Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt sieciowy-Ericsson – otwarcie Centrów Badań i Rozwoju w Łodzi i Krakowie

Ericsson – otwarcie Centrów Badań i Rozwoju w Łodzi i Krakowie

Centra R&D Ericsson w Łodzi i Krakowie staną się głównymi światowymi ośrodkami odpowiedzialnych za rozwój produktów firmy Ericsson. Polskie działy R&D pracują nad rozwojem oprogramowania będącego sercem wiodącego na rynku Ericsson Radio System, obsługującego każdego dnia nawet do 40% połączeń komórkowych na całym świecie.


W celu utrzymania pozycji lidera na rynku ICT, Ericsson podjął decyzję o włączeniu centrów zlokalizowanych w Łodzi i Krakowie do struktur rozwojowo-badawczych firmy. Ericsson przejął Ericpol w kwietniu 2016 roku, a proces połączenia firm w jeden podmiot prawny pod nazwą Ericsson Polska zakończył się 1 lutego 2017 roku.

Ericsson w Polsce jest liderem na polu wprowadzania na krajowy rynek korzyści płynących z zastosowania technologii 5G i IoT. Centra rozwojowe w Krakowie i Łodzi odegrają istotną rolę w procesie rozszerzania stałej współpracy firmy z uniwersytetami, start-upami i instytucjami państwowymi, co pozwoli nam wzmocnić relacje z klientami i partnerami.

Paweł Szczerkowski, Dyrektor Działu R&D Ericsson w Polsce
Paweł Szczerkowski, Dyrektor Działu R&D Ericsson w Polsce

Paweł Szczerkowski, Dyrektor Działu R&D Ericsson w Polsce powiedział: „Jestem dumny, że centra w Łodzi i Krakowie mogły stać się częścią Ericsson. Dzięki włączeniu do struktur Ericsson, możemy zaoferować potencjalnym kandydatom zatrudnienie w jednym z najciekawszych sektorów branży technologicznej i pracę dla globalnego przedsiębiorstwa współpracującego z partnerami na całym świecie. Logo Ericsson, które pojawiły się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków naszych centrów rozwojowych, stanowią wyłącznie zewnętrzną oznakę zmian. W rzeczywistości, zmiany wewnątrz organizacji mające na celu uczynienie nas częścią rodziny Ericsson, rozpoczęły się już po przejęciu w kwietniu 2016 roku.”

źródło: Ericsson

Kan

Autor |2017-02-01T13:22:48+01:001 lutego 2017 13:22|Kategorie: Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile