Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, LTE, Newsy, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje-Huawei CarFi – mobilny hotspot samochodowy 4G LTE (wideo)

Huawei CarFi – mobilny hotspot samochodowy 4G LTE (wideo)

Huawei zaprezentował swoje mobilne urządzenie WiFi 4G LTE – router Huawei CarFi. Jego elegancki wygląd inspirowany jest linią wzorniczą główki kija golfowego, a wysokiej jakości materiały, z jakich jest wykonany, gwarantują jego niezwykłą trwałość. Huawei CarFi przemienia samochód w mobilny hotspot WiFi, co zdecydowanie zwiększa komfort codziennego życia. Ogromną zaletą Huawei CarFi jest szybkość pobierania danych (do 150 Mbps) oraz możliwość podłączenia do niego bezprzewodowo 10 innych urządzeń; mobilność to kolejny atut Huawei CarFi – urządzenie łatwo przenieść i zainstalować w innym pojeździe. Aby pokazać w praktyce korzystny wpływ innowacji na życie konsumentów, firma Huawei na czas targów mobile World Congress (MWC) 2015 w Barcelonie wyposażyła w Huawei CarFi 400 oznakowanych samochodów, dzięki czemu pasażerowie mogą w nich korzystać z bezprzewodowego internetu.


W Huawei staramy się być zawsze o krok do przodu w dostarczaniu technologii, która spełnia potrzebę łączności, bycia na bieżąco w każdym aspekcie życia. Będąc liderem mobilnej łączności szerokopasmowej, Huawei dostarcza rozwiązań LTE nowej generacji. Huawei CarFi jest tego najlepszym przykładem, ponieważ daje użytkownikom nieograniczony dostęp do sieci podczas ruchu” – powiedział Steven Liu, wiceprezydent Mobile Broadband oraz Home Product Line w Huawei Consumer Business Group. „Systemy łączności w transporcie, znane bliżej pod nazwą telematyki, to bardzo ważny trend, który zapewni w przyszłości bezpieczeństwo, wygodę oraz odpowiedni dostęp do informacji” – dodał Steven Liu.


Dostępność WiFi w systemie audio-nawigacyjnym pojazdu staje się powoli ważnym trendem. Aby nadać kierunek i wykorzystać ogromny potencjał tego rozwiązania, Huawei CarFi korzysta z najszybszego na rynku połączenia w standardzie LTE kat. 4. o prędkości 150 Mbps, jak również umożliwia łatwy dostęp do sieci dla maksymalnie 10 użytkowników. Taki rodzaj połączenia w samochodzie niesie ze sobą wiele udogodnień, takich jak np. pomoc w parkowaniu, dostęp do ratownictwa medycznego, diagnostyka pojazdu, bezdotykowe systemy rozpoznawania mowy, aktualizacje pozycji w czasie rzeczywistym czy kontrola stylu jazdy – aby zapewnić kierowcy bezpieczeństwo na drodze.

Huawei CarFi wyłączy się automatycznie, kiedy nie wykryje sprzętu kompatybilnego z WiFi. Urządzenie może być jednak nadal używane do ładowania podłączonych sprzętów tak długo, dopóki samochód jest w ruchu. Huawei CarFi nie jest zasilany bateriami, co zapewnia ochronę przed przegrzaniem w gorące dni, posiada też wbudowaną funkcję autoregulacji temperatury, która obniża temperaturę urządzenia, gdy jest to konieczne.


Wtyczka Huawei CarFi pasuje do gniazdka ładowarki lub zapalniczki samochodowej. Urządzenie zaprojektowano również tak, aby działało w funkcji Plug and Play, którą można włączyć jednym długim naciśnięciem przycisku „Włącz”. Huawei CarFi sterować można również zdalnie za pomocą aplikacji „Huawei Hilink”, dostępnej dla smartfonów w systemach Android i IOS.

Elegancki i wyrafinowany wygląd, Huawei CarFi zawdzięcza precyzyjnemu wykonaniu z doskonałej jakości materiałów; w zależności od wariantu może być to włókno węglowe lub drewno. Urządzenie dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych, które doskonale komponują się z wnętrzami większości pojazdów: stylowa czerń, ciepły brąz drewna oraz energetyzująca czerwień.

Pierwsze rozwiązania Huawei CarFi wprowadzono do sprzedaży w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2014 r., natomiast od grudnia ub. roku są także dostępne na wybranych rynkach Europy Zachodniej. Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi modelami samochodów wiodących marek, które wyposażono w gniazdka do zapalniczki lub ładowarki samochodowej.

źródło: Huawei

Kan

2 komentarze

  1. u5 4 marca 2015 w 14:34 - Odpowiedz

    Fajny, tylko po co – lepiej mieć zwykły mobilny router LTE z którego można korzystać nie tylko w samochodzie

  2. cycero 4 marca 2015 w 14:39 - Odpowiedz

    Trudno stwierdzić tak na pierwszy rzut oka co będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie wiemy jakie jest położenie poszczególnych pomieszczeń oraz ile i jakiego sprzętu trzeba będzie użyć.
    Pewnie będzie to coś z Satel. Pytanie tylko czy Micra, Versa czy może Integra (najwięcej możliwości).
    Bo zobacz jakie on ma możliwości [url]https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/119,alarm-bezprzewodowy-wszystko-co-musisz-o-nim-wiedziec/[/url]. Poza tym jest to polska technologia, bardzo dobra pod względem jakości. Dobrze zamontowana jest właściwie nie do przejścia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile