Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje-IFA 2016: Cztery modele FRITZ! Box dla łączy DSL, kablowych, z szybkim WiFi

IFA 2016: Cztery modele FRITZ! Box dla łączy DSL, kablowych, z szybkim WiFi

W czasie targów IFA 2016 firma AVM prezentuje liczne innowacyjne produkty FRITZ! dla połączeń internetowych i inteligentnych sieci domowych. Cztery wydajne modele FRITZ!Box są już na niemieckim rynku w dniu otwarcia IFA: FRITZ!Box 7580 oferujący inteligentną sieć WiFi o dużym zasięgu i maksymalnej prędkości 2533 Mbit/s, FRITZ! Box 7560, który jest routerem DSL obsługującym sieć bezprzewodową w standardzie dual-band Wireless AC + N, FRITZ! Box 4040 router totalnie bezprzewodowy, obsługujący sieć w standardzie dual-band Wireless AC + N oraz FRITZ!Box 6490 Cable – topowy model dla łączy kablowych, którego znaczenie wzrasta zwłaszcza teraz, gdy nowe ustawodawstwo w Niemczech zapewnia swobodny wybór routera. Cztery inne nowe produkty FRITZ! mają swoją targową premierę: AVM rozszerza ofertę modeli FRITZ!Box Cable o wersję FRITZ!Box 6430 Cable – produkt dla początkujących użytkowników, korzystających z połączeń kablowych. AVM prezentuje również FRITZ! WLAN Stick AC 430 MU-MIMO. Ta zewnętrzna karta sieciowa umożliwia komputerom PC i notebookom korzystanie z nowej, inteligentnej technologii bezprzewodowej sieci LAN. Za sprawą FRITZ!Powerline 1260E producent przedstawia nowy produkt, który przesyła dane przez przewody elektryczne z wysokimi prędkościami i oferuje sieć bezprzewodową dual-band Wireless AC+N. Na targach IFA, AVM zaprezentuje swój pierwszy sterownik grzejnika FRITZ!DECT 300. Za pomocą nowej aplikacji MyFRITZ!App 2 – okna na świat, pokazującego router FRITZ!Box z wewnątrz domowej sieci oraz spoza niej, np. z podróży – oraz poprzez pierwszą prezentację nowego systemu FRITZ!OS, AVM mocno zaznacza swą obecność na targach. Zgodnie ze swoim motto „Szybko. Inteligentnie. Wszędzie.”

FRITZ!Box 7580
FRITZ!Box 7580

Na targach IFA w Niemczech zobaczyć można nowe modele routerów FRITZ!Box do korzystania z szybkiego Internetu i sieci domowej, bogatej w funkcje komfortowe

Niedawno wprowadzony FRITZ!Box 7580 zapewnia duży zasięg inteligentnej sieci WiFi dzięki technologii Multi-User MIMO (MU-MIMO). To sprawia, że FRITZ!Box 7580 jest rozwiązaniem idealnym do realizacji wielu aplikacji, wymagających dużych ilości danych, działających na wielu urządzeniach mobilnych równocześnie, korzystających z bezprzewodowej sieci LAN. Pierwszy bezprzewodowy router AVM 4×4 umożliwia uzyskanie prędkości do 1733 Mbit/s (5 GHz) oraz 800 Mbit/s (2,4 GHz). Co więcej, vectoring VDSL pozwala na dostęp do szybkiego Internetu. Kompletny system telefoniczny, zawierający bazę DECT oraz system FRITZ!OS zaspokoi wszystkie potrzeby komunikacyjne. FRITZ!Box 7560 jest wydajnym routerem VDSL z obsługą szybkiej technologii Wireless AC. Pozwala on na osiągnięcie do 866 Mbit/s w paśmie 5 GHz i 450 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz. Dzięki obsłudze gigabitowej sieci LAN, komputery PC, konsole do gier i inne urządzenia, mogą korzystać z szybkiego dostępu do sieci. Dodatkowo FRITZ!Box 7560 ma wbudowaną wysokiej jakości centralkę telefoniczną oraz serwer multimediów. Dzięki nowemu, dostępnemu od niedawna urządzeniu FRITZ!Box 4040, AVM rozszerza swoją ofertę routerów bezprzewodowych. Nowy model posiada kompaktową obudowę i jest starszym bratem mniejszego i popularnego FRITZ!Box 4020. Jest to idealny dodatek dla wszystkich, którzy już korzystają z modemu (kablowego, DSL, światłowodowego) i potrzebują szybkiej bezprzewodowej sieci LAN dla nowoczesnych tabletów i komputerów. Nowy FRITZ!Box realizuje transmisje za pomocą technologii Wireless AC + N z prędkością do maksymalnie 866 Mbit/s + 400 Mbit/s w tym samym czasie. Inne urządzenia mogą być włączone do sieci domowej za pomocą kabli sieciowych i czterech gigabitowych portów LAN. Oczywiście, dostępne są także liczne funkcje FRITZ!OS.

