Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony-Qualcomm Quick Charge 4 pozwoli na 5 godzin pracy na baterii dzięki 5 minutom ładowania

Qualcomm Quick Charge 4 pozwoli na 5 godzin pracy na baterii dzięki 5 minutom ładowania

Dzisiaj Qualcomm ogłosił produkcję nowego układu z linii Snapdragon, modelu o liczbie 835 powstającego we współpracy z Samsungiem. Wraz z nim zadebiutuje nowa wersja technologii Quick Charge, która rzekomo ma pozwolić na 5 h działania smartfona po zaledwie 5 minutach ładowania.


Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że Google może ograniczyć stosowanie niestandardowych rozwiązań dotyczących ładowania w przyszłych smartfonach z Androidem. Qualcomm jednak będzie mógł wypuścić na rynek urządzenia z QC 4 dzięki wsparciu dla standardu USB Power Delivery, co powoduje, że nowy układ jest całkowicie zgodny z określoną przez Google specyfikacją i bezpieczny dla telefonu.

Poza skróceniem czasu ładowania o 20% dzięki nowemu standardowi osiągnięto o 5 stopni Celsjusza niższe temperatury akumulatora, a także wzrost żywotności baterii o 30%. Pierwsze sprzęty ze Snapdragonem 835 oraz QC 4 zaczną pojawiać się w pierwszej połowie nadchodzącego roku.

Źródło: androidauthority.com

TomaszAutor |2016-11-17T18:09:35+01:0017 listopada 2016 18:09|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.