Jesteś tutaj:-, e-Handel, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sony, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia-Sony rozpoczyna przyjmowanie zamówień na telewizory QD-OLED A95L MASTER Series

Sony rozpoczyna przyjmowanie zamówień na telewizory QD-OLED A95L MASTER Series

A95L to wysokiej klasy telewizory QD-OLED jeszcze jaśniejsze od ubiegłorocznego flagowego modelu A95K.

Polski oddział firmy Sony Europe B.V. poinformował, że rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowe telewizory A95L. Te gorąco wyczekiwane, najbardziej zaawansowane modele Sony można już zamawiać w sieciach handlowych w Polsce.

Telewizory A95L są oparte na zmodernizowanym procesorze Cognitive Processor XRTM z nową technologią XR Clear Image, która dodatkowo ogranicza zakłócenia w obrazach przedstawiających szybki ruch, przeciwdziała ich zamazywaniu się i sprawia, że akcja na ekranie jest jeszcze wyraźniejsza.

​Wyposażenie serii A95L obejmuje też funkcję Acoustic Center Sync, która łączy dźwięk z telewizora z kanałem centralnym zgodnego soundbara Sony. Oba urządzenia zmieniają się wtedy w głośnik centralny, który zapewnia niezwykłą intensywność wrażeń we własnych czterech ścianach1. Aby umożliwić uzyskanie jeszcze bardziej zniewalającego dźwięku, po podłączeniu soundbara Sony zapewniona jest obsługa technologii 360 Spatial Sound Mapping, która optymalizuje pole brzmieniowe poprzez wytwarzanie wirtualnych głośników. Z kolei technologia Acoustic Surface Audio+™ wprowadza ekran w wibrację przy użyciu specjalnych siłowników, dzięki czemu dźwięk dobiega z całego ekranu i idealnie pasuje do obrazu.

65 A95L blk dark sil edge2edge back w camera (1)

Seria A95L nadaje też nową jakość grom na konsolę PlayStation® 5. Zapewniają ją unikatowe rozwiązania firmy Sony do optymalizacji jakości obrazu podczas grania i streamingu, takie jak Auto HDR Tone Mapping (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR) i Auto Genre Picture Mode (dostosowywanie trybu obrazu do gatunku). Dzięki menu Gra gracze mogą w prosty sposób dostosowywać do swoich upodobań szereg ustawień, na przykład włączać i wyłączać zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) lub osłabianie rozmycia ruchu. Menu pozwala też użyć funkcji Korektor czerni do rozjaśnienia ciemnych obszarów w celu poprawy widoczności przeciwników i przedmiotów, a także wybrać jeden z sześciu typów celowników.
​​
​Firma Sony przestrzega swojego zobowiązania do ograniczenia użycia tworzyw sztucznych i realizuje plan ochrony środowiska Road to Zero. Aby zmniejszyć wpływ swoich produktów na środowisko naturalne, Sony wprowadza różne rozwiązania obejmujące cały cykl życia: od eliminowania tworzyw sztucznych z surowców pierwotnych poprzez zwiększenie efektywności transportu aż po analizę zużycia energii podczas pracy. W przypadku telewizorów OLED, w tylnej osłonie — największym pod względem powierzchni elemencie telewizora — wykorzystywany jest firmowy plastik z recyklingu o nazwie SORPLAS™. W rezultacie łączne użycie plastiku z surowców pierwotnych spadło o 60%. We wszystkich modelach z 2023 r. wprowadzono nową funkcję Pulpit Eko, pozwalającą wygodnie dostosowywać preferencje i ustawienia oszczędzania energii.

Autor |2023-09-13T09:26:34+02:0013 września 2023 09:30|Kategorie: Android, e-Handel, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sony, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.