Nowe prawo dotyczące swobodnego wyboru routerów w Niemczech: Targowa premiera FRITZ!Box 6430 Cable
AVM rozszerza swoją ofertę routerów FRITZ! za sprawą modelu FRITZ!Box 6430 Cable. FRITZ!Box 6430 Cable obsługujący bonding kanałów 16 x 4 oferuje pobieranie z prędkością do 880 Mbit/s i wysyłanie danych z prędkością do 120 Mbit/s w sieciach kablowych. W sieci domowej urządzenie transmituje dane za pomocą technologii Wireless N (2,4 GHz) z prędkością 450 Mbit/s oraz przez 4 gigabitowe porty LAN. Router jest dodatkowo wyposażony w system telefoniczny i stację bazową DECT dla telefonów bezprzewodowych i realizacji inteligentnych aplikacji domowych. Aktualny topowy model dla dostępów kablowych – FRITZ!Box 6490 Cable – z obsługą bondingu 24 x 8, pozwalający pobierać dane z prędkością 1320 Mbit/s jest dostępny w sprzedaży detalicznej od 1 sierpnia, kiedy to w Niemczech weszły w życie nowe regulacje prawne umożliwiające swobodny wybór routera abonenckiego.

Inteligentny dom Smart Home: Pierwsze sterowanie grzejnikiem ze znakiem AVM oraz inteligentna wtyczka do zastosowań zewnętrznych

Po raz pierwszy AVM prezentuje własny kontroler ogrzewania: W połączeniu z routerem FRITZ!Box, FRITZDECT 300 zarządza temperaturą w domu i pomaga oszczędzać energię. Jest on w bezpieczny sposób zintegrowany z siecią domową za pośrednictwem dedykowanego kanału DECT ULE i można nim łatwo zarządzać za pomocą komputera PC, smartfona, tabletu lub słuchawki FRITZ!Fon. Nowym sterownikiem ogrzewania AVM można nawet zarządzać z wewnątrz sieci domowej lub spoza niej za pośrednictwem aplikacji MyFRITZ!App. Urządzenie zapewnia realizację różnorakich funkcji komfortowych, takich jak wybór indywidualnych harmonogramów, detekcję otwartego okna, zabezpieczenie kluczem oraz ochronę przed osadzaniem się kamienia. Oprogramowanie FRITZ!DECT 300 można również uaktualniać, a więc dostępne będą regularnie dodawane nowe funkcje. Urządzenie można łatwo zamontować na popularnych zaworach grzejnikowych. Funkcjonalność dostępnej wkrótce wtyczki FRITZ!DECT 210 do zastosowań zewnętrznych, pozwoli rozciągnąć sieć domową, opartą na urządzeniach FRITZ! na cały dom oraz ogród. Za jej pomocą można ręcznie lub automatycznie sterować fontannami, oświetleniem, zraszaczami i wieloma innymi urządzeniami. Użytkownicy mogą również zmierzyć zużycie energii lub sprawdzić temperaturę z wewnątrz domu i spoza niego, za pomocą telefonu DECT, komputera PC, smartfonu lub tabletu.

Innowacje FRITZ!: FRITZ!Powerline z dwuzakresową bezprzewodową siecią LAN i inteligentną kartą FRITZ!WLAN stick
Na targach IFA 2016, AVM zaprezentuje nową gamę produktów FRITZ!Powerline do połączeń gigabitowych. Za pomocą urządzenia FRITZ!Powerline 1260E, urządzenia z dostępem do sieci mogą być łatwo zintegrowane z domową infrastrukturą poprzez gniazdo elektryczne. Dzięki wbudowanej obsłudze dwuzakresowej bezprzewodowej sieci LAN, nawet urządzenia niewyposażone w gniazdo kabla, można podłączyć do sieci. Nowy FRITZ!Powerline transmituje dane za pomocą technologii Wireless AC z prędkościami do 866 Mbit/s (5 GHz) oraz Wireless N (2,4 GHz) do 450 Mbit/s. Nowością jest również FRITZ! WLAN stick AC 430 MU-MIMO. Wkrótce dostępny na rynku produkt umożliwia komputerom i notebookom, które nie obsługują bezprzewodowej technologii AC lub MU-MIMO, korzystanie z większej szybkości transmisji. Nowy FRITZ!WLAN Stick pozwala uzyskać przepustowości rzędu 433 Mbit/s. Oprócz tego, pamięć USB obsługuje pasmo 2,4 GHz jak i 5 GHz.

