Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy-Asus RT-N14UHP: Jednopasmowy router o dużej mocy

Asus RT-N14UHP: Jednopasmowy router o dużej mocy

W ofercie firmy ASUS pojawi się jednopasmowy router N300, który będzie wzmacniał zasięg sieci bezprzewodowej nawet o 300% w porównaniu ze standardowymi routerami tej klasy. Model ASUS RT-N14UHP dzięki trzem, silnym odczepianym antenom 9dBi i możliwości regulacji mocy, odpowiada na potrzeby użytkowników, którym zależy na maksymalnym pokryciu sygnałem w domu i biurze. Urządzenie posiada również port USB 2.0, który umożliwia udostępnianie drukarek, plików, a nawet mobilnego połączenia z Internetem.

Asus RT-N14UHP
Asus RT-N14UHP

Łatwy w użyciu router ASUS RT-N14UHP z unikatowym designem eliminuje tzw. „martwe punkty” w sieci bezprzewodowej do minimum. Urządzenie posiada zintegrowany wzmacniacz sygnału oraz trzy mocne anteny 9dBi. Innowacyjna konstrukcja zapewnia trzykrotnie większe pokrycie sygnałem bezprzewodowym w porównaniu z routerami korzystającymi ze standardowych anten (2dBi). W praktyce oznacza to objęcie zasięgiem dwóch piętek budynku. W połączeniu z prędkością Wi-Fi rzędu 300Mbit/s, RT-N14UHP stanowi doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy potrzebują pokrycia sygnałem w całym domu i dla wielu podłączonych urządzeń.

RT-N14UHP jest bardzo wszechstronnym urządzeniem – sprawdzi się jako router, bezprzewodowy punkt dostępowy lub bezprzewodowy wzmacniacz zasięgu. Dzięki temu może zostać zintegrowany z istniejącymi sieciami bezprzewodowymi, dodając funkcjonalność bezprzewodową lub zwiększając zasiąg dowolnego routera bezprzewodowego. Niezależnie od tego, na którą z opcji się zdecydujemy, zapewni nam wysokie osiągi i duży zasięg.


Wbudowany port USB 2.0 umożliwia łatwe udostępnianie drukarek USB i urządzeń magazynujących w sieci. Pozwala też połączyć router z Internetem za pomocą kompatybilnego dongle’a 3G/4G (HSPA+), w miejsce korzystania z portu 10/100Mbit/s Ethernet WAN. Połączenie 3G/4G może zostać udostępnione wszystkim urządzeniom w sieci, co dodatkowo zwiększa wartość użytkową routera.

RT-N14UHP obsługuje ASUS AiCloud – wbudowaną aplikację, która zmienia go w osobisty serwer chmury. Pliki przechowywane w sieci, na podłączonych urządzeniach magazynujących lub na ASUS WebStorage mogą być łatwo synchronizowane przy pomocy funkcji ASUS Smart Sync. Pozwala również udostępniać je znajomym, przyjaciołom lub rodzinie za pomocą linku przesłanego pocztą elektroniczną, wiadomością SMS lub poprzez serwis społecznościowy. Aby mieć dostęp z każdego miejsca, można zalogować się do AiCloud z dowolnej przeglądarki lub skorzystać z darmowej aplikacji AiCloud dla urządzeń Android i iOS.

Konfiguracja RT-N14UHP zajmuje zaledwie 30 sekund — wystarczy podłączyć go do sieci i otworzyć przeglądarkę, aby uruchomić kreator Quick Internet Setup. Intuicyjny interfejs graficzny panelu ASUSWRT ułatwia konfigurację zaawansowanych funkcji sieciowych, takich jak priorytetyzacja jakości usługi (QoS). QoS pozwala użytkownikom na kontrolowanie i monitorowanie wykorzystania przepustowości na każdym z czterech dostępnych połączeń LAN. Wśród innych przydatnych funkcji znajdują się: kontrola rodzicielska, mapowanie sieci i udostępnianie drukarek. Użytkownikom, którzy potrzebują bezpiecznego, zdalnego dostępu do sieci domowej, RT-N14UHP oferuje łatwą w konfiguracji funkcję serwera VPN.

Informacje dotyczące ceny i dostępności będą znane w styczniu 2014 r.

źródło: Asus

Kan

Autor |2013-12-20T15:00:41+01:0020 grudnia 2013 15:00|Kategorie: Asus, Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. inka 21 grudnia 2013 w 05:28 - Odpowiedz

    No właśnie najważniejszej informacji brak. Routery Asus ceni

  2. kijer 14 stycznia 2014 w 22:17 - Odpowiedz

    Owszem, ale chociaż wiesz za co płacisz, a nie te najtańsze buble oferowane przez dostawców. My już w drugiej firmie na asus-ach całą sieć stawiamy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile