Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy-Tenda A301 – bezprzewodowy, uniwersalny wzmacniacz zasięgu

Tenda A301 – bezprzewodowy, uniwersalny wzmacniacz zasięgu

Właściciele dużych posesji chcieliby posiadać zasięg sieci Wi-Fi w każdym zakamarku zarówno domu, jak i ogrodu. Firma Tenda, producent urządzeń sieciowych oferuje bezprzewodowe i uniwersalne narzędzie do rozszerzenia istniejącej sieci bezprzewodowej. Model A301 sprawi, że będziemy mogli cieszyć się lepszym zasięgiem w każdym miejscu naszego gospodarstwa domowego.


Urządzenie Tenda A301 umożliwia optymalizację i rozszerzenie istniejącej sieci bezprzewodowej tak, aby objąć najodleglejsze zakątki naszego domu. Model ten pozwala na osiągnięcie prędkości do 300 Mb/s. Sprzęt posiada uniwersalny wygląd, dlatego będzie pasował do każdego pomieszczenia. O tym jaki jest stan zasięgu informuje nas dioda LED. Aby połączyć się z naszym routerem wystarczy nacisnąć odpowiednie przyciski – parowania na wzmacniaczu A301 i WPS na routerze. Reszta dzieje się praktycznie automatycznie, a my możemy cieszyć się świetnym zasięgiem sieci Wi-Fi w naszym domu.


Model ten kompatybilny jest z urządzeniami w technologii 802.11 b/g/n. Obsługuje protokoły zabezpieczeń WEP, WPA oraz WPA2 z mechanizmem szyfrującym, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Uniwersalna konstrukcja ułatwia uruchamianie oraz przenoszenie urządzenia. Co ciekawe, wskaźnik sygnału umożliwi znalezienie najwłaściwszego miejsca do zamontowania wzmacniacza zasięgu. Dwie anteny i tryb zwiększania zasięgu wzmacniają sygnał tak, aby objął jak największy teren wokół naszego domu. Dzięki Tenda A301 będziemy mogli korzystać z Internetu nie tylko wewnątrz budynku, lecz także np. na ogrodzie, czy w przydomowym garażu.

Tenda A301
Tenda A301

Jeśli nasz komputer nie posiada sieci Wi-Fi, a my chcielibyśmy uniknąć przeciągania przewodów po całym mieszkaniu możemy zastosować port Ethernet, który znajduje się w wzmacniaczu A301. Wystarczy, że sprzęt sparujemy z routerem, a następnie przewodem podłączymy komputer z urządzeniem oferowanym przez przedsiębiorstwo Tenda. Dzięki temu w prosty sposób uzyskamy połączenie sieciowe w komputerze, który nie miał możliwości podłączenia się do Wi-Fi.


Tenda A301 dostępny jest u autoryzowanych dystrybutorów firmy w Polsce. Jego cena oscyluje w granicach 70 złotych brutto.


źródło: Tenda Technology

Kan

Autor |2017-02-03T06:52:05+01:003 lutego 2017 06:52|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.