Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy-Ericsson złożył pozew patentowy przeciwko Wiko

Ericsson złożył pozew patentowy przeciwko Wiko

Ericsson złożył pozew do sądu okręgowego w Mannheim & Düsseldorf w Niemczech przeciwko firmie Wiko, oskarżając przedsiębiorstwo z Francji o korzystanie z jego opatentowanych technologii komórkowej 2G, 3G i 4G oraz uchylanie się od uiszczania odpowiednich opłat.

Ericsson twierdzi, że opatentowane przez niego technologie są od sześciu lat wykorzystywane przez feancuskiego producenta bezprawnie. Firma domaga się podpisania umowy licencyjnej i uczciwej zapłaty od Wiko.

Ericsson, to największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. „Globalna wymiana technologii i otwartych standardów ułatwia dostęp do nowych technologii i jest siłą napędową w produkcji smartfonów. Umożliwia też nowym podmiotom, takim jak Wiko start z sukcesem na tym rynku. Ale ten eko-system ICT działa tylko wtedy, gdy wszyscy uczestnicy rynku przestrzegają podstawowych zasad. Nieuczciwe jest, aby firma Wiko mogła korzystać z naszej znacznej inwestycji w dziedzinie badań i rozwoju, nie płacąc rozsądnej opłaty licencyjnej za naszą opatentowaną technologię” – powiedział Gustav Brismark, CIPO at Ericsson, który zajmuje się własnością intelektualną w firmie Ericsson.

W tej sprawie zwróciliśmy się już do Wiko o komentarz.

Wiko to francuska firma urządzeń mobilnych, która powstała w 2011 roku w Marsylii, na południu Francji. Obecnie zatrudnia 500 pracowników i prowadzi działalność w ponad 30 krajach na całym świecie, a ostatnio wkroczyła do Japonii i Egiptu. Wiko zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najlepiej sprzedających się marek smartfonów we Francji i jest w pierwszej piątce głównych graczy w Europie Zachodniej.

źródło: Ericsson

KanAutor |2017-08-17T10:36:21+02:0017 sierpnia 2017 10:36|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.