Nowa aplikacja MyFRITZ!App i pierwszy rzut oka na inteligentny system FRITZ!OS

Z aplikacją MyFRITZ!App 2 for Android użytkownicy routera FRITZ!Box mają łatwy i bezpieczny dostęp do sieci domowej, czy to w domu, czy w podróży. Bezpłatna aplikacja informuje użytkowników w ciągu kilku sekund o połączeniach telefonicznych, wiadomościach głosowych i innych zdarzeniach w sieci domowej. Aplikacja umożliwia mobilny dostęp do zdjęć, muzyki i innych danych zapisanych na FRITZ!Box. Inteligentne wtyczki, sterowniki ogrzewania DECT, automatyczne sekretarki lub ustawienia przekierowania połączeń mogą być łatwo zarządzane z poziomu MyFRITZ!App z dowolnej lokalizacji. W razie potrzeby, aplikacja daje również dostęp do innych urządzeń w sieci domowej niezależnie od lokalizacji. Dzięki następnej wersja FRITZ!OS sieć domowa oparta na routerze FRITZ! będzie jeszcze inteligentniejsza. Umożliwi ona integrację z siecią domową takich urządzeń, jak czujniki lub styki drzwi / okien, które używają HAN-FUN – rozszerzenia standardu DECT ULE . Modele FRITZ!Fon otrzymają nowy ekran startowy Smart Home, a inteligentna wtyczka FRITZ!DECT 200 aktywowany lokalnie czujnik akustyczny. Oświetlenie i inne podłączone urządzenia będą reagowały na klaśnięcia, stukanie i tym podobne dźwięki. Dodatkowo, wkrótce dostępna wersja pozwoli routerom FRITZ!Box na współpracę z telefonami przenośnymi, które obsługują CAT-iq 2.0.

Dane techniczne wszystkich modeli FRITZ! Box prezentowanych na targach IFA. Ceny dla poszczególnych krajów i daty premier rynkowych nie są aktualnie dostępne

FRITZ!Box 6430 Cable – Nowy router FRITZ!Box Cable dla początkujących (premiera targowa):
– bonding kanałów 16 x 4 zgodny z DOCSIS 3.0 (880 Mbit/s przy pobieraniu, 120 Mbit/s przy wysyłaniu)
– Technologia 3 x 3 Wireless N z przepustowością do 450 Mbit/s (2,4 GHz)
– 4 x gigabitowy port LAN
– 2 x USB 2.0
– Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
– 2x port dla aparatów analogowych lub faksu (port a/b)

FRITZ!Box 6490 Cable: Topowy model dla połączeń kablowych:

 • bonding kanałów 24 x 8 zgodny z DOCSIS 3.0 (1320 Mbit/s przy pobieraniu, 240 Mbit/s przy wysyłaniu)
 • 3 x 3 Dual Wireless AC + N z prędkością 1300 Mbit/s + 450 Mbit/s
 • 4 x gigabitowy port LAN
 • 2 x USB 2.0
 • Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
 • Wewnętrzny port ISDN S dla cyfrowych telefonów lub centralki abonenckiej
 • 2x port dla aparatów analogowych lub faksu (port a/b)
 • W połączeniu z aplikacją FRITZ!App TV lub VLC Player, możliwa transmisja TV (DVB-C) w sieci bezprzewodowej do urządzeń mobilnych w sieci domowej

FRITZ!Box 7580: High-endowy router bezprzewodowy router dla łączy DSL:

 • Obsługa vectoringu dla VDSL
 • Gigabitowy port WAN, zapewniający elastyczną współpracę z modemami kablowymi lub optycznymi
 • 4 x 4 dual band Wireless AC + N z Multi-User MIMO Wave 2 (1733 Mbit/s + 800 Mbit/s)
 • 4 x gigabitowy port LAN
 • 2 x USB 3.0
 • Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
 • Wewnętrzny port ISDN S dla cyfrowych telefonów lub centralki abonenckiej
 • 2x port dla aparatów analogowych lub faksu (port a/b)

FRITZ!Box 7560: Nowy router VDSL wyposażony w Wireless AC + N:

 • Port VSDL o przepustowości do 100 Mbit/s ze wsparciem dla vectoringu
 • Równoczesna obsługa standardu Dual Wireless AC + N z prędkością 866 Mbit/s (5 GHz) + 450 Mbit/s (2,4 GHz)
 • 4 gigabitowe porty LAN dla komputerów PC, konsol do gier i innych urządzeń sieciowych
 • 1 port USB 2.0 dla drukarek i dysków sieciowych
 • Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
 • 1 port dla aparatu analogowego lub faksu (port a/b)

FRITZ!Box 4040: Router Wireless AC dla domostw, wyposażonych w najnowsze standardy sieciowe:

 • Gigabitowy port WAN do podłączenia modemu kablowego, DSL, optycznego lub istniejącej sieci
 • 2 x 2 Dual Wireless AC + N z prędkością 866 Mbit/s + 400 Mbit/s
 • 4 x gigabitowy port LAN
 • 1 x port USB 3.0 + 1 x port USB 2.0

FRITZ!WLAN Stick AC 430 MU-MIMO – Inteligentna sieć Wi-Fi dla komputerów PC i notebooków (premiera targowa):

 • Interfejs Wireless AC z prędkością do 430 Mbit/s i obsługą Multi-User MIMO
 • Obsługa Wireless N z prędkościa do 150 Mbit/s
 • Dwuzakresowa sieć radiowa (2,4 GHz lub 5 GHz)
 • Łatwa procedura podłączenie Stick & Surf
 • Najwyższe standardy szyfrowania dzięki WPA2

FRITZ!Powerline 1260E – Gigabitowa prędkość w przewodach elektrycznych i Wireless AC (premiera targowa):

 • Gigabitowa prędkość w infrastrukturze elektrycznej i szybka sieć Wireless AC
 • Łącze internetowe przez sieć elektryczną z prędkością brutto do 1200 Mbit/s
 • 1 x gigabitowy port LAN
 • 2 x 2 Dual Wireless AC + N z prędkością 866 Mbit/s + 400 Mbit/s
 • Kompaktowy adapter umożliwiający integrację z siecią domową, opartą na infrastrukturze elektrycznej dla urządzeń, posiadających interfejsy sieciowe
 • Komputery przenośne, tablety i smartfony mają dostęp do bezprzewodowego internetu w całej przestrzeni życiowej domostwa.
 • Automatyczne szyfrowanie AES z kluczem o długości 128 bitów już po wyjęciu z pudełka – ochrona danych
 • Maksymalne bezpieczeństwo bezprzewodowej sieci LAN dzięki WPA2, łatwa konfiguracja dzięki WPS

FRITZ!DECT 300 – Nowy, inteligentny sterownik ogrzewania marki AVM (premiera targowa):

 • Sterownik ogrzewania z inteligentnym przełączaniem
 • Automatyczne i precyzyjne zarządza temperaturą w pomieszczeniu.
 • Pomaga oszczędzać energię poprzez zmniejszenie kosztów ogrzewania
 • Prosta konfiguracja za pomocą routera FRITZ!Box, łatwa obsługa za pomocą komputera PC, urządzeń mobilnych
 • Zdalne sterowanie za pomocą MyFRITZ!App
 • Połączenie z domową siecią za pomocą szyfrowanego kanału DECT ULE
 • Do wyboru indywidualne harmonogramy
 • Detekcja otwartego okna, blokada za pomocą klucza, ochrona przed osadzaniem kamienia
 • Łatwy montaż na popularnych zaworach grzejnikowych
 • Aktualizacja w celu uzyskania nowych funkcji

FRITZ!DECT 210:

 • Inteligentna wtyczka z ochroną przed zachlapaniem (IP 44) do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz

 • Przełączanie ręczne lub automatyczne z możliwością ustawienia indywidualnych harmonogramów
 • Funkcja rejestracji zużycia energii: pomiar, rejestracja, porównanie
 • Wbudowany czujnik temperatury o szerokim zakresie pomiaru
 • Połączenie z domową siecią za pomocą szyfrowanego kanału DECT ULE
 • Wygodne zarządzanie poprzez komputer, notebook, smartfon lub tablet
 • Nowe funkcje dzięki darmowym aktualizacjom

AVM

Kan

Autor |2016-09-02T13:37:27+02:002 września 2016 13:37|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

 1. Tom 3 września 2016 w 03:16 - Odpowiedz

  Dobry sprzęt

 2. Pawel 18 marca 2017 w 14:53 - Odpowiedz

  TP-LINK TL-WR 1043ND v.1 odmówił współpracy. Kupiłem Fritz 4040. Jestem mega zadowolony, i do tego gwarancja 5 lat!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile