sieci 10GbE nie są już platformą, na którą mogą sobie pozwolić tylko duże przedsiębiorstwa. Coraz większa adaptacja adapterów 10GbE NIC przez producentów serwerów i pamięci masowych otwiera możliwość wdrożenia 10GbE dla wszystkich klientów – XGS-5008 posiada standardowe wsporniki rack 1U do integracji z najpopularniejszymi systemami montowania na rynku. XGS-5008 to doskonały wybór, aby zwiększyć wydajność i efektywność środowiska sieciowego.XGS-5008 oferuje inteligentne narzędzia do monitorowania sieci, które pozwalają poprawić wydajność sieci. Funkcje zabezpieczeń i zarządzania obejmują kontrolę przepustowości i VLAN (tagowanie IEEE 802.1Q VLAN i VLAN opartą na potach). Korzystając z interfejsu internetowego administratorzy mogą skonfigurować sieci VLAN w celu segregowania ruchu i skonfigurować ustawienia agregowania łącza, aby utworzyć trasy dla ruchu priorytetowego. Dodatkowo funkcje te oferują dodatkową ochronę na krawędzi sieci, a dostęp do interfejsu konfiguracyjnego chronionego hasłem jest zdalny.

Prostsza i bardziej efektywna metoda migracji do 10-Gigabitowej sieci Ethernet. Dzięki wstecznej kompatybilności z siaciami Fast Ethernet i Gigabit wykorzystującej istniejące okablowanie Cat 5e. Wystarczy wymień okablowanie na standard Cat 6a lub wyższy by uzyskać prędkość połączenia 10GbE. Okablowanie w standardzie Cat 6 umożliwi korzystanie z połączenia 10GbE na kablach miedzianych na dystansie do 37M (z AXTLK) albo 55M (bez AXTLK). W przypadku istniejącego okablowania w standardzie Cat 6a or Cat 7, klient bęzie mógł korzystać z prędkości 10GbE na dystansie do 100m.


Rosnące zapotrzebowanie na przepustowowść, które obsługuje aplikacje intensywnie korzystające z sieci, rosnące zużycie danych i szerokie rozpowszechnianie wizualizacji serwerów i pamięci masowych, powodują wąskie gardło sieci w górę, tak że rozwiązania 10 Gigabit są bardziej krytyczne niż kiedykolwiek wcześniej. Większa ilość danych wideo i mobilnych powoduje przeciążenie sieci Gigabit kiedy coraz więcej urządzeń użytkowników domga się większej przepustowości. Ponad 90 procent serwerów jest teraz dostarczanych z opcjami portów 10GbE, przy czym zużycie danych podwaja się niemal co dwa lata. Edimax Pro XGS-5008 10GbE zapewnia atrakcyjne cenowo rozwiązenie dla małych i średnich firm oraz większych przedsiębiorstw, przy stałym wzroście wymagań związanych z siecią. Serwery, stacje robocze, pamięci masowe i przełączniki mogą teraz lepiej wykorzystać potencjał 10 GbE niż kiedykolwiek wcześniej.

Kluczowe cechy:

  • Osiem 10 gigabitowych portów Ethernet
  • Automatyczne wykrywanie usterek przy zbyt wysokim / niskim natężeniu i napięciu
  • Obsługa Access Control List (ACL)
  • Prędkość przełączania: 160Gb/s i szybkość przesyłania: 119 Mp/s
  • Obsługa QoS w standardzie IEEE802.1p z 8 kolejkami priorytetowymi
  • Obsluga VLAN w standardzie IEEE 802.1Q-based dla segmentacji sieci w celu poprawy wydajności i bezpieczeństwa
  • Obsługa sieci w stanadrdzie IPv4/IPv6
  • Obsługa IGMP Snooping V1 / V2
  • Wielkość tabeli MAC adresów do 16K oraz obsługa „jumbo frame” do 9KB
  • Możliwość montażu w szafie 1U lub pracy wolnostojącej (stalowa obudowa)

źródło: Edimax

KanAutor |2017-10-26T07:31:53+02:0026 października 2017 07:31|Kategorie: Inne, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.