Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy-Inteligentny dom Smart Home z urządzeniami FRITZ!

Inteligentny dom Smart Home z urządzeniami FRITZ!

Hasło AVM na targi Cebit 2015 to „FRITZ! – Szybciej w domu”. Wskazuje ono na dużą wagę, przykładaną do szybkiego połączenia sieci domowej ze światem zewnętrznym i sprawnej komunikacji w jej wnętrzu. Duży nacisk położono na rekordowo szybki bezprzewodowy LAN dla smartfonów i tabletów przy wykorzystaniu Wireless AC Wave 2 z technologią Multi-User MIMO. Routery FRITZ!Box już teraz umożliwiają szybki i bezpieczny dostęp do Internetu w milionach europejskich domów. Dzięki produktom z rodzin FRITZ!, połączenie różnorakich urządzeń w sieć jest łatwiejsze i bezpieczniejsze, a przepustowości osiągane w sieci bezprzewodowej pozwalają na transmisję dużej ilości danych, czego wymaga np. transmisja wideo w najwyższej jakości HD. Connected Home (Usieciowiony Dom), Internet of Things (Internet Rzeczy), Home Automation (Automatyka Domowa) − lista haseł słów kluczowych jest długa. Użytkownicy jednak już dawno temu wybrali koncepcję multimedialnego inteligentnego domu. Telewizory podłączone do Internetu, odtwarzacze multimedialne, konsole do gier i bezprzewodowe głośniki, radia internetowe i internetowe odbiorniki AV wraz z tabletami i smartfonami stanowią dziś atrakcje sieci domowej. To właśnie ta koncepcja multimedialnego, inteligentnego domu została zaakceptowana przez użytkowników. FRITZ!Box, jako potężny router w centrum domowej sieci, wspierający bezpieczne technologie bezprzewodowego LAN-u, DECT i powerline, umożliwia inteligentne współdziałanie wszystkich urządzeń w domowej sieci – poczynając od smartfonów, po telewizory, komputery i zestawy muzyczne, a nawet AGD, jak pralki, oświetlenie, czy osprzęt akwarium. Za sprawą wzmacniaczy sygnału WiFi, telefonów DECT, adapterów powerline, inteligentnych gniazdek oraz aplikacji FRITZ!App, AVM oferuje kompleksowe rozwiązanie do budowy inteligentnej sieci domowej. Pozwala ono użytkownikom wykorzystywać różne urządzenia sieciowe nie tylko w celu połączenia ich z Internetem, ale także by nimi zarządzać z poziomu centralnego routera i to przy pomocy smartfona wyposażonego z aplikację FRITZ!App, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.


Wszystko w bezpiecznej i inteligentnej sieci

Podczas gdy jeszcze kilka lat temu komputer PC czy laptop był jedynym urządzeniem w domowej sieci połączonym z Internetem, dziś użytkownicy łączą się z siecią za pomocą smartfonów, tabletów, konsol do gier, czy telewizorów Smart TV. Ponieważ co raz więcej drukarek, twardych dysków, a nawet domowej elektroniki i AGD umożliwia pracę w sieci, stawia to domowej infrastrukturze sieciowej co raz wyższe wymagania. Co więcej, korzystanie z sieci musi być łatwe, aby każdy mógł się cieszyć jej dobrodziejstwami. Właśnie z tego powodu AVM przykłada dużą wagę do łatwej instalacji każdego urządzenia, fabrycznego ustawienia funkcji odpowiadających za bezpieczeństwo, np. funkcji firewalla, trybów pracy Eco oraz oferuje własny serwis, umożliwiający bezpieczny dostęp do sieci. Niezależnie od tego, czy użytkownik łączy się z Internetem przez DSL, sieć kablową, światłowód, czy technologię mobilną, znajdzie się dla niego odpowiedni model routera FRITZ!Box.

Telewizja w wersji de luxe: Programy na żywo, media strumieniowe i rozrywka na żądanie

W nowoczesnych domach oglądanie telewizji nie odbywa się jedynie za pomocą odbiorników TV, ale uzupełniają je tablety i smartfony (jako dodatkowe ekrany), a usługi medialne są w co raz większym stopniu świadczone za pomocą streamingu i serwisów na żądanie. Routery FRITZ!Box oferują odpowiednią platformę do korzystania z każdego rodzaju multimediów. Wbudowany w urządzenie odtwarzacz umożliwia dostęp do treści ze źródeł lokalnych i zewnętrznych, od kolekcji MP3, po zdjęcia i filmy z wakacji, a nawet telewizję IP, media strumieniowe, wiadomości i filmy w najwyższej jakości. Dzięki urządzeniu FRITZ!WLAN Repeater DVB-C, wszystkie komputery i smartfony zamieniają się w odbiorniki telewizyjne. Programy można odbierać na dowolnym urządzeniu z zainstalowaną aplikacją FRITZ!App TV lub innym, zgodnym odtwarzaczem, np. VLC player.

Większy komfort dla miłośników muzyki

Za pomocą routera FRITZ!Box, muzyka może być udostępniana strumieniowo w całej sieci domowej. Superszybka sieć bezprzewodowa, w którą wyposażony jest FRITZ!Box, w połączeniu z bezprzewodowymi głośnikami lub systemem multiroom, pozwala cieszyć się muzyką w sposób wygodny, niezależnie od lokalizacji. FRITZ!Box realizuje stabilne i szybkie połączenie bezprzewodowe i dba o to, by dane bez problemu docierały do głośników podłączonych do domowej sieci. W przypadku, gdy obszar do pokrycia zasięgiem jest wyjątkowo rozległy i obejmuje np. parę pięter, optymalne połączenie zapewnią wzmacniacze sygnału FRITZ!WLAN Repeater lub adaptery sieci energetycznej FRITZ!Powerline. Za pomocą telefonów FRITZ!Fon można korzystać ze zbiorów plików muzycznych w dowolnym miejscu w domu, słuchać audycji podcast, czy internetowego radia w jakości HD.

Automatyka domowa: Sterowanie pralką, osprzętem akwarium lub domofonem za pośrednictwem sieci
Nowe modele routerów FRITZ!Box umożliwiają realizację wielu funkcji inteligentnego domu Smart Home. FRITZ!DECT 200 i FRITZ!Powerline 546E to dwa inteligentne gniazdka, oferowane przez AVM w celu zarządzania urządzeniami elektrycznymi. Wykorzystując router FRITZ!Box jako centralny panel sterowania, użytkownicy mogą zarządzać pojedynczymi komponentami systemu, a za pomocą aplikacji FRITZ!App, mogą nawet robić to z poziomu własnego smartfona, lokalnie lub poprzez bezpieczny dostęp zdalny. Czy chodzi o ekspres do kawy, czy oświetlenie akwarium, cała gama urządzeń może być włączana i sterowana za pośrednictwem sieci. Pomiar zużycia energii jest łatwy, a przy odpowiedniej konfiguracji, można je zminimalizować. Inteligentne gniazdko wykryje moment, gdy pralka zakończy cykl swojej pracy i poinformuje o tym użytkownika za pomocą maila. Odpowiedni interfejs routera FRITZ!Box, do realizacji domowego systemu telefonicznego, może nawet być wykorzystywany w celu integracji domofonu z domową siecią. Dzięki temu wywołania domofonu mogą być odbierane gdziekolwiek w domu, czy na zewnątrz w ogrodzie.

Zarządzanie multimediami poprzez FRITZ!Fon i aplikację FRITZ!App

Bezprzewodowe telefony FRITZ!Fon nadają się doskonale do sterowania multimedialnymi funkcjami routera FRITZ!Box. Telefony mogą być wykorzystywane do włączania i wyłączania oświetlenia i innych odbiorników energii, a nawet do zarządzania własną kolekcją plików MP3. Ulubione utwory mogą być odtwarzane przez słuchawkę telefoniczną lub przesłane do bezprzewodowych głośników. Za pomocą FRITZ!Fon można nawet odbierać i wysyłać pocztę elektroniczną. Za sprawą darmowych aplikacji AVM FRITZ!App dla systemów Android i iOS, smartfony mogą stać się pilotami do domowych urządzeń. Aplikacje te zapewniają szybki i łatwy dostęp do wielu komfortowych funkcji routera FRITZ!Box.

źródło: AVM

KanAutor |2015-03-17T08:01:00+02:0017 marca 2015 08:01|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Tes 18 marca 2015 w 04:58 - Odpowiedz

    Wszechobecna technologia bezprzewodowa, będziemy świecić jak żarówki

  2. PawcioO 30 marca 2015 w 08:15 - Odpowiedz

    tes, bez przesady, rozumiem że telefonu nie używasz a na głowie nosisz stalowy garnek? Jeśli chodzi o automatykę inteligentnego budynku to jest to kolejny system który w naszych warunkach z powodu braku sterowania ogrzewaniem co jest kwiatkem do kożucha 🙁
    [youtube] PawcioO[/youtube]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.