Zacznijmy od wyglądu zewnętrznego najnowszego Linksysa. XAC1200 prezentuje się w czarno-szarych barwach ze srebrnym paskiem po środku, ma zaokrąglone ranty i praktycznie nie posiada żadnych diod informujących o trybie pracy.


W obudowę wkomponowano tylko jedną lampkę wskaźnika, która w odpowiednich sytuacjach, subtelnie informuje o trybie pracy. Świeci na zielono światłem ciągłym, gdy router jest włączony i nawiązał połączenie w trybie Wi-Fi Protected Setup. Miga powoli podczas rozruchu, uaktualniania oprogramowania sprzętowego oraz nawiązywania połączenia w trybie Wi-Fi Protected Setup. Miga szybko w przypadku błędu połączenia Wi-Fi Protected Setup. Tego routera nie trzeba chować, gdyż świetnie będzie się prezentował w każdym pomieszczeniu. Brak zewnętrznych anten dodatkowo nadaje urządzeniu wizualnej lekkości.


Z tyłu obudowy znajdziemy cztery złącza Ethernet (10/100/1000 Mb/s), z diodami informującymi o stanie pracy, które jednak możemy wyłączyć, Gniazdo Internet — do tego gniazda oznaczonego kolorem żółtym podłącza się kabel ethernetowy (tzn. sieciowy lub internetowy) prowadzący do modemu, port USB 3.0, przyłącze zasilania oraz włącznik. Gniazdo USB — Służy do udostępniania dyskowej pamięci masowej innym osobom w sieci lub Internecie. Do tego gniazda można podłączyć napęd USB. Można tu również podłączyć drukarkę i w ten sposób udostępnić ją w sieci. Na tylnym panelu znajdziemy także przycisk szyfrowanego, automatycznego łączenia urządzeń Wi-Fi – WPS oraz przycisk resetowania urządzenia. Ustawienia fabryczne można także przywrócić za pomocą interfejsu Linksys Smart Wi-Fi.

APM103 ADSL2+ Power Modem.


Patrząc od góry widzimy tylko diodę pracy, która miga na zielono: Power Modem uruchamia się i ustanawia połączenie ADSL, Świeci na zielono: Połączenie ADSL zsynchronizowane z dostawcą Internetu. Miga na pomarańczowo: Błąd fizycznego łącza ADSL. (tzn. kabel telefonu nie jest podłączony do gniazda ściennego.


Tylna część obudowy modemu zawiera przycisk reset i gniazdo DSL – służy do podłączania linii ADSL.