Prowadzenie dynamicznego biznesu wymaga nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej. Według najnowszych danych już ponad 30% stacjonarnych połączeń głosowych w firmach i instytucjach wykonywanych jest za pośrednictwem technologii VoIP. Nowe bramy VOIP niemieckiego producenta innovaphone bazują na wydajniejszych procesorach i mają znacznie więcej pamięci, umożliwiając klientom prężnie rozwijającego się rynku SMB dostęp do wszystkich aplikacji innovaphone.

Gateway-IP0011 i IP411
Gateway-IP0011 i IP411

Każda brama z nowej serii IPXX11 zawiera platformę aplikacyjną Linux AP, co pozwala na instalację dodatkowych usług oferowanych przez innovaphone np. reporting, fax-serwer, Exchange conector . Aby zapewnić więcej miejsca na dodatkowe aplikacje, klasyczna karta Compact Flash została zastąpiona przez gniazdo dla minidysku SSD. Taktowanie procesora to w zależności od modelu od 400 do 800MHz. Standardowo obsługiwana jest technologia Gigabit-Ethernet, a implementacja kodeków G.722 HD audio oraz Opus gwarantuje wysoką jakość prowadzonych rozmów, nawet jeśli przepustowość łącza nie jest wysoka – wyjaśnia Marcin Grabowski, Product Manager marki w firmie KONTEL, która jest wyłącznym dystrybutorem rozwiązań innovaphone w Polsce.

Wszystkie bramy innovaphone umożliwiają uruchomienie platformy Unified Communications, zapewniając pracownikom mobilnym wewnętrzną współpracę, dostęp do zasobów firmy, tele- i wideokonferencję, prezentację statusu, itp.
Model IP0011, jeden z najwydajniejszych modeli w nowym portfolio marki, może pełnić zarówno rolę serwera połączeń dla 25 000 użytkowników wewnętrznych, jak i być platformą dla istniejących oraz przyszłych aplikacji innovaphone, takich jak SBC i Reverse Proxy. Sama brama może realizować funkcje SBC, Revers Proxy i Media Relay dla działających już systemów innovaphone.

Najmniejsze modele w ofercie innovaphone (IP311 oraz IP411) gwarantują dostęp do pełnej funkcjonalności innovaphone dla firm zatrudniających do 50 pracowników. Celem optymalizacji kosztów bramy te wyposażone są w dwa porty FXS dla urządzeń analogowych (np. fax), ale także w porty linii miejskich. W zależności od bramy są to porty BRI oraz porty analogowe miejskie FXO.

źródło: KONTEL

Kan