Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sony, Sprzęt, Wydarzenia-Sony wydaje kolejną wersję pakietu Camera Remote SDK z nowymi funkcjami do wykorzystania w inspekcji i dronach

Sony wydaje kolejną wersję pakietu Camera Remote SDK z nowymi funkcjami do wykorzystania w inspekcji i dronach

  • Zgodność z kamerami Cinema Line FX6, FX3 i FX30
  • Synchronizacja danych GPS drona umożliwia przesyłanie w czasie rzeczywistym bardzo dokładnych danych o położeniu
  • Nowe ustawienia w menu ułatwiające i usprawniające pracę

Nowe podstawowe funkcje sterowania kamerami FX6 umożliwiające równoległe sterowanie nawet 5 urządzeniami Firma Sony udostępniła zaktualizowaną wersję pakietu do tworzenia oprogramowania (SDK) Camera Remote. Oprócz zgodności z kamerami Cinema Line FX6, FX3 i FX30 nowa wersja zapewnia dodatkowe, istotne funkcje. Ułatwią one podmiotom zewnętrznym tworzenie aplikacji wykorzystujących wiodące na rynku możliwości aparatów i kamer Sony.

W udostępnionej już do bezpłatnego pobrania wersji 1.06 pakietu SDK Camera Remote SDK pojawiły się nowe funkcje, ważne zwłaszcza w dziedzinach inspekcji, dronów i tworzenia treści.

Działająca w czasie rzeczywistym funkcja „synchronizacji danych GPS drona” (przesyłania informacji o położeniu) umożliwia uzupełnianie fotografii precyzyjnymi informacjami GPS poprzez przesyłanie znaczników „ImageID” z pakietu SDK.

Nowe elementy menu, obejmujące resetowanie i zapis ustawień, ułatwiają i usprawniają pracę.

Zapewniono również obsługę kamery FX6. Użytkownicy aplikacji Content Mobile Browser mają możliwość równoległego sterowania nawet 5 takimi kameramiii. Dzięki pełnoklatkowemu przetwornikowi obrazu i rozszerzanemu do 409 600 zakresowi czułości ISO kamera FX6 umożliwia rejestrację obrazu w bardzo słabym oświetleniu.

 

— Rosnące z każdym kwartałem zainteresowanie pakietem Camera Remote SDK oraz różnorodność firm, z którymi prowadzimy rozmowy na temat jego wykorzystania, fascynuje nas i daje poczucie satysfakcji — mówi Yasuo Baba, dyrektor działu Digital Imaging w Sony Europe BV. — Mamy do czynienia z rozwiązaniami końcowymi, które autentycznie wykorzystują zalety wiodącej na rynku jakości aparatów Sony, a wersja Version 1.06 umożliwi dalszy rozwój takich rozwiązań. Jesteśmy w pełni zaangażowani w doskonalenie pakietu SDK. Współpracujemy zarówno z obecnymi, jak i nowymi partnerami, aby wprowadzać na rynek prawdziwe innowacje.

 

Zgodne aparaty i kamery

Firma Sony jest liderem na rynku pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych, a jej aparaty i kamery są cenione za szybkość, jakość obrazu, rozdzielczość, małe wymiary i bogatą ofertę obiektywów.

Nowa wersja pakietu SDK Camera Remote może służyć do sterowania kilkoma aparatami i kamerami z oferty Sony, w tym, po raz pierwszy, wybranymi kamerami Cinema Line.

Wszystkie te produkty są wyposażone w opracowane przez Sony, renomowane przetworniki obrazu CMOS Exmor R™ i Exmor RS™ o rozdzielczości od 12 do 61 megapikseli oraz w procesory obrazu Sony BIONZTM. Ich użytkownicy mają do wyboru ponad 70 obiektywów z mocowaniem typu E.

 

O pakiecie SDK Camera Remote

Pakiet SDK Camera Remote pozwala zdalnie zmieniać ustawienia aparatów Sony przy użyciu komputera i obsługiwać takie funkcje, jak wyzwalanie migawki czy podgląd obrazu na żywo. Dzięki niemu twórcy oprogramowania mogą tworzyć aplikacje dostosowane do specyficznych potrzeb biznesowych i integrować profesjonalny sprzęt firmy Sony z dronami i fotoradarami, gdzie pierwszorzędną rolę odgrywa miniaturyzacja. Potencjalne zastosowania obejmują również medycynę, oświatę, administrację państwową i e-commerce.Autor |2022-10-13T09:48:38+01:0013 października 2022 10:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sony, Sprzęt, Wydarzenia|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.