Jesteś tutaj:-, LTE, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy-Ericsson Radio Dot System zwiększy zasięg sieci Vodafone

Ericsson Radio Dot System zwiększy zasięg sieci Vodafone

Vodafone, jedna z największych na świecie spółek telekomunikacyjnych, została właśnie głównym klientem Ericsson Radio Dot System – innowacyjnego rozwiązania firmy Ericsson w formie małego radia komórkowego do użytku wewnątrz pomieszczeń. Ericsson Radio Dot System ma zwiększyć zasięg świadczonych przez Vodafone usług mobilnych sieci szerokopasmowych 3G i LTE w siedzibach przedsiębiorstw i tym samym zapewnić klientom Vodafone doskonałe wrażenie użytkownika w zakresie mobilnych usług szerokopasmowych.


Oferowana przez Ericsson czołowa technologia mobilnych usług szerokopasmowych już teraz wspomaga usługi Vodafone w wielu krajach, jak Niemcy, Zjednoczone Królestwo i Holandia. Nowy Radio Dot System ma rozszerzyć ten zasięg mobilnych usług szerokopasmowych zarówno dla sieci 3G i LTE w siedzibach przedsiębiorstw i obiektach publicznych. Elegancki i dyskretny element Ericsson Radio Dot System, jakim jest kropka, łatwo wtapia się w każde otoczenie wewnątrz pomieszczeń.

Ericsson Radio Dot System jest rozwiązaniem kompaktowym, oferującym elastyczne sposoby montażu. Wprowadza rewolucyjny element antenowy, zwany „kropką”, który dostarcza użytkownikom mobilny dostęp szerokopasmowy. Kropki są podłączane i zasilane poprzez standardowe internetowe kable sieci LAN (kategorii 5/6/7) do wewnętrznych jednostek radiowych, które połączone są ze stacjami bazowymi.

Radio Dot System czerpie korzyści z tych samych czołowych funkcji, które można znaleźć w makro stacji bazowej firmy Ericsson, włącznie z technologią agregacji nośnych (Carrier Aggregation) i funkcją połączonych usług komórkowych (Combined Cell) dla sieci WCDMA i LTE. Rozmieszczanie i rozbudowa są łatwe, co pozwala spełnić rosnące wymagania dotyczące wydajności i zasięgu. W ten sposób wrażenia użytkowników są takie same, bez względu na ich położenie, a sieć wewnętrzna ewoluuje wraz z siecią zewnętrzną. Ponadto Ericsson Radio Dot System wspiera integrację z portfolio urządzeń nośnych Wi-Fi firmy Ericsson, udostępniając takie funkcje, jak sterowanie ruchem w czasie rzeczywistym dla zapewnienia najlepszych wrażeń użytkownika zarówno w sieciach Wi-Fi, jak i 3GPP.

źródło: Ericsson

KanAutor |2014-02-27T07:19:57+02:0027 lutego 2014 07:19|Kategorie: Internet mobilny, LTE, